Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

wyniki Google

2 lutego znany konglomerat – Alphabet opublikował wyniki kwartalne. Były one znacznie wyższe niż przed rokiem. Przewyższyły również oczekiwania analityków z Wall Street.

 

2 lutego we wtorek po zakończeniu sesji na amerykańskiej giełdzie spółka-matka Google – Alphabet przedstawiła wyniki finansowe za IV kwartał. Przychody wyniosły 56,9 mld USD wobec 46,1 mld USD w analogicznym okresie poprzedniego roku, co stanowi wzrost o 23% rok do roku. Okazały się one wyższe od szacunków analityków z Wall Street, którzy spodziewali się przychodów na poziomie 53,13 mld USD. W IV kwartale spółka wypracowała zysk netto w wysokości 15,23 mld USD wobec 10,67 mld USD rok wcześniej. Zysk na akcję wyniósł 22,3 USD w porównaniu do 15,35 USD przed rokiem. Znacznie przewyższył oczekiwania analityków, którzy spodziewali się zysku na akcję w wysokości 15,90 USD.

Przychody z reklam na YouTube wyniosły 6,89 mld USD. Okazały się wyższe od szacunków analityków na poziomie 6,11 mld USD. Przychody z Google Cloud również przewyższyły oczekiwania analityków i wyniosły 3,83 mld USD wobec spodziewanych 3,81 mld USD.

Reklama

Koszty pozyskania ruchu internetowego (traffic acquisition costs – TAC) wyniosły 10,47 mld USD. Analitycy spodziewali się kosztów na poziomie 9,32 mld USD.

W swym oświadczeniu CEO Alphabet i Google – Sundar Pichai podsumował osiągnięte wyniki następującymi słowami: „Nasze mocne wyniki w tym kwartale odzwierciedlają użyteczność naszych produktów i usług dla ludzi i biznesu, jak również przyspieszenie przejścia do usług online i chmurowych. Sukces Google jest wtedy, gdy pomagamy naszym klientom i partnerom odnosić sukcesy i dostrzegamy znaczące okazje, aby tworzyć istotne partnerstwa, gdy firmy coraz bardziej zwracają się ku cyfrowej przyszłości.”

Miniony kwartał nie był mimo wszystko łatwy dla firmy. Była przedmiotem zainteresowania organów regulacyjnych w związku z podejrzeniami o praktyki monopolistyczne. Zmaga się ona również z zarzutami dotyczącymi traktowania pracowników.

Wyniki opublikowane przez spółkę ucieszyły inwestorów. W notowaniach posesyjnych kurs akcji Alphabet (GOOGL) wzrósł o ponad 6%.

Czytaj więcej