Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Kurs Ethereum (ETH) bije rekordy po osiągnięciu 1,5 biliona dolarów transakcji. Bitcoin (BTC) traci dominacje na rynku kryptowalut

|
selectedselectedselected
Kurs Ethereum (ETH) bije rekordy po osiągnięciu 1,5 biliona dolarów transakcji. Bitcoin (BTC) traci dominacje na rynku kryptowalut | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

„Ceny bitcoina i ethereum gwałtownie odbiły się w ciągu weekendu, wzrastając o ponad 10 proc. z dnia na dzień, po zeszłotygodniowej sprzedaży”.

Bitcoin, który spadł o ponad 20 proc. od swojego szczytu, odrobił 10 proc, aby zyskać wartość blisko 53 000 dolarów w poniedziałek rano, podczas gdy ethereum – który trzyma się lepiej niż bitcoin – jest teraz notowany tuż obok rekordowych szczytów".

„Zyski dla dwóch największych na świecie kryptowalut nastąpiły po ciężkiej sprzedaży w zeszłym tygodniu, która spowodowała, że część aktywów zniknęła z rynku".

„Niemniej jednak zaczyna się pojawiać między nimi rozłam. Według CoinMarketCap w zeszłym tygodniu indeks dominacji bitcoinów, który mierzy kapitalizację rynkową BTC w stosunku do szerszego rynku kryptowalut, osiągnął najniższy poziom 49,4 proc. Na początku 2021 r. było to 70,7 proc.".

Reklama

„W międzyczasie poziom ethereum wzrósł z 11 proc. do prawie 15 proc. od początku 2021 r., podczas gdy udział binance w całym rynku stale rośnie, z 0,7 proc. do 4,2 proc.".

Ethereum bije rekordy po osiągnięciu 1,5 biliona dolarów transakcji w I kwartale

„Jak pokazały najnowsze dane, sieć ethereum osiągnęła aż 1,5 biliona dolarów w transakcjach, więcej niż w poprzednich siedmiu kwartałach łącznie".

„Dane z Messari Research, internetowej bazy danych zawierającej informacje rynkowe i dane o kryptowalutach, wskazują oszałamiającą stopę wzrostu i sugerują, że Ethereum może do końca roku osiągnąć wartość transakcji oscylującą w okolicach 6 bilionów dolarów, jeśli utrzyma tę trajektorię".

„Dzieje się tak, ponieważ ethereum nadal trzyma dystans w stosunku do równorzędnych bitcoinów, a jego cena w ciągu weekendu utrzymywała się blisko rekordowego poziomu 2 600 dolarów za monetę, gdzie dla porównania bitcoin pozostaje na poziomie 52 000 dolarów, czyli około o 20 proc. poniżej ostatniego szczytu".

„Ethereum zostało okrzyknięte najbardziej rozwiniętą siecią smart contracts, ale nadal konkuruje z innymi graczami na rynku, w tym z Cardano i Polkadot".

Ekspert ds. Kryptowalut, Gary Gensler zaprzysiężony na szefa SEC

Reklama

„Gary Gensler, były profesor w Massachusetts Institute of Technology (MIT) i ekspert ds. Kryptowalut, został zaprzysiężony na przewodniczącego Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC)".

„Gensler, który pracował również w Goldman Sachs w dziale fuzji i przejęć w ramach swojej bogatej kariery w sektorze usług finansowych, ma uczynić z kryptowalut – a także zmian klimatycznych – dwa główne priorytety w swojej nowej roli".

„Nominowany na to stanowisko przez prezydenta Joe Bidena, Genslera w dużej mierze zadecyduje o przyszłości kryptowalut w USA".

„Podczas ceremonii zaprzysiężenia Gensler powiedział: „Czuję się niesamowicie zaszczycony, mogąc dołączyć do zespołu wybitnych urzędników państwowych SEC. Jako przewodniczący będę codziennie motywowany do działania, pamiętając o naszej misji, jaką są: ochrona inwestorów, ułatwianie pomnażania kapitału oraz promowanie uczciwych, uporządkowanych i wydajnych rynków. To właśnie ta misja pomogła uczynić amerykańskie rynki kapitałowe najbardziej solidnymi na świeci".

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji


Simon Peters

Simon Peters

Simon Peters jest analitykiem kryptowalut w eToro, ze szczegółową wiedzą na temat rynków i branży krypto. Pełniąc swoją funkcję w eToro, pomaga również klientom z dużym kapitałem w inwestowaniu w kryptowaluty. Simon jest absolwentem Wydziału Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Brunel w Londynie i posiada certyfikat CFA UK Level 4 w zakresie zarządzania inwestycjami.

 


Reklama

Czytaj dalej