Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Vercom

Nie przegap żadnych istotnych wydarzeń, które w najbliższym tygodniu będą miały miejsce na warszawskim parkiecie. Pierwsze dni notowań, raporty finansowe, dywidendy, pierwsze oferty publiczne, wykluczenia z obrotu, WZA i wiele więcej w naszym cotygodniowym cyklu artykułów Kalendarz GPW. Co wydarzy się w tym tygodniu handlowym i na które spółki warto zwrócić szczególną uwagę? Wchodzimy w ostatnią fazę publikacji wyników za zeszły rok, część spółek w tym tygodniu pokaże sprawozdania za pierwszy kwartał 2021 r.

 

Poniedziałek, 19 kwietnia

Captor Therapeutics - pierwszy dzień notowań na głównym rynku GPW

W poniedziałek na warszawskiej giełdzie zadebiutuje spółka biotechnologiczna Captor Therapeutics, opracowująca kandydatów na leki onkologiczne i immunologiczne z wykorzystaniem innowacyjnej technologii celowanej degradacji białek patogennych (TPD). Jest to jak dotąd największe biotechnologiczne IPO na GPW - jego wartość wyniosła 184 mln złotych, a redukcja na zapisach dla inwestorów indywidualnych wyniosła niecałe 92%. Cena emisyjna akcji to 172 PLN za sztukę.

 

Reklama

Huuuge Games - publikacja skonsolidowanego sprawozdania finansowego za 2020 r.

Niedawny debiutant na warszawskim parkiecie, który w lutym przeprowadził największe gamingowe IPO w historii GPW w 2019 r. osiągnął przychody ze sprzedaży na poziomie 259,4 mln dolarów netto. Zysk operacyjny wyniósł wówczas 14,21 mln dolarów, zaś skonsolidowany zysk netto 4,27 mln USD.

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje Huuuge Games były wyceniane na 45,9000 PLN za sztukę.

 

Wyniki finansowe opublikują również: Airway Medix, Bowim, CI Games, Elkop, Photon, Plastbox, Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin

 

Reklama

Dywidendy: CDA.pl (ostatni dzień notowań z prawem do dywidendy 1,80 PLN na akcję), OPTeam (ustalenie prawa do dywidendy w wysokości 12 PLN na akcję), X-Trade Brokers (ostatni dzień notowań z prawem do dywidendy 1,79 PLN na akcję)

 

 

 

Wtorek, 20 kwietnia

Vercom - zakończenie subskrypcji dla inwestorów indywidualnych w ramach pierwszej oferty publicznej

Spółka technologiczna z grupy R22 planuje swój debiut na głównym rynku warszawskiej giełdy. We wtorek zakończą się zapisy dla inwestorów indywidualnych, którzy mogą zapisać się na akcje po cenie emisyjnej 42 PLN za sztukę. Spółka w ramach IPO planuje pozyskać ok. 180 mln złotych. Sam debiut powinien odbyć się w pierwszych dniach maja.

Reklama

 

TenderHut - pierwszy dzień notowań na rynku NewConnect

Białostocka grupa kapitałowa działająca w sektorze internetowym, zajmująca się m.in. cyberbezpieczeństwem i systemami IT, wprowadzi do obrotu na NewConnect 1 010 509 akcji serii B1 i 3342 akcje serii C1.

 

Wyniki finansowe opublikują również: Digitree, Lena, Makolab, Medinice, NFI Octava, Unibep, Quercus TFI

 

Reklama

WZA: Mercator Medical (w sprawie wypłaty dywidendy za rok obrotowy 2020)

 

Środa, 21 kwietnia

Orange Polska - publikacja rozszerzonego skonsolidowanego sprawozdania finansowego za 2020 r.

W środę czołowy telekom na warszawskiej giełdzie przedstawi rozszerzone sprawozdanie finansowe za poprzedni rok. Jak wynika ze sprawozdania opublikowanego w lutym, w 2020 r. Orange Polska osiągnął przychody ze sprzedaży na poziomie 11,5 mld złotych, wobec 11,4 mld złotych rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 404 mln PLN w porównaniu do 415 mln PLN w 2019 r., zaś skonsolidowany zysk netto to 46 mln PLN, wobec 82 mln PLN rok wcześniej.

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje Orange Polska były wyceniane na 7,1750 PLN za sztukę.

 

Reklama

Grupa Żywiec - publikacja skonsolidowanego sprawozdania finansowego za I kwartał 2021 r.

Najstarsza spółka notowana na warszawskiej giełdzie, należąca do koncernu Heineken, w pierwszym kwartale 2020 r. osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 770,1 mln złotych, stratę operacyjną 20 mln złotych oraz skonsolidowaną stratę netto 34,9 mln złotych.

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje Grupy Żywiec były wyceniane na 489,0000 PLN za sztukę

 

Wyniki finansowe opublikują również: Aqua, ERG, i2 Development, Imagis, InterCars, Kruszwica, PunkPirates, TIM

 

Reklama

Vericom - zakończenie zapisów na akcje (budowania księgi popytu) dla inwestorów instytucjonalnych

 

Czwartek, 22 kwietnia

CD Projekt - publikacja skonsolidowanego sprawozdania finansowego za 2020 r.

Czołowa spółka gamingowa na warszawskiej giełdzie, która w ostatnich miesiącach boryka się z poważnymi problemami, spowodowanymi nieudaną premierą flagowej produkcji Cyberpunk 2077 dość niespodziewanie opublikowała już szacunkowe wyniki za 2020 r. (15 kwietnia), które jednak nie podają szczegółów dotyczących m.in. sprzedaży nowej gry w zeszłym roku. Jak wynika z wstępnych wyników CD Projekt w 2020 r. osiągnął rekordowe przychody na poziomie 2,14 mld złotych netto oraz skonsolidowany zysk netto 1,15 mld złotych, który również był najwyższy w historii spółki. Wyniki, mimo rekordowych wartości, okazały się jednak niższe niż oczekiwania analityków, których konsensus zakładał 1,33 mld PLN zysku przy przychodach na poziomie 2,426 mld złotych.

Czwartkowa publikacja pełnego sprawozdania finansowego spółki nie powinna przynieść żadnych rewolucji w jej odbiorze przez akcjonariuszy, gdyż wyniki są już zdyskontowane. Lektura sprawozdania będzie jednak obowiązkowa dla wszystkich inwestorów zainteresowanych pełnym obrazem finansów czołowej spółki gamingowej z GPW.

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje CD Projekt były wyceniane na 176,7600 PLN za sztukę.

Reklama

 

Wyniki finansowe opublikują również: Dębica, EC Będzin, K2 Holding, Polwax, Redan, Skotan

 

Piątek, 23 kwietnia

Wyniki finansowe opublikują: Altus TFI, BoomBit, Megaron, Miraculum, PZ Cormay, Selena FM, Sonel, Wawel (za IQ 21), Zremb,

 

PKO BP - NWZA w sprawie utworzenia funduszu specjalnego na pokrycie ewentualnych strat związanych z ugodami frankowymi (związanymi z kredytami indeksowanymi i denominowanymi we franku szwajcarskim), a także wydzielenia części kwoty na kapitale zapasowym i wydzielenia jej do funduszu

Czytaj więcej