Reklama
Kurs euro:  4.38
Kurs dolara:  4.09
Kurs funta:  5.19
Kurs franka:  4.59
Ceny w Polsce:
Inflacja:  2.5%
Stopa NBP:  5.75%
Cena Pb95:  6.57
Cena ON:  6.58
Cena węgla:  1088
Kurs euro:  4.38
Kurs dolara:  4.09
Kurs funta:  5.19
Kurs franka:  4.59
Ceny w Polsce:
Inflacja:  2.5%
Stopa NBP:  5.75%
Cena Pb95:  6.57
Cena ON:  6.58
Cena węgla:  1088

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

PKO BP akcje prognozy na najbliższe dni: kurs znowu w dół, wnioski do wakacji kredytowych ruszają w poniedziałek

|
selectedselectedselected

Po wczorajszym odbiciu o ponad 2,3%, kurs PKO Banku Polskiego w trakcie dzisiejszej sesji znów spada. Aktualnie cena akcji spółki waha się w okolicach 57,5 zł, co oznacza, że mimo 8% spadku w ostatnim miesiącu to od początku roku wycena spółki wzrosła o blisko 15%.

PKO BP akcje prognozy na najbliższe dni: kurs znowu w dół, wnioski do wakacji kredytowych ruszają w poniedziałek
MARCIN GADOMSKI/AGENCJA SE/East News
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop
  • RN zaakceptowała wypłatę dywidendy według propozycji zarządu.
  • Kurs PKO BP pod kątem analizy technicznej daje niejednoznaczne sygnały.
  • Spółka zacznie przyjmować wnioski o wakacje kredytowe od 27 maja.

 

Dalsza część tekstu znajduje się pod materiałem wideo

 

Spółka znów spada po wczorajszym odbiciu

Po dłużej trwających okresach spadków czwartkowa sesja została zamknięta przez PKO BP ze wzrostem o +2,35%. Jednak dzisiaj ich notowania spadają niwelując wczorajszą zwyżkę. O godzinie 14:20 wycena PKO Banku Polskiego maleje od rana o -1,34%, co przekłada się na cenę akcji na poziomie 57,52 zł. Mimo tego, że w przeciągu ostatniego miesiąca kurs banku spadł o -7,97%, to w ostatnie pół roku wzrósł sumarycznie o +23,43%. Od początku roku 2024 aktualna wycena PKO BP jest większa o +14,70%.

Reklama

 

Źródło: FXMAG

 

Warto zauważyć, że w środę Rada Nadzorcza PKO BP zaakceptowała propozycję zarządu ws. dywidendy. Ma ona wynieść ona 2,59 zł na jedną akcję. Dzień dywidendy został ustalony na 8 sierpnia, a jej wypłata 22 sierpnia bieżącego roku.

 

Zobacz również: Rekordowe bezrobocie, recesja w gospodarce i krach na giełdzie. Tak USA postrzega połowa Amerykanów

 

Analiza techniczna jest niejednoznaczna

Reklama

Walory PKO Banku Polskiego na GPW pod względem analizy technicznej są mocno niejednoznaczne. 4 wskaźniki techniczne dają sygnał do kupna (ATR, Ultimate Oscillator, ROC, Bull/Bear Power), 4 do sprzedaży (STOCH, MACD, ADX, Williams %R), a pozostałe 4 są neutralne (RSI, STOCHRSI, ATR, Highs/Lows). Podobnie wygląda sytuacja w średnich kroczących. MA5, MA50, MA100 sugerują, że akcje PKO BP są w trendzie wzrostowym. Zaś MA10, MA20, MA200 są powyżej obecnego kursu, co zwiastuje spadki. Poniżej znajduje się licznik analizy technicznej dostępny na Investing.com, który podsumowuje powyższe elementy. Przytoczone wskaźniki i średnie były podane dla 5-godzinnego interwału.

 

 

Zobacz również: Rynek nieruchomości w najgorszym stanie od 40 lat

 

Od 27 maja można wysyłać wnioski o wakacje kredytowe

Reklama

Wczoraj bank wydał komunikat, w którym poinformowali o starcie przyjmowania wniosków o ustawowe wakacje kredytowe, które umożliwią zawieszenie czterech rat kredytowych w bieżącym roku. „PKO Bank Polski umożliwia klientom składanie wniosków o rządowe wakacje kredytowe na 2024 rok już od 27 maja. Rozwiązanie dostępne jest dla klientów, którzy zaciągnęli kredyt w złotych przed 1 lipca 2022 roku. Zawieszenie spłaty kredytu będzie możliwe na 4 miesiące: na 2 w okresie od czerwca do sierpnia i na kolejne 2 - od września do grudnia. Wnioski można składać w serwisie transakcyjnym iPKO, listem oraz w oddziale” – możemy przeczytać w komunikacie PKO BP. Przypomnijmy, że na początku maja PKO Bank Polski opublikował komunikat, w którym ocenił, że przedłużenie wakacji kredytowych mogą pomniejszyć ich wyniki finansowe w 2024 r. o ok. 489 mln zł. Spółka przy wyliczeniach założyła, że 24% kredytobiorców będzie uprawnionych do skorzystania z zawieszenia rat hipotecznych w PLN i wszyscy skorzystają z tej możliwości.

 

Zobacz również: Rewolucja w ofercie obligacji skarbowych! Resort finansów robi promocję

 

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji

Reklama

Czytaj dalej