Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

redukcja na zapisach

Spółka gamingowa People Can Fly zadebiutuje na głównym rynku warszawskiej giełdy już jutro, w piątek 18 grudnia. Będzie to druga, obok CD Projekt, spółka zajmująca się produkcją gier segmentu AAA notowana na GPW.

 

Pierwsza oferta publiczna People Can Fly cieszyła się ogromnym zainteresowaniem inwestorów indywidualnych, czego wyrazem była ogromna redukcja na zapisach, która wyniosła niespotykane 98,5%. To zaś oznacza, że każdy kto zapisał się np. na 500 akcji PCF Group finalnie otrzymał ich zaledwie… siedem. Cena emisyjna w transzy dla inwestorów indywidualnych wyniosła 46 PLN i - co ciekawe i jednocześnie wyjątkowo rzadko spotykane - była niższa niż dla inwestorów instytucjonalnych. Księga popytu została pokryta kilkukrotnie, co skłoniło People Can Fly do podniesienia ceny dla inwestorów instytucjonalnych z 46 PLN do 50 PLN za akcję.

Redukcja na zapisach PCF Group jest najwyższą w historii warszawskiej giełdy - dotychczas liderem pod tym względem była Polska Grupa Energetyczna, debiutująca w listopadzie 2011 r. Redukcja na jej zapisach przekroczyła 96%.

Reklama

 

Do obrotu na głównym parkiecie GPW trafi 27,5 mln akcji serii A i 2,06 mln praw do akcji serii B wyemitowanych przez PCF Group (których zamiana na akcje powinna dojść do skutku jeszcze w styczniu 2021 r.). Kapitalizacja spółki na debiucie wyniesie 1,4 mld złotych.

URL Artykułu

 

Czytaj więcej