• Odbierz prezent
Zainteresuj się tym! Najnowsze wiadomości dotyczące kursów walut

Akcje GPW po 41.30 zł. Podsumowujemy notowania giełdowe GPW z dnia - piątek 5 czerwca 2020

2020-06-05 19:10 | Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie

Za nami kolejny dzień handlowy na Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW). Poniżej prezentujemy statystyki z dnia - piątek 5 czerwca 2020 dla notowań giełdowych akcji właściciela polskiego parkietu giełdowego - Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. (ticket: GPW). Cena zamknięcia w polskich z ..

Dolar australijski i nowozelandzki pójdą w górę? Sytuacja na kursie euro EUR/PLN. Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

2020-06-05 16:55 | Konrad Białas

Ponowne otwieranie gospodarek i oczekiwania szybszego odbicia gospodarczego pozostają dominującą siłą dla rynku i przyćmiewającą czynniki ryzyka związane z protestami USA, koronawirusem i napięciami geopolitycznymi. Apetyt na ryzyko wyprzedza sygnały płynące z danych makro, ale póki rajd na rynku ak ..

Jaki jest 2020 dla bitcoina? Czy warto inwestować w największą kryptowalutę?

2020-06-05 16:44 | Wiadomości prasowe

Bieżący rok przyniósł rynkowi walut kryptograficznych największe wahania kursowe od 2017 roku. Luzowanie polityki pieniężnej przez rząd Stanów Zjednoczonych sprawiło, że w ostatnim czasie pomimo wszystko poszerzyło się grono inwestujących w bitcoina. Dużo zamieszać miał majowy halving bitcoina, w kt ..

Duża zmienność na kursach euro i dolara względem PLN. Złoty powinien umacniać się stopniowo. Prognoza dla polskiej waluty

2020-06-05 14:29 | Enrique Diaz-Alvarez

Początkowa faza załamania aktywności gospodarczej w Polsce i kluczowych globalnych ośrodkach powoli przemija. Powrót sytuacji do normy sprzyja odrabianiu strat przez waluty emerging markets - wśród których znajduje się polski złoty. Sądzimy, że dalsze umocnienie polskiej waluty powinno jednak przebi ..

Spadek kursu dolara. Słabość złotego. Jak zareagował rynek na rozszerzenie programu PEPP o 600 mld euro?

2020-06-05 11:53 | Enrique Diaz-Alvarez

W czwartek po południu Europejski Bank Centralny (EBC) ogłosił modyfikacje w swoim nadzwyczajnym programie zakupów w czasie pandemii. W reakcji spadły rentowności obligacji skarbowych krajów strefy euro, zwłaszcza tych peryferyjnych, a euro umocniło się w relacji do dolara. Rozszerzenie programu PEP ..

Pozytywna prognoza dla złota bez zmian pomimo deprecjacji

2020-06-05 11:52 | Saxo Bank

Złoto powróciło do poziomu 1 700 USD/oz po kolejnej nieudanej próbie wybicia, przez co niektórzy inwestorzy zaczynają się obawiać, że przyszłość tego metalu nie świeci już tak pięknie. Przed rozpoczęciem analizy bieżącej sytuacji chciałbym doprecyzować nasze stanowisko. Naszym zdaniem - w kontekście ..

Kurs euro względem dolara (EUR/USD) zdyskontował wpływ decyzji EBC. Nowa twarz Europejskiego Banku Centralnego

2020-06-05 10:15 | Konrad Białas

Europejski Bank Centralny ogłosił większe od oczekiwań rozszerzenie ratunkowego programu skupu aktywów PEPP, tym samym dalej ograniczając premię za ryzyko na europejskim rynku długu i dokładając się do odbicia euro. Kurs EUR/USD zdyskontował w pełni wpływ decyzji EBC, ale wciąż jest pole do wzrostów ..

Seria wzrostów kursu euro wobec dolara (EUR/USD). Europa odbija, czekając na payrollsy

2020-06-05 09:22 | Michael Hewson

Rynki w Europie notowały wczoraj realizację zysków w wyniku rozszerzonego programu stymulacyjnego Europejskiego Banku Centralnego. Spadek był dość skromny w porównaniu z rozszerzeniem programu PEPP EBC o 600 mld euro, do 1,35 mld euro i przedłużeniem do czerwca 2021 r., co było zasadniczo zgodne z o ..
Zamknij

Koszyk