Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

akcje netflix

FANG to akronim, na który składają się nazwy czterech popularnych amerykańskich spółek technologicznych z branży IT: Facebook, Amazon, Netflix i Google (aktualna nazwa spółki to Alphabet). Te cztery spółki zyskały miano blue chipów w gronie blue chipów. Ich łączna kapitalizacja zbliża się do poziomu 3,5 bln dolarów. Jak wygląda sytuacja na wykresie FANG i czemu warto się nim zainteresować.

Opis spółek z FANG

Facebook, Inc. (FB) to spółka koncentrująca się na tworzeniu i dostarczaniu produktów i usług umożliwiających użytkownikom komunikowanie się i dzielenie się treściami za pomocą urządzeń mobilnych, komputerów osobistych oraz innych urządzeń komunikacyjnych. Spółka posiada w swojej ofercie takie marki i produkty jak Facebook, Instagram, Messenger, WhatsApp czy Oculus. Facebook to najpopularniejsza obecnie platforma społecznościowa, łącząca ludzi z całego świata.

Amazon.com, Inc. (AMZN) posiada w swojej ofercie szeroki zakres produktów i usług oferowanych za pośrednictwem swojej witryny. Spółka operuje w ramach trzech segmentów: Ameryka Północna, segment międzynarodowy oraz Amazon Web Services (AWS). Spółka oferuje produkty i treści pozyskane od innych sprzedawców i podmiotów i pośredniczy w ich sprzedaży. Amazon również produkuje i sprzedaje urządzenia elektroniczne.

Netflix, Inc. (MFLX) to dostawca usług telewizji internetowej. Spółka operuje w ramach trzech pionów organizacyjnych: Usługi streamingu treści na terenie kraju, Międzynarodowe usługi streamingu treści oraz treści na nośnikach DVD przeznaczone na rynek krajowy. Rynek krajowy to przede wszystkim dystrybucja treści i materiałów do odbiorców na terenie Stanów Zjednoczonych (w tym dystrybucja pocztowa materiałów na nośnikach DVD). Segment międzynarodowy to głownie dystrybucja treści i materiałów do odbiorców spoza Stanów Zjednoczonych. Spółka posiada w swojej ofercie takie treści jak seriale autorskie, programy dokumentalne, filmy pełnometrażowe czy programy rozrywkowe dostarczane bezpośrednio do komputerów i urządzeń multimedialnych użytkowników poprzez sieć Internet.

Reklama

Alphabet Inc. (GOOGL) to spółka holdingowa. Spółka jest właścicielem Google Inc. (Google) oraz produktów internetowych oferowanych przez tę markę. Google, jeden z segmentów operacyjnych spółki Alphabet Inc., oferuje także takie produkty i usługi jak Search (wyszukiwarka internetowa), Ads, Commerce, Maps, YouTube, Google Cloud, Android, Chrome i Google Play. Google prowadzi również działalność marketingową i reklamową, posiada w swej ofercie produkty cyfrowe, aplikacje i usługi w chmurze oraz sprzęt elektroniczny. Spółka jest właścicielem rozwiązania Google Assistant, które umożliwia użytkownikom m.in. komunikację werbalną z innymi usługami Google, aplikacji Google Maps, która pełni funkcję nawigatora oraz aplikacji Google Photos, która służy do gromadzenia i zarządzania zdjęciami.

Siła indeksu FANG względem głównych indeksów

Na poniższy wykres indeksu FANG naniesiono dwa główne amerykańskie indeksy: S&P 500 oraz Dow Jones Industrial. Widoczna jest silna korelacja indeksu FANG z oboma instrumentami. Jak widać jednak indeks czterech najbardziej popularnych spółek jest zdecydowanie silniejszy od indeksów, jego wzrosty są bardziej dynamiczne.

Obecnie, podobnie jak indeksy, indeks FANG jest w korekcie, która wydaje się dobiegać końca. Wybicie lokalnego oporu na 5350, otworzy drogę do dalszych wzrostów w stronę nowych historycznych maksimów.

Inwestorzy z Polski mogą handlować na indeksie FANG w formie kontraktów CFD. Należy w tym celu sprawdzić, które biura brokerskie oferują taki instrument.

 Wykres 1. Porównanie notowań indeksu FANG oraz indeksów S&P500 i Dow Jones, interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Wykres 1. Porównanie notowań indeksu FANG oraz indeksów S&P500 i Dow Jones, interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Reklama

Wykres 1. Porównanie notowań indeksu FANG oraz indeksów S&P500 i Dow Jones, interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Czytaj więcej