Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

CD Projekt

CD Projekt S.A. poinformowała o decyzji Walnego Zgromadzenia akcjonariuszy w sprawie wypłaty dywidendy. Kurs akcji notuje solidne wzrosty.

 

Wartość dywidendy wypłacanej przez CD Projekt

W raporcie 8/2017 CD Projekt S.A. (spółka odpowiedzialna za produkcję gier z serii "Wiedźmin") poinformowała o uchwałach podjętych przez Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy. Wynika z nich, że Walne Zgromadzenie podjęło decyzję o wypłacie dywidendy opiewającej na kwotę 100 mln 926 tys. zł. Na jedną akcję przypada 1,05 zł dywidendy. Pozostała część zysku zostanie przekazana na kapitał zapasowy. Będzie to ponad 148 mln zł.

 

Dzień dywidendy został wyznaczony przez spółkę na 30 maja 2017 r. Dniem wypłaty dywidendy będzie 13 czerwca 2017r. Stopa dywidendy zależna jest od ceny akcji. Przy kursie 71,88 zł (kurs około 10:30) stopa dywidendy wynosi mniej niż 1,5%.

Reklama

 

Co z kursem akcji CD Projekt?

Reakcja rynku jest niezwykle entuzjastyczna. Kurs akcji CD Projekt zyskiwał ponad 4% około godziny 10:00.

 

Kurs akcji CD Projekt 24-05-2017Kurs akcji CD Projekt 24-05-2017

 

Jeżeli nosisz się z zamiarem kupna akcji CD Projekt, to pamiętaj o odcięciu praw do dywidendy, które wpłynie na zmniejszenie kursu akcji spółki. Więcej o odcięciu praw do dywidendy przeczytasz w artykule dotyczącym inwestowania w spółki dywidendowe.

Reklama

 

(źródła: www.cdprojekt.com/pl/media/aktualnosci/publiczna-beta-gwinta-zapowiedziana/)

(źródło grafiki głównej: commons.wikimedia.org)

Czytaj więcej