Publikowane w ostatnim czasie dane z USA były nieco słabsze, zaś ze strefy euro nieco lepsze od oczekiwań. W przypadku miękkich wskaźników aktywności gospodarczej w obydwu regionach lepiej radzi sobie sektor usług, a znacznie słabiej sektor przemysłowy. W Europie pojawiły się jednak oznaki osłabienia koniunktury usługowej. Wskaźniki zbiorcze wskazują odpowiednio na neutralny poziom aktywności w USA i jej hamowanie w strefie euro. Zarówno w przypadku USA jak i strefy euro należy oczekiwać dalszego spadku wolumenów kredytowych w kolejnych kwartałach. Rynki pracy w Europie i w USA pozostają mocne, choć proces normalizacji postępuje.
Dynamiki płac kształtują się wyraźnie powyżej poziomów sprzed pandemii. W przypadku USA widać stabilizację wzrostu płac na podwyższonym poziomie. W strefie euro problemem są negocjacje płacowe, które wyraźnie odbiegają w górę od poprzednich lat. Można jednak wnioskować, że punkt przegięcia w tej materii został minięty. Inflacja w USA zwalnia, co dotyczy także bazowej części koszyka. W strefie euro inflacja ogółem spada, a inflacja bazowa dopiero minęła szczyt.
Publikowane w ostatnim czasie dane z Chin okazały się lepsze od oczekiwań. W przypadku miękkich wskaźników aktywności gospodarczej spadek aktywności widoczny jest w usługach. Aktywność w przemyśle pozostaje w pobliżu neutralnego poziomu. Sądzimy, że realizacja celu wzrostu na poziomie ~5% jest osiągalna, ale zmiany polityczne nie s