Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
profile icon
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Po rekordowym 2021, kolejny rok może być bardziej stabilny. Nie oznacza to jednak, że będzie on mniej ekscytujący. W ciągu następnych 12 miesięcy będziemy prawdopodobnie świadkami kilku rynkowych niespodzianek, ponieważ branża nadal rozwija się w bardzo szybkim tempie. Błyskawicznie zmieniający się świat cyfryzacji i płatności wymusza obowiązek sprawnego odpowiadania na potrzeby inwestorów i klientów.

 

Oto kilka trendów, które spodziewamy się zaobserwować w 2022 roku:

Regulacje zaczną odgrywać jeszcze większą rolę w dalszym rozwoju branży kryptowalutowej

Mogłoby się wydawać, że wolność, która wiąże się z brakiem regulacji, daje branży przewagę nad konkurencją, ale prawda jest taka, że uniemożliwia ona adopcję kryptowalut w szerszym kontekście. Ponieważ pojawiają się one coraz częściej jako nowe narzędzie do płacenia czy inwestowania, wielu osobom brakuje poczucia bezpieczeństwa podczas korzystania z nich. W Zondzie wierzymy, że możliwe jest uregulowanie tego sektora przy jednoczesnym zachowaniu jego zdecentralizowanego charakteru, który w pierwszej kolejności przyciągnął inwestorów. Gdy poziom globalnej adopcji kryptowalut wzrośnie powyżej 30 procent, zaczniemy obserwować, jak na całym świecie emocje związane z rozmowami dotyczącymi regulacji sięgają szczytu, podążając śladami tak wielu zjawisk finansowych przed nimi.

Przełamanie silnej dominacji Bitcoina na szczytach

Przez wiele lat Bitcoin był tożsamy z całym rynkiem kryptowalutowym. Jednak to już ulega zmianie – w międzyczasie mogliśmy zaobserwować rozwój wielu innych ekscytujących projektów, m.in. wprowadzających nowe sposoby wykorzystania funkcji blockchaina (np. głosowanie, crowdfunding, itp.). Rozwój branży w 2022 r. przełoży się na zmniejszenie udziału Bitcoina w rynku, co da więcej przestrzeni innym kryptowalutom

Rynek doświadczy kilku spadków, zanim znów wzrośnie

Jeśli w przyszłym roku tempo adopcji cyfrowych walut nieco wyhamuje, cena Bitcoina prawdopodobnie spadnie, ponieważ rynek nie jest obecnie wystarczająco głęboki, aby utrzymać niektóre z wartości obserwowanych w tym roku. Przełoży się to na konsolidację podmiotów branżowych, takich jak mniejsze giełdy kryptowalutowe. Jeśli jednak tempo adopcji wzrośnie, m.in. dzięki wyżej wymienionym czynnikom, to do końca 2022 roku będziemy mogli zaobserwować nowe rekordowe wartości Bitcoina – do 100 tys. dolarów.

IPO mogą powoli tracić swoją pozycję na rzecz projektów tokenizacyjnych

Reklama

Przestrzeń DeFi rośnie w siłę i widzimy, że w 2022 roku nadal będzie się rozwijać. Zdecydowanie istnieje apetyt wśród firm na emisję własnych tokenów zamiast utrzymywania tradycji IPO. Okazuje się, że tokeny to produkt B2B, który umożliwia różnorodnym organizacjom łatwiejszy wstęp do świata kryptowalut. Jednak, aby wszystko odbywało się w sposób bezpieczny i transparentny dla wszystkich stron transakcji, potrzebne są odpowiednie regulacje rynkowe.

Pobierz raport


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw.


komentarze

Komentarze

Sortuj według:  Najistotniejsze

  • Najnowsze
  • Najstarsze

Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy i rozpocznij dyskusję

Reklama
Reklama