• Odbierz prezent
Instrument Zmiana Kurs Czas Cena otwarcia Cena max. Cena min.
ALPHABET 0.54% 2857.24 21:59 2841.99 2856.78 2815
70,59% inwestorów traci na rynku
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GOOG/

Co to jest Alphabet

Alphabet to międzynarodowy konglomerat oraz holding utworzony przez Google. Jest właścicielem przedsiębiorstw, które wcześniej były własnością Google. Siedziba Alphabet mieści się w Kalifornii. Dyrektorem generalnym jest Larry Page, a prezesem Sergey Brin. Obaj Panowie to założyciele Google.

Czym tak właściwie zajmuje się Alphabet

Alphabet to konglomerat, którego przedsiębiorstwa działają w bardzo różnych gałęziach gospodarki. Można tutaj wymienić takie gałęzie jak technologia, nauki biologiczne, czy badania naukowe.

Jak powstało Alphabet

Wszystko rozpoczęło się w sierpniu 2015 roku kiedy to Larry Page, dyrektor generalny ogłosił, że powstanie spółka zrzeszająca wszystkie przedsiębiorstwa zależne od Google Inc. Cała przemiana miała odciążyć Google z zadań, które nie były bezpośrednio związane z jej działalnością.

Gdzie kupić akcje Alphabet

Alphabet jest spółką notowaną na giełdzie NASDAQ, co oznacza że warunkiem koniecznym do dokonania transakcji polegającej na zakupie akcji spółki Alphabet jest posiadanie konta w domu maklerskim regulowanym w USA. To nie jedyny sposób inwestowania w oparciu o notowania spółki Alphabet. Możesz również wykorzystać instrumenty pochodne takie jak CFD, czyli kontrakty różnicowe. CFD to instrument oparty na dźwignij finansowej. W skrócie oznacza to że nie musisz posiadać całości kapitału na zabezpieczenie pozycji. Przed otwarciem pozycji zapoznaj się z notowaniami Alphabet online na żywo, które znajdują się na górze strony.

Czy warto kupować akcje Alphabet

Inwestycja w spółki wymaga przeprowadzenia procesu analitycznego. Najprościej mówiąc należy połączyć ze sobą informacje ze świata gospodarki (analiza fundamentalna) oraz analizę notowań wykresu spółki. Analiza wykresu pozwala na podstawie historycznych danych stwierdzić z pewnym prawdopodobieństwem jaka formacja ukształtuje się w przyszłości. Zachęcamy do obejrzenia najlepszego kursu analizy technicznej, który znajdziesz tutaj. Jeśli już znasz powyższe sposoby analizy spółek polecamy przeczytać o analizie harmonicznej, overbalance, ichimoku oraz price action.

Lubisz nasze publikacje? Polub nasz fanpage

Jeżeli jesteś zadowolony z tego co robimy, możesz się nam odwdzięczyć dając like'a.

Zamknij

Koszyk