Reklama
Kurs euro:  4.38
Kurs dolara:  4.09
Kurs funta:  5.19
Kurs franka:  4.59
Ceny w Polsce:
Inflacja:  2.5%
Stopa NBP:  5.75%
Cena Pb95:  6.57
Cena ON:  6.58
Cena węgla:  1088
Kurs euro:  4.38
Kurs dolara:  4.09
Kurs funta:  5.19
Kurs franka:  4.59
Ceny w Polsce:
Inflacja:  2.5%
Stopa NBP:  5.75%
Cena Pb95:  6.57
Cena ON:  6.58
Cena węgla:  1088

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Allegro akcje prognozy na najbliższe dni: spółka kontynuuje wczorajszy spektakularny wzrost notowań

|
selectedselectedselected

Po wczorajszym ponad 5% zamknięciu sesji, w dniu dzisiejszym Allegro kontynuuje zwyżki na Giełdzie Papierów Wartościowych. Wprawdzie nie jest ona tak dynamiczna jak wczoraj, ale i tak pozwala się wspinać spółce na tegoroczne szczyty powyżej 40 zł za akcję. Tym samym wycena grupy znajduje się na ponad 2-letnich rekordach wyceny.

Allegro akcje prognozy na najbliższe dni: spółka kontynuuje wczorajszy spektakularny wzrost notowań
Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop
  • Wyniki grupy za I kwartał 2024 r. pozytywnie zaskoczyły rynek.
  • Spółka osiągnęła blisko 2,5 mld zł przychodów i 241,8 mln zł zysku.
  • Allegro zamierza planuje kolejne ekspansje na nowych rynkach za granicą.

 

Dalsza część tekstu znajduje się pod materiałem wideo

 

Spółka na plusie względem wczorajszego imponującego zamknięcia

Allegro zamknęło wczorajszą sesję z imponującym wzrostem o +5,30%, który momentami sięgał niemal 7%. Dzisiaj wczorajszy wzrost jest kontynuowany i o godzinie 13:15 kurs grupy wynosi 40,345 zł, co oznacza zwyżkę o +1,11% względem ostatniego zamknięcia.

Reklama

 

Źródło: FXMAG

 

Tym samym notowaniom Allegro na GPW udało się wzrosnąć od początku roku aż o +21,13%, co pozwoliło im wspiąć się na dwuletnie szczyty. Kurs spółki wynosił powyżej 40 zł ostatni raz w styczniu roku 2022.

 

Zobacz również: Inwestorzy napaleni na akcje tej spółki. Wkrótce najważniejsze wyniki finansowe dla całej giełdy

 

Znaczne wzrosty w wynikach Allegro

Reklama

Allegro opublikowało wyniki finansowe za I kwartał 2024 r., które wykazały znaczne wzrosty rok do roku. Przychody grupy wyniosły 2,5 mld zł, co było wynikiem o 6,6% r/r lepszym niż w I kwartale roku 2023.  Większy wzrost, bo aż o 33% r/r został osiągnięty pod względem EBITDA, która wyniosła 706,2 mln zł. Największa zwyżka jednak była zauważalna w zysku netto, który wzrósł o 54% i wynosi 241,8 mln zł. Ważnym wskaźnikiem dla Allegro jest wskaźnik GMV, który ilustruje wartość sprzedanych towarów. W tej dziedzinie spółka również powiększyła wyniki o 8,9% co przełożyło się na wartość 14,3 mld zł. Ponadto grupie, posiadającej największą platformę e-commerce w Polsce, udało się zmniejszyć zadłużenie względem grudnia 2023 r. aż o 19,4% do 3,8 mld zł.

 

Zobacz również: Rynek nieruchomości w najgorszym stanie od 40 lat

 

Spółka zamierza dalej inwestować w rynki zagraniczne

Przy publikacji wyników głos zabrał prezes Allegro, Roy Perticucci, który wypowiedział się na temat ich działalności na rynku słowackim (Allegro.sk) i czeskim (Allegro.cz). Spółce udało się zwiększyć  w tych miejscach liczbę aktywnych kupujących do 5,2 mln zł, co oznacza wzrost o 23% r/r. Jednak mimo tego, że na ich portalu kupuje coraz więcej użytkowników to wskaźnik GMV spadł o 8,1%. Wpływ miało na to niekorzystne kursy walut złotówki do czeskiej korony i euro. Jednak inwestycje na tych rynkach okazały się mniejsze niż oczekiwano. Zainwestowano 10,2 mln zł gdy prognozowano, że osiągną 20-30 mln zł. Z tego powodu w tym kwartale mają zostać one zwiększone do kwoty 25-35 mln zł. Rynek słowacki i czeski są perspektywiczne dla grupy Allegro i zwiększają ich bazę potencjalnych klientów o 16 milinów, tak więc istnieje tam jeszcze dużo pola do gospodarczej ekspansji. Ponadto Allegro chce uruchomić działalność w sumie 5 nowych krajach (Węgry, Słowenia i Chorwacja), co wg. nich podwoi 38-milionową bazę potencjalnych klientów. „Nasz model ekspansji nie angażuje znacznych aktywów, co oznacza coraz niższe inwestycje kapitałowe z każdą nową platformą przy jednoczesnym zwiększaniu zasięgu i generowaniu nowego GMV” – zaznaczył prezes Roy Perticucci.

 

Zobacz również: Fala zwolnień? Prognozy ekspertów o rynku pracy to ostrzeżenie­­

Reklama

 

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji

Reklama

Czytaj dalej