Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

BoomBit podaje przychody za czerwiec i obiecuje poprawę w przyszłości

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Debiutująca w połowie maja na GPW spółka gamingowa BoomBit opublikowała w czwartek 4 lipca szacunkowe wyniki finansowe za czerwiec. Mimo spadków przychodów w porównaniu do poprzedniego miesiąca, spółka zapewnia że dochody ze sprzedaży zauważalnie wzrosną w nadchodzących miesiącach, głównie ze względu nadchodzące premiery trzech gier.

 

Jak w swoim komunikacie poinformowała spółka BoomBit, szacunkowe przychody w czerwcu wyniosły 3,9 mln PLN, podczas gdy w maju osiągnęły one 4,4 mln PLN. Wydatki na pozyskanie nowych klientów (graczy) wyniosły w czerwcu 830 tys. złotych.

Spółka tłumaczy (po raz kolejny) spadek dochodów brakiem istotnych premier nowych gier w czerwcu. Wyższy wynik w maju zapewniła udana premiera gry mobilnej Coffee Corp, która w ciągu czterech dni od premiery przekroczyła liczbę miliona pobrań.

Reklama

BoomBit zapewnia, że w trzecim kwartale przychody spółki wzrosną ze względu na trzy premiery gier, które są juz gotowe i czekają na odpowiedni moment wypuszczenia na rynek.

 

W pierwszym kwartale 2019 r. BoomBit poniósł stratę w wysokości 456 tys. PLN (wobec 8,7 mln PLN zysku rok wcześniej), przychody zaś wyniosły 8,2 mln PLN (wobec 16,3 mln PLN rok wcześniej).

Aktualny kurs akcji BoomBit to 19,0000 PLN, co jest spadkiem o ponad 4,5% w stosunku do ceny zamknięcia środowej sesji.

URL Artykułu

Reklama

 

BoomBit to gdańska spółka gamingowa założona w 2012 r., specjalizująca się w produkcji i dystrybucji gier mobilnych na systemy Android oraz iOS w formule Free to Play (gry są darmowe do pobrania, jednak w toku rozgrywki można skorzystać z udogodnień, oferowanych w ramach mikropłatności, oprócz tego twórcy zarabiają na reklamach w grze). Spółka debiutowała na głównym parkiecie GPW 14 maja.

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji


Darek Dziduch

Darek Dziduch

Redaktor portalu FXMAG i wydawca magazynu Inwestor. Nagrywa na YouTube materiały edukacyjne, poruszając tematy związane przede wszystkim z inwestycjami, finansami osobistymi i gospodarką.

Obserwuj autoraTwitter


Reklama

Czytaj dalej