Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

kurs euro santander

Na rynku jest wiele różnych instytucji świadczących usługi z sektora bankowego. Który bank posiada najkorzystniejszą ofertę? Nie jest to proste do określenia, gdyż każdy klient ma inne oczekiwania wobec usługodawcy. Dziś opiszemy jeden z najbardziej popularnych banków funkcjonujących na polskim rynku, a mianowicie Santander Bank Polska. Instytucję znaną kiedyś jako BZ WBK. Jesteś klientem Santander Bank Polska? A może zastanawiasz się nad zmianą banku lub otwarciem konta. W artykule znajdziesz wszystkie ważne informacje dotyczące działalności banku, ciekawostki na temat instytucji oraz ofertę.

Informacje o Santander Bank Polska

Do 2018 roku Santander Bank Polska była znany jako Bank Zachodni WBK. Podmiot świadczy klientom przede wszystkim usługi bankowe. Oferta banku jest dedykowana zarówno do klientów indywidualnych, przedsiębiorstw, ale także do międzynarodowych korporacji. Spółki z grupy Santander Bank Polska oferują również usługi maklerskie, leasing, ubezpieczenia, faktoring oraz fundusze inwestycyjne.

Na oficjalnej stronie internetowej banku można znaleźć zakładkę aktualności oraz biuro prasowe,

gdzie udostępniane są najważniejsze informacje nie tylko o banku i rozwoju zakresu usług, ale także wiele ciekawych informacji ze świata biznesu. Santander Bank Polska jest spółką, która umożliwiła dokonywanie obrotu akcjami na GPW w 2001 roku. Wchodzi również w skład indeksu WIG30 (sektor bankowy). Instytucja prowadzi także biuro maklerskie, umożliwiając tym samym dostęp do inwestycji giełdowych. Istnieje oficjalna strona Biura Maklerskiego Santander.

Siedziba Banku Santander Bank Polska

Główna siedziba banku Santrander znajduje się w Warszawie pod adresem Santander Bank Polska S.A., al. Jana Pawła II 17 00-854 Warszawa. Poza nią w Polsce dostępne jest ponad 650 placówek dla klientów, chcących osobiście dokonywać operacji bankowych. Podczas dokonywania niektórych transakcji konieczna jest wizyta w oddziale banku dlatego będąc klientem, warto jest znać lokalizację okolicznych placówek.

Pomoc i kontakt Santander Bank Polska

Reklama

Santander Bank Polska oferuję klientom wiele różnych sposobów na skontaktowanie się w celu uzyskania pomocy. 

Bankowość elektroniczna Santander

Większość działań można podjąć korzystając z aplikacji mobilnej banku. Jeśli nie używasz jednak bankowości internetowej do dyspozycji wciąż masz szereg innych możliwości. 

Infolinia Santander

Infolinia, dostępna jest przez 24h na dobę zarówno w języku polskim oraz innych wybranych. Możliwe jest także skontaktowanie się z doradcą online codziennie w godzinach 8:00 - 20:00, dla osób niesłyszących poniedziałek - piątek 8:00 - 18:00. 

Poczta elektroniczna Santander

Kontakt drogą mailową, nie jest najszybszym sposobem kontaktu, ze względu na możliwy dłuższy czas oczekiwania na odpowiedź, ale również jest możliwy. Na stronie internetowej banku udostępniony jest formularz kontaktowy.

Wizyta w placówce

Kolejna opcja kontaktu to wizyta w oddziale banku, która aktualnie nie jest najbezpieczniejszą formą. Efektem sytuacji pandemicznej w kraju jest ułatwienie klientom załatwienia wszelkich spraw poprzez bankowość elektroniczną, dlatego bez względu na to czy jesteś klientem Santander Bank Polska, czy innej instytucji, warto rozpocząć przygodę z elektronicznym systemem bankowości.

Oferta Santander Bank Polska dla klientów indywidualnych

Reklama

Santander Bank Polska udostępnia szeroką ofertę produktów bankowych, wiele rodzajów kont osobistych, walutowych oraz oszczędnościowych. Dodatkowo w ofercie znajduje się kilka ofert kredytów gotówkowych, mieszkaniowych oraz pożyczka hipoteczna. Alternatywą niskokwotowego kredytu jest karta kredytowa, insytytucja oferuje klientom sześć kredytówek z różną RRSO. Cała oferta dostępna jest na oficjalnej stronie banku.


Chcesz zalogować się do Santander Bank Polska jako klient indywidualny? Kliknij w button poniżej, zostaniesz przeniesieny na główny formularz logowania się na Santander Bank Polska.

Santander logowanie


Propozycje Santander Bank Polska dla firm

Oferta dla firm jest zależna od wielkości i rodzaju prowadzonej przez klienta działalności. Bank oferuje produkty zarówno dla małych firm jak i dużych przedsiębiorstw. W ofercie można znaleźć konta firmowe działające na różnych zasadach, istnieje możliwość udzielenie kredytu dla firmy lub uzyskania karty kredytowej do konta. Dla małych i średnich przedsiębiorców dostępne są terminale płatnicze. Jeśli chodzi o leasing, istnieje możliwość wzięcia samochodu osobowego, dostawczego lub ciężarowego. Jeśli planujesz obniżenie kosztów firmy, dobrym wyborem będzie także skorzystanie z instalacji fotowoltaicznych, które są dostępne w Santander Bank Polska w leasingu.

Santander logowanie dla firm

Sesje Elixir w Santander Bank Polska

Reklama

Elixir jest to elektroniczny system rozliczeń operacji międzybankowych, stworzony został przez KIR - Krajową Izbę Rozliczeniową. Należy tutaj wspomnieć, że Santander Bank Polska jest jednym z udziałowców tej instytucji. Santander Bank Polska jak większość polskich banków dokonuje przelewy wychodzące oraz przychodzące o określonych godzinach, odbywa się to 3 razy w ciągu dnia. Przelewy wychodzące ustalone są na godziny 8:15, 12:15 oraz 14:45, właśnie w tych godzinach bank dokonuje przelewu środków do realizacji w systemie elixir. Natomiast przelewy przychodzące odbywają się w godzinach: 11:00, 15:00 oraz 17:00. Express elixir, czyli system obsługujący przelewy natychmiastowe, w Santander Bank Polska jest obsługiwany przez 7 dni tygodnia 24h na dobę.

Przelewy przychodzącePrzelewy wychodzące
11:0008:15
15:0012:15
17:0014:45

Tabela1. Godziny przelewów wychodzących i przelewów przychodzących w Santander Bank Polska.

Metoda płatności BLIK

Santander Bank Polska oferuję także metodę płatności jaką jest BLIK. Jest to usługa dostępna dla posiadaczy aplikacji mobilnej banku, polega na możliwości wygenerowania specjalnego 6 cyfrowego kodu, który następnie można wpisać na terminalu podczas dokonywania płatności bądź w odpowiednim oknie podczas zakupów online. Dzięki możliwości korzystania z tej funkcji nie masz obowiązku posiadania karty za każdym razem przy dokonywaniu płatności. Ciekawostką jest tutaj fakt, że Santander jest jednym z sześciu banków polskich które opracowały tę usługę.

Historia Santander Bank Polska

Instytucja powstała w 1988 roku pod nazwą Bank Zachodni, następnie przekształciła się w spółkę Skarbu Państwa. W 2001 roku spółką rozpoczęła obót akcjami na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, i stała się częścią składu indeksu sektora bankowego WIG30. Zgodnie z następującymi wydarzeniami w 2013 roku bank zaczął funkcjonować pod nazwą Bank Zachodni WBK i należy do międzynarodowej Grupy Santander.

Co ciekawe w 2014 roku zarząd,

a właściwie prezes zarządu - Mateusz Morawiecki ogłosił plan zmiany nazwy spółki, niestety finalnie udało się to dopiero w 2018 roku. Od tego czasu oficjalnie spółka nazywa się Santander Bank Polska, a obecnym jej prezesem jest Michał Gajewski. Aktualnie Santander Bank Polska jest jedną z największych grup finansowych, a zarazem największym bankiem z kapitałem prywatnym w Polsce. 

Santander Bank Polska w liczbach

Reklama

Obecnie bank posiada około 5 milionów klientów, na terenie kraju dostępne jest 1700 wpłatomatów i bankomatów oraz 665 placówek. Dochód banku w roku 2020 według sprawozdań finansowych określony jest jako 8 647,3 miliona PLN. 

Spółki zależne Santander Bank Polska

Spółki z Grupy Santander oferują fundusze inwestycyjne, ubezpieczenia, leasing, faktoring oraz usługi maklerskie.

Do spółek zależnych należą:

 • Santander Aviva Towarzystwa Ubezpieczeń, świadczy usługi z zakresu ubezpieczeń dotyczących przedmiotów oferowanych przez bank,
 • Santander Leasing, oferuje finansowanie środków trwałych dla małych i średnich firm oraz klientów korporacyjnych,
 • Santander Fundusze Inwestycyjne, umożliwia inwestowanie w obligacje państwowe i korporacyjne oraz polskie i zagraniczne akcje,
 • Santander Faktoring, zapewnia dostęp klientów do usług faktora przez sieć oddziałów na terenie całej Polski.

Santander Bank Polska ciekawostki

 1. Santander Bank Polska jest jednym z pośród sześciu banków polskich, które stworzyły nowoczesny system płatności mobilnej BLIK,
 2. Mateusz Morawiecki obecny premier, był prezesem zarządu BZ WBK, który obecnie nosi nazwę Santander,
 3. Santander jest jednym z udziałowców Krajowej Izby Rozliczeniowej - KIR, która zajmuje się realizacją i przetwarzaniem przelewów międzybankowych,
 4. BZ WBK oraz Kredyt Bank w 2013 roku połączyły się tworząc jedną instytucję.
 5. Bank Zachodni WBK od roku 2018 funkcjonuje jako Santander Bank Polska
 6. Santander Bank Polska w 2018 roku przejął część Deutsche Bank Polska, przejmując klientów indywidualnych

Konto bankowe w Santander Bank Polska

Oferta Santander Bank Polska zawiera kilka różnych kont bankowych. Klienci po dokonaniu analizy mogą zdecydować się na otwarcie najbardziej dla nich korzystnego rachunku. Jakie konta proponuje Santander Bank Polska?

 • Konto jakie chce w promocji, wniosek trzeba złożyć do końca miesiąca marca
 • Konto jakie chce
 • Konto jakie chce do młodych, 
 • Konto24 walutowe, konto w jednej z czterech dostępnych walut
 • Konto Select, prestiżowe konto dla wymagających klientów, bezpłatne przy miesięcznych wpływach powyżej 10 000 PLN
 • Konto Private Banking, konto na indywidualnych warunkach - 250 PLN za prowadzenie rachunku
 • Konto podstawowe,
 • Konto systematyczne, konto z funkcją automatycznego oszczędzania
 • Konto oszczędnościowe Select,

Pierwszym krokiem podczas dokonywania wyboru rachunku bankowego jest wybór odpowiedniej instytucji. Możesz śmiało korzystać z opinii klientów danego banku lub dostępnych na portalach rankingów.

Opinie na temat Santander Bank Polska

Opinie na temat Santander Bank Polska są bardzo zróżnicowane. W związku z tym, że instytucja ma szerokie grono klientów, ciężko jest aby jej działania w pełni satysfakcjonowały każdego klienta. Przed wyborem odpowiedniego banku musisz sam ustalić swoje oczekiwania wobec usługodawcy, a następnie określić na podstawie oferty oraz opinii klientów czy jest w stanie spełnić Twoje oczekiwania. 

Podziel się swoją opinią

Reklama

Korzystałeś lub korzystasz z usług Santander Bank Polska? Koniecznie podziel się swoją opinią, aby pomóc dokonać wyboru innym.

 

Czytaj więcej