Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Cykl podwyżek stóp procentowych zatrzymany. Rentowności za oceanem uważamy za atrakcyjne…

|
selectedselectedselected
Cykl podwyżek stóp procentowych zatrzymany. Rentowności za oceanem uważamy za atrakcyjne…  | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Pauza w cyklu podwyżek za oceanem stała się faktem, jednak wiele wskazuje na to, że nie przerodzi się ona w praktyce w koniec cyklu. Aktualnie rynek niemal z 86-proc. prawdopodobieństwem zakłada, że w lipcu Rezerwa Federalna podwyższy stopy raz jeszcze o 25 pb. Nie oznacza to jednak, że nasze nastawienie do amerykańskiego długu skarbowego ulega pogorszeniu.

Zobacz także: Polski dług: uporczywa inflacja (lekko) odpuszcza, to dalej jedna z najbardziej preferowanych klas aktywów

 

 

Reklama

 

Biorąc pod uwagę skalę zacieśniania, która została już dokonana, zakończenie całego cyklu 25 pb niżej lub wyżej nie ma z punktu widzenia inwestycyjnego większego znaczenia. Aktualne poziomy rentowności za oceanem uważamy za atrakcyjne i traktujemy obecny moment jako właściwy dla budowania ekspozycji na długu skarbowym USA oraz długu korporacyjnym.

Podobnie jak w Polsce, również na rynkach wschodzących ostatnie miesiące przebiegają pod znakiem rosnących oczekiwań pod kątem rozpoczęcia cyklu obniżek, co mogliśmy zaobserwować w postaci dwucyfrowych stóp zwrotu, które osiągnęły w ostatnich trzech miesiącach fundusze z ekspozycją na dług EM. Uważamy, że pozytywny trend w tym segmencie rynku będzie kontynuowany.

Cykl podwyżek stóp procentowych zatrzymany. Rentowności za oceanem uważamy za atrakcyjne…  - 1

Cykl podwyżek stóp procentowych zatrzymany. Rentowności za oceanem uważamy za atrakcyjne…  - 1

***Materiał pochodzi z: „Barometru inwestycyjnego Xelion”, którego pełną zawartość możesz zobaczyć i pobrać klikając w poniższy przycisk:

Barometr Inwestycyjny Xelion

 

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji


Kamil Cisowski

Kamil Cisowski

Absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych oraz Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada licencję Maklera Papierów Wartościowych oraz tytuł CFA. Karierę rozpoczął w 2008 r., a doświadczenie zdobywał w Departamencie Skarbu Raiffeisen Bank Polska, w Domu Maklerskim X-Trade Brokers oraz w PKO Banku Polskim. Od września 2015 r. w MetLife TFI odpowiadał za makroalokację w funduszach zagranicznych, komunikację inwestycyjną, a także rozwój oferty produktowej. Pracę w Domu Inwestycyjnym Xelion rozpoczął w 2017 r.


Reklama

Czytaj dalej