Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Wyniki finansowe Alphabet (Google) za II kwartał 2022: amerykański gigant znów zaskoczył! Inwestorzy zmartwieni? To już blisko 25% zjazd na kursie akcji...

|
selectedselectedselected
Wyniki finansowe Alphabet (Google) za II kwartał 2022: amerykański gigant znów zaskoczył! Inwestorzy zmartwieni? To już blisko 25% zjazd na kursie akcji... | FXMAG INWESTOR
Alphabet (Google) z wynikami za II kwartał 2022
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

W ostatnim czasie spółka Alphabet, znana przede wszystkim z Google, opublikowała wyniki kwartalne. Okazały się one niższe od szacunków analityków z Wall Street, co jednak nie zmartwiło inwestorów.

 

 

Reklama

26 lipca we wtorek po zakończeniu sesji na amerykańskim rynku konglomerat Alphabet (GOOGL) opublikował wyniki finansowe za II kwartał 2022 r. Przychody wyniosły 69,69 mld USD wobec 61,88 mld USD rok wcześniej, co stanowi wzrost o 13% rdr. Uzyskane przychody okazały się jednak nieco niższe od szacunków analityków z Wall Street na poziomie 69,9 mld USD.

 

Zobacz też: Twitter z wynikami za II kwartał 2022. Elon Musk namieszał w spółce

 

W minionym kwartale spółka wypracowała zysk netto w wysokości 16 mld USD wobec 18,53 mld USD w analogicznym okresie poprzedniego roku, co stanowi spadek o 13,6% rdr. Zysk na akcję wyniósł 1,21 USD w porównaniu do 1,36 USD przed rokiem. Wynik ten jest niższy od oczekiwań analityków, którzy spodziewali się zysku na akcję na poziomie 1,28 USD.

 

Reklama

Raporty finansowe spółek FAANG nie umknęły największym telewizjom informacyjnym na świecie. Przykładowo Sky News (zobacz tweeta poniżej) zaznacza, że zarówno Alphabet, jak i Microsoft - przy informowaniu o swoich wynikach finansowych - zwracają uwagę na wyzwania, z jakimi boryka się obecnie gospodarka (mowa tu oczywiście o szalejącej inflacji oraz widmie recesji).

 

Spółka pozyskała przychody z reklam w YouTube w wysokości 7,34 mld USD w porównaniu do 7 mld USD rok wcześniej. Analitycy z Wall Street spodziewali się przychodów z tego segmentu na poziomie 7,52 mld USD.

 

Reklama

Przychody z Google Cloud były znacznie wyższe niż przed rokiem. Wyniosły 6,28 mld USD w porównaniu do 4,63 mld USD przed rokiem. Okazały się jednak niższe od szacunków analityków. Konsensus zakładał 6,41 mld USD.

 

Koszty pozyskania ruchu internetowego (Traffic Acquisition Costs) wyniosły 12,21 mld USD wobec spodziewanych 12,41 mld USD.

 

Niższe od szacunków analityków wyniki Alphabetu nie zmartwiły jednak inwestorów. W notowaniach posesyjnych kurs akcji spółki wzrósł o ponad 2%. Od początku roku akcje Alphabetu straciły około 25%.

Reklama

 

Zobacz też: Coca-Cola prezentuje wyniki za II kwartał 2022 r. Spółka podniosła prognozę

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji

Reklama

Czytaj dalej