Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Bum na akcjach BoomBit - spółka traci ponad 20% po publikacji wyników finansowych

|
selectedselectedselected
Bum na akcjach BoomBit - spółka traci ponad 20% po publikacji wyników finansowych | FXMAG
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Spółka gamingowa BoomBit opublikowała w czwartek 28 listopada wyniki finansowe za trzeci kwartał, które mocno rozczarowały akcjonariuszy - na dzisiejszej sesji akcje BoomBit tracą już ponad 20%. Mimo tego, że przychody ze sprzedaży okazały się ponad dwukrotnie wyższe niż rok temu, strata netto wzrosła i to kilkukrotnie. Notowania spółki, której debiut giełdowy był jednym z najgłośniejszych tegorocznych wydarzeń (i jedynym debiutem na głównym parkiecie GPW w 2019 roku), spadły już ponadtrzykrotnie od momentu wejścia na giełdę.

 

BoomBit w trzecim kwartale 2019 r. osiągnął przychody ze sprzedaży w wysokości 14,8 mln złotych, co jest ponad dwukrotnie lepszym wynikiem niż rok temu. Skonsolidowana strata netto wyniosła natomiast 1,5 mln złotych, w porównaniu do 200 tys. złotych straty rok wcześniej.

 

Reklama

W pierwszych trzech kwartałach 2019 r. BoomBit osiągnął przychody ze sprzedaży w wysokości 37,02 mln złotych, w porównaniu do 21,01 mln złotych (wzrost o 76,2%) rok wcześniej. Znacznie gorszy okazał się natomiast wynik brutto ze sprzedaży - wyniósł on 4,6 mln złotych, w porównaniu do 14,53 mln złotych rok wcześniej (spadek o ponad 68%). Skonsolidowana strata netto w ciągu trzech pierwszych kwartałów wyniosła 2,93 mln złotych, wobec 8,22 mln zysku netto rok wcześniej.

 

Spółka w komunikacie poinformowała o planowanej na kolejne kwartały poprawie efektywności kosztowej i zmniejszeniu kosztów zarządzania (które w III kwartale wyniosły 2,3 mln, wobec 1,8 mln rok temu), czego efektem ma być zmniejszenie liczby pracowników do max. 170 osób z obecnych 225 do końca marca przyszłego roku.

 

Wyniki finansowe BoobBit nie spodobały się akcjonariuszom - akcje spółki na czwartkowej sesji spadają o ponad 21%.

Reklama

 

BoomBit to gdańska spółka gamingowa założona w 2012 r., specjalizująca się w produkcji i dystrybucji gier mobilnych na systemy Android oraz iOS w formule Free to Play (gry są darmowe do pobrania, jednak w toku rozgrywki można skorzystać z udogodnień, oferowanych w ramach mikropłatności, oprócz tego twórcy zarabiają na reklamach w grze). Spółka debiutowała na głównym parkiecie GPW 14 maja z kursem 21,8000 PLN.

Aktualnie akcje BoomBit są notowane po 6,1500 PLN, co oznacza spadek o 21,15%.

URL Artykułu

 

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji


Darek Dziduch

Darek Dziduch

Redaktor portalu FXMAG i wydawca magazynu Inwestor. Nagrywa na YouTube materiały edukacyjne, poruszając tematy związane przede wszystkim z inwestycjami, finansami osobistymi i gospodarką.

Obserwuj autoraTwitter


Reklama

Czytaj dalej