Reklama

Brak danych

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Kurs euro do dolara (EUR/USD) przyklejony do 1,12. Funt w relacji do amerykańskiej waluty lekko odbija

Konrad Białas | 12:31 12 sierpień 2019

Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin

Brak porozumienia USA-Chiny na horyzoncie powoduje, że handel w Azji przyjmuje ostrożną aurę, ale aktywność jest niska przez święta w Japonii i Singapurze. Kurs dolara do jena USD/JPY jest blisko zeszłotygodniowych dołków, kurs euro EUR jest stabilny. Giełda w Szanghaju walczy o wzrosty. Cena złota płasko pod 1500 dolarów.

 • Dzisiejszy fixing kursu dolara do juana USD/CNY

 • został ustalony na 7,0211 (poprz. 7,0136). Kwotowanie było zbliżone do rynkowych oczekiwań, choć to ósma sesja z rzędu ze słabszym juanem. Mimo to ślimacze tempo deprecjacji buduje przekonanie, że Chiny nie będą chciały podsycać przeceny. Kurs dolara do juana USD/CNY na rynku utrzymuje się ponad 7,06.
 • Stabilny fixing pomaga we wzrostach na giełdzie w Szanghaju – indeks Composite rośnie 0,6 proc. Chińskie akcje pozytywnie reagują na doniesienia jeszcze z piątku, że chiński nadzór poluzował warunki dla depozytów zabezpieczających w biurach maklerskich.
 • W weekend wydawca China Global Times zatweetował,

 • że dopóki USA będzie wymuszać na Chinach warunki umowy handlowej, do porozumienia nigdy nie dojdzie. W piątek prezydent Trump powiedział, że wrześniowa runda rozmów negocjacyjnych może zostać odwołana. „Jeśli to zrobimy, w porządku. Jeśli nie, w porządku.”
 • Na rynku walutowym kurs euro do dolara EUR/USD pozostałe przyklejony do 1,12. Na kursie dolara do jena USD/JPY wywierana jest presja spadkowa z retestem piątkowych dołków pod 105,30.
 • Kurs funta do dolara GBP/USD lekko odbija do 1,2014. Według brytyjskiej prasy torysi szykują plan wymuszenia na premierze Johnsonie zwrócenie się do UE o wydłużenie okresu negocjacyjnego. Posłom Partii Pracy nakazano odwołać wszystkie wyjazdy zaplanowane na wrzesień, gdyż partia zbiera siły na głosowanie nad wnioskiem nieufności wobec rządu.
 • zmiana wartości walut G10 vs kurs dolara USD
  zmiana wartości walut G10 vs kurs dolara USD
  • Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop
  • Cena złota na 1496 USD/oz jest mniej więcej na poziomach z piątku, ale brak korekty po zeszłotygodniowym rajdzie dowodzi, że inwestorzy dalej chcą trzymać bezpieczne aktywa.

   

  Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji

Reklama

Czytaj dalej