Reklama
Kurs euro:  4.28
Kurs dolara:  3.96
Kurs funta:  5.04
Kurs franka:  4.36
Ceny z Polski:
Inflacja:  2.5%
Stopa NBP:  5.75%
Cena Pb95:  6.57
Cena ON:  6.58
Cena węgla:  1088
Kurs euro:  4.28
Kurs dolara:  3.96
Kurs funta:  5.04
Kurs franka:  4.36
Ceny z Polski:
Inflacja:  2.5%
Stopa NBP:  5.75%
Cena Pb95:  6.57
Cena ON:  6.58
Cena węgla:  1088

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

kurs bitcoina

Bitcoin (BTC), którego powstanie miało miejsce w 2009 roku za sprawą zagadkowej postaci Satoshi’ego Nakamoto bądź innych osób skrywających się pod tym pseudonimem, to nie tylko najpopularniejsza kryptowaluta, lecz również kryptowaluta bardzo zmienna. Nie potrzeba nawet stosować w przypadku Bitcoina analizy technicznej, aby potwierdzić powyższą tezę. Idealną jej rzeczywistą egzemplifikacją jest sytuacja, która zaczęła dziać się na początku lutego 2018 roku. Po osiągnięciu wcześniejszych maksimów na poziomie aż dwudziestu tysięcy dolarów za jednego Bitcoina, notowania drastycznie zaczęły spadać. Po części może to mieć związek z zapowiadającą się większą korektą na wszystkich światowych rynkach finansowych (korekta na S&P500, Dow Jones itd.). Obecnie kurs BTC/USD oscyluje w granicach siedmiu, ośmiu tysięcy dolarów.

Nie trzeba być ekspertem, aby zauważyć, że spadki z niedawnych rekordowych maksimów są naprawdę potężne i druzgoczące. Skoro powiedzieliśmy o tym, że kurs Bitcoina cechuje się dużą zmiennością, to warto zastanowić się również nad tym, co wpływa na kurs tej kryptowaluty? Liczba Bitcoinów na rynku jest stała i niezmienna (postulat ten zresztą odnajdziemy już w manifeście Satoshi’ego Nakomoto z 2009 roku), stąd też czynniki wpływające na kurs tej kryptowaluty mają charakter przede wszystkim wolnorynkowy. Liczy się tutaj walcząca ze sobą siła popytu (rynek byka) i podaży (rynek niedźwiedzia). Tym bardziej Bitcoin jest warty, im większym zainteresowaniem wśród inwestorów oraz spekulantów się charakteryzuje. Obecnie wartość BTC/PLN wynosi ponad dwadzieścia osiem tysięcy złotych. Pamiętajmy jednak, że liczy się przede wszystkim wartość wyrażana w dolarach, ponieważ to ich zwykle używa się w tradingu.

To, jak w dalszym czasie wyglądać będzie kurs Bitcoina stanowi zagadkę dla wszystkich. Podobnie prawdopodobny jest kolejny spadek o pięćdziesiąt procent wartości, co wzrost o sto pięćdziesiąt procent. Jeżeli nie lubimy przy inwestycjach tak dużego ryzyka, to możemy zainteresować się też kursami innych kryptowalut niż Bitcoin. Dobrym przykładem może być Ethereum, na którego parę (BTH/ETH) z Bitcoinem można u niektórych brokerów grać, zarówno na spadki, jak i wzrosty. Obserwując kurs najpopularniejszej na świecie kryptowaluty celem zastanawiania się nad ewentualną inwestycją, należy być ostrożnym – inwestycje w kryptowaluty nacechowane są bardzo dużym ryzykiem, dlatego na początek mniej doświadczonym osobom poleca akcje giełdowe na rodzimym rynku.