• Odbierz prezent
Instrument Zmiana Kurs Czas Cena otwarcia Cena max. Cena min.
Kurs dolara do złotego USDPLN 0% 4.3255 22.09 21:59 4.3255 4.3446 4.2961
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

USDPLN pomimo tego, że nasz kraj nie jest krajem egzotycznym, to na rynku walutowym Forex ta para walutowa zaliczona jest do tzw. par egzotycznych. Nazewnictwo wiąże się tylko i wyłącznie z popularnością danego instrumentu. Mniejsza popularność przekłada się na koszty transakcyjne, które potrafią być niemałe, dlatego odpowiednio powinniśmy wybrać brokera, za pomocą którego będziemy dokonywać transakcji - sprawdź ofertę brokerów.  

USDPLN w Polsce nazywana jest bardzo często po prostu złotówką, z racji tego, że zestawienie naszej krajowej waluty z walutą amerykańską jest zdecydowanie najpopularniejszą ze wszystkich możliwych kombinacji.

Transakcji na parze USDPLN można dokonywać za pomocą kontraktów terminowych (futures), kontraktów CFD (kontrakty różnicowe), a także na rynku spot (w przypadku inwestora detalicznego będą to transakcje dokonywane w kantorach stacjonarnych bądź kantorach online).

Wpływ danych makroekonomicznych

USDPLN zaliczamy do intrumentów trendowych. W tej parze polski złoty jest walutą bazową, a amerykański dolar walutą kwotowaną. Handlując na tym instrumencie szczególną uwagę należy zwracać na komunikaty dotyczące stanu polskiej goposdarki oraz gospodarki Stanów Zjednoczonych. Bardzo duży wpływ na kształtowanie się kursu mają również polityki pieniężne realizowane przez FED (System Rezerwy Federalnej) oraz RPP (Radę Polityki Pieniężnej). 

Lubisz nasze publikacje? Polub nasz fanpage

Jeżeli jesteś zadowolony z tego co robimy, możesz się nam odwdzięczyć dając like'a.

Zamknij

Koszyk