Opublikowano dane o inflacji w Wielkiej Brytanii. Indeks cen towarów i usług konsumenckich spadł do 4,6%, podczas gdy oczekiwano 4,9%. Na podstawie nowych danych jest wysoce prawdopodobne, że Bank Anglii nie podniesie stóp procentowych.
Nieco później opublikowane zostały dane o produkcji przemysłowej w UE, które pokazały przyspieszony spadek z -5,1% do -6,9%, gorszy od prognozy na poziomie -6,2%. Jest to czynnik negatywny dla gospodarki UE, która już boryka się z poważnymi trudnościami.
Podczas sesji w USA opublikowane zostały dane o sprzedaży detalicznej w USA. Tempo wzrostu spowolniło z 4,1% do 2,5%, natomiast oczekiwano spowolnienia z 3,8% do 2,1%. Dane te nie tylko przekroczyły prognozę, ale również poprzednie wskaźniki zostały zrewidowane w górę. Dolar amerykański otrzymał wsparcie ze strony kupujących w oparciu o pozytywne dane statystyczne.
Para walutowa EUR/USD weszła w fazę spadku w obliczu wysokiego poziomu warunków wykupienia. Poziom 1,0900 stanowi opór, w pobliżu którego nastąpiła redukcja wolumenu długich pozycji.
Para walutowa GBP/USD przedstawia podobny obraz techniczny. Najpierw pojawił się sygnał wykupienia funta, następnie para osiągnęła poziom oporu na 1,2500. W pobliżu tego poziomu nastąpił spadek wolumenu długich pozycji, co doprowadziło do spadku ceny.
Dziś opublikowane zostaną dane o zasiłkach dla bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych, gdzie przewidywany jest ogólny wzrost ich wskaźnika. Szczegóły danych statystycznych wskazują, że wolumen dalszych wniosków o świadczenia może wzrosnąć z 1,834 mln do 1,847 m