Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

BoomBit - kolejna obiecująca spółka gamingowa rozpoczyna IPO

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Kolejna spółka gamingowa zadebiutuje na warszawskim parkiecie - w zeszłym tygodniu Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny spółki BoomBit, zaś w poniedziałek 8 kwietnia spółka poinformowała o swoich najbliższych planach związanych z obiecująca zapowiadającym się debiutem. BoomBit podczas IPO chce pozyskać ponad 45 mln złotych, kusząc szeroko zakrojonymi planami rozwoju i korzystną dywidendą w przyszłości.

 

W ramach emisji akcji serii C na sprzedaż wystawione zostanie do 1,3 mln akcji, z których spółka planuje pozyskanie 46,2 mln złotych. Sam debiut na giełdzie planowany jest na pierwszą połowę maja.

Inwestorzy indywidualni mogą rozpocząć zapisy na akcje już od wtorku 9 kwietnia, zaś ostatnim dniem zapisów będzie 16 kwietnia. Inwestorzy instytucjonalni będą mogli zapisać się na zakup akcji BoomBit w dniach 18-24 kwietnia.

Reklama

Spółka kusi inwestorów m.in. dobrymi wynikami za I połowę 2018 r., w którym zanotowała ponad 200% wzrost skonsolidowanego zysku netto, a także planami wypłaty przyszłej dywidendy na poziomie od 40 aż do 80 procent zysku za 2019 r.

 

BoomBit to gdańska spółka gamingowa założona w 2012 r., specjalizująca się w produkcji i dystrybucji gier mobilnych na systemy Android oraz iOS w formule Free to Play (gry są darmowe do pobrania, jednak w toku rozgrywki można skorzystać z udogodnień, oferowanych w ramach mikropłatności, oprócz tego twórcy zarabiają na reklamach w grze). Aktualnie spółka zatrudnia ponad 200 pracowników. W I poł. 2018 r. zanotowała niemal 8,5 mln PLN zysku netto wobec niecałych 2,7 mln rok wcześniej.

 

Czytaj także: GPW – takiego nieurodzaju dawno nie było

15 stycznia PwC – jedna z największych firm świadczących usługi księgowe, audytorskie i doradcze, opracowała raport „IPO Watch Europe”, dotyczący IPO na europejskich rynkach giełdowych w 2018 r. Jak wypadła warszawska Giełda Papierów Wartościowych?   Według raportu PwC, rok 2018 był najsłabszym r.. Czytaj
GPW – takiego nieurodzaju dawno nie było

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji


Darek Dziduch

Darek Dziduch

Redaktor portalu FXMAG i wydawca magazynu Inwestor. Nagrywa na YouTube materiały edukacyjne, poruszając tematy związane przede wszystkim z inwestycjami, finansami osobistymi i gospodarką.

Obserwuj autoraTwitter


Reklama

Czytaj dalej