Reklama
WIG81 973,97+0,04%
WIG202 419,89+0,07%
EUR / PLN4,32+0,09%
USD / PLN3,99+0,05%
CHF / PLN4,50-0,23%
GBP / PLN5,04+0,05%
EUR / USD1,08+0,04%
DAX17 761,98+0,47%
FT-SE7 677,27+0,62%
CAC 407 934,20+0,09%
DJI38 996,39+0,12%
S&P 5005 096,27+0,52%
ROPA BRENT83,17+1,43%
ROPA WTI79,58+1,63%
ZŁOTO2 050,72+0,32%
SREBRO22,67-0,26%

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Pierwszym na rynku SoftPosem od Worldline można zapłacić w sklepie, taksówce/kawiarni czy u kuriera - wkrótce także z PIN-em!

Wiadomości prasowe | 16:22 18 styczeń 2021

Pierwszym na rynku SoftPosem od Worldline można zapłacić w sklepie, taksówce/kawiarni czy u kuriera - wkrótce także z PIN-em! | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin

SIX Payment Services, spółka należąca do grupy Worldline, lidera na rynku płatności elektronicznych w Europie, z sukcesem wdraża swój najnowszy terminal płatniczy typu Softpos od początku lipca 2020 r. To pierwsze w Polsce i najbardziej wszechstronne rozwiązanie tego typu na rynku. Terminal Worldline można zainstalować w formie aplikacji na dowolnym urządzeniu mobilnym z systemem operacyjnym Android 8.0 lub nowszym. Obecnie terminal obsługuje transakcje zbliżeniowe do kwoty 100 zł w przypadku kart plastikowych, a także transakcje portfelami cyfrowymi do limitu ustawionego przez użytkownika. Już teraz odbywają się testy produkcyjne transakcji z potwierdzeniem kodem PIN z planowanym wdrożeniem już w pierwszym kwartale tego roku. W ciągu ostatnich 6 miesięcy Worldline podpisał umowy na wdrożenie nowego Softposa między innymi z firmami z Warszawy, Wrocławia i Łodzi, a liczba użytkowników i transakcji stale rośnie.

W związku z pandemią, która zmieniła przyzwyczajenia zakupowe konsumentów, dynamicznie rozwija się branża płatności elektronicznych. W ślad za tym na rynku pojawiają się nowe rozwiązania, które sprawiają, że płacenie za zakupy w sklepie lub u kuriera, w kawiarni / za przewóz taksówką, za parking i inne usługi staje się coraz łatwiejsze a także, co ważne dla akceptantów, coraz tańsze.

Nasze rozwiązanie to najbardziej wszechstronny terminal płatniczy tego typu na rynku, spełniający wymogi bezpieczeństwa zgodnie z wytycznymi Mastercard i Visa oraz certyfikowany przez autoryzowane laboratorium EMV. Jego największą zaletą jest brak konieczności zakupu nowego, drogiego sprzętu przez akceptanta. Można je zainstalować na każdym smartfonie lub tablecie z dostępem do Internetu – niezależnie od producenta – z zainstalowanym systemem operacyjnym Android 8.0 lub nowszymwyjaśnia Artur Żymańczyk, Country Manager w Worldline. – Pierwsze sześć miesięcy od wdrożenia pokazuje nam, że na rynku jest duże zapotrzebowanie na szybką i sprawną obsługę płatności bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów zakupu urządzania. Nasz terminal Softpos doskonale wpisuje się w te potrzeby.

Wśród pierwszych użytkowników najnowszego rozwiązania Worldline są dostawcy i firmy kurierskie, w tym m.in. dostawca jedzenia w Warszawie Deliver Team.

Reklama

Dzięki podjęciu współpracy z Worldline korzystamy obecnie z najnowocześniejszego i najwygodniejszego terminala płatniczego na rynku. Jego wdrożenie nie wymagało zakupu nowego sprzętu, a obsługa jest intuicyjnie prosta. Pozwala to naszym dostawcom na szybkie i sprawne przyjęcie płatności za dostarczone zamówienia a naszym klientom na skorzystanie z bezpiecznej, także w sensie epidemicznym, metody płatności. Czas, wygoda, bezpieczeństwo i koszty to najważniejsze kryteria wyboru optymalnego rozwiązania płatniczego dla naszej firmy – mówi Artur Sobczak, właściciel Deliver Team.

Terminal SoftPos sprawdza się także w niedużych sklepach i lokalach usługowych, jak chociażby w kawiarniach czy sklepach z roślinami. Wśród nich jest warszawska kwiaciarnia „W Liściach. Plants & Coffee”.

Pierwsze kilka tygodni używania SoftPos pozwoliło nam na szybkie oswojenie się z systemem i aplikacją, które są bardzo intuicyjne i proste w obsłudze. Klienci na początku byli zdziwieni rozwiązaniem tego typu, ale powoli oswajają się z wizją terminala w telefonie. Jednocześnie nasz biznes zyskał na mobilności i możemy teraz jednocześnie realizować sprzedaż na miejscu i w dostawie, co jest ogromną zaletą wobec obecnej sytuacji i zwiększonej ilości zamówień z dostawą – mówi Majka Pisula, „W Liściach. Plants & Coffee”.

Smartfony z SoftPosem od Worldline wykorzystywane są również przez firmę Vector Software jako dodatkowe punkty do pobierania opłaty parkingowej podczas imprez i rozgrywek piłkarskich na Stadionie Miejskim we Wrocławiu, co pozwala na rozładowanie kolejek przy stacjonarnych parkometrach.

W naszej firmie oprogramowanie SoftPos wdrożyliśmy przy wykorzystaniu zwykłych smartfonów z systemem Android. Jest do świetna alternatywa dla standardowych terminali płatniczych. Dzięki temu ograniczyliśmy liczbę urządzeń, które musi posiadać pracownik obsługi parkingu jedynie do telefonu i opcjonalnie drukarki. Urządzenia sprawdzają się bardzo dobrze i, co dla nas bardzo ważne, w łatwy sposób możemy zwiększać ich liczbę dodając kolejne SoftPosy w systemie i instalując aplikacje na posiadanych przez nas smartfonach bez konieczności zakupu dodatkowego sprzętu dodaje Grzegorz Wiatrzyk, Dyrektor Techniczny/Członek Zarządu Vector Software Sp. z o.o.

Reklama

Liczba użytkowników SoftPosa stale rośnie, a informacje o zaletach terminala rozchodzą się pocztą pantoflową wśród samych sprzedawców – co jest najlepszą reklamą rozwiązania. Rozwiązanie zostało także docenione przez ekspertów rynku płatności, zdobywając w ubiegłym roku kilka prestiżowych wyróżnień.

Oprócz kolejnych wdrożeń oraz pracy nad dalszym rozwojem aplikacji, w tym dodaniem funkcji akceptacji transakcji przy pomocy PIN-u, w ostatnim czasie świętowaliśmy także liczne sukcesy projektu. Wśród nich należy wymienić przede wszystkim kolejną nagrodę, jaką otrzymało nasze rozwiązanie: statuetkę w kategorii „Best Payment Solution” podczas Fintech & Insurtech Digital Congress, jednego z najważniejszych wydarzeń 2020 roku dla branży fintech i insurtech w Polsce. Miałem ogromną przyjemność odebrać tę prestiżową nagrodę w imieniu firmy oraz zespołu naszych specjalistów pracujących przy tym projekcie. Teraz, po pół roku intensywnego zbierania doświadczeń z pierwszych udanych wdrożeń, naszym następnym celem jest wejście z naszym rozwiązaniem na kolejne rynkipodsumowuje Artur Żymańczyk, Country Manager w Worldline.

 

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji

Reklama

Czytaj dalej