Reklama
Reklama
Reklama

Luzowanie ilościowe

Artykuły związane z Luzowanie ilościowe

Los bitcoina w rękach Fedu! Jak polityka monetarna decyduje o tym, co dzieje się z kryptowalutami?

Los bitcoina w rękach Fedu! Jak polityka monetarna decyduje o tym, co dzieje się z kryptowalutami?

Rynek kryptowalut jest mocno uzależniony od tego, co dzieje się w światowej gospodarce, z naciskiem jednak na USA. Wiele wskazuje na to, że władze nad bitcoinem i altcoinami ma… Fed. Skąd ta  myśli. Chodzi o politykę monetarną banku centralnego Ameryki.

KRYPTOWALUTY
Jacek Walewski
Kurs Ethereum w kluczowym punkcie. Czy duzi gracze wiedzą coś więcej?

Kurs Ethereum w kluczowym punkcie. Czy duzi gracze wiedzą coś więcej?

Kurs etheru, kryptowaluty Ethereum, zawodzi. Nadal nie rośnie. Tyle że w tle dzieją się zaskakujące rzeczy. Dane onchain pokazują, że na rynek wchodzą wieloryby - gracze z ogromnym kapitałem, podczas gdy mniejsi inwestorzy z niego uciekają. Czy "wieloryby" wiedzą coś więcej?

KRYPTOWALUTY
Jacek Walewski
FED przyczynił się do kolapsu SVB? Tak twierdzą znani naukowcy! | FXMAG INWESTOR

FED przyczynił się do kolapsu SVB? Tak twierdzą znani naukowcy!

GOSPODARKA
Michał Bożydar Góra
Ten bank centralny ma wielki majątek w funduszach ETF. Jego prezes zdradził, kiedy pomyśli o ich sprzedaży | FXMAG INWESTOR

Ten bank centralny ma wielki majątek w funduszach pasywnych ETF. Jego prezes zdradził, kiedy pomyśli o ich sprzedaży

GOSPODARKA
Michał Bożydar Góra
Spuszczanie powietrza z napompowanego balona - redukcja sumy bilansowej Fedu, czyli postrach giełd z całego świata [O Quantitative Tightening QT oraz teperingu słów kilka]

Spuszczanie powietrza z napompowanego balona - redukcja sumy bilansowej Fedu, czyli postrach giełd z całego świata

GOSPODARKA
Darek Dziduch
Kurs dolara potężnie zyskał - euro (EUR) i jen (JPY) bez szans! To nie koniec, ekspert ostrzega: może dojść do gigantycznego wystrzału USD, który zdestabilizuje rynki… Złoto na ratunek? - prognoza

Kurs dolara potężnie zyskał - euro (EUR) i jen (JPY) bez szans! To nie koniec, ekspert ostrzega: może dojść do gigantycznego wystrzału USD, który zdestabilizuje rynki… Złoto na ratunek? - prognoza

WALUTY
Tomasz Gessner
Polski rynek walutowy: „złoty jest stanowczo zbyt słaby”! Potężny dolar (USD) mocno zaszkodził narodowej walucie - czy „złotówka” odzyska siły w 2022 roku? | FXMAG INWESTOR

Polski rynek walutowy: „złoty jest stanowczo zbyt słaby”! Potężny dolar (USD) mocno zaszkodził narodowej walucie - czy „złotówka” odzyska siły w 2022 roku?

WALUTY
iWealth
Trendy i tendencje, czyli coraz bliżej końca QE. Jakie skutki dla rynku akcji może mieć szybsze zakończenie QE?

Trendy i tendencje, czyli coraz bliżej końca QE. Jakie skutki dla rynku akcji może mieć szybsze zakończenie QE?

GIEŁDA
Qnews
Kurs euro przed potężnym spadkiem? Frank odstawi złotego w tyle? Funt i dolar bez szans? Prognozy walutowe, których nie możesz przegapić! [m.in. EURPLN, USDPLN, GBPPLN, CHFPLN, EURUSD, EURGBP]

Kurs euro przed potężnym spadkiem? Frank odstawi złotego w tyle? Funt i dolar bez szans? Prognozy walutowe, których nie możesz przegapić! [m.in. EURPLN, USDPLN, GBPPLN, CHFPLN, EURUSD, EURGBP]

WALUTY
Łukasz Zembik
Rynek nie traktuje NBP i Adama Glapińskiego na poważnie. W dodatku na własne życzenie prezesa | FXMAG INWESTOR

Rynek nie traktuje NBP i Adama Glapińskiego na poważnie. W dodatku na własne życzenie prezesa

BIZNES
Darek Dziduch
Nie samym Jackson Hole człowiek żyje, czyli szybki rzut oka na EBC - komentarz eksperta | FXMAG INWESTOR

Nie samym Jackson Hole człowiek żyje, czyli szybki rzut oka na EBC - komentarz eksperta

WALUTY
Konrad Białas
Kurs euro spada jak kamień w wodę! Rekordowe dane doprowadzają do euforii na notowaniach złotego (EURPLN) | FXMAG INWESTOR

Kurs euro spada jak kamień w wodę! Rekordowe dane doprowadzają do euforii na notowaniach złotego (EURPLN)

WALUTY
Konrad Białas
Dlaczego kryzysowe „drukowanie pieniędzy” nie powoduje hiperinflacji? Część 2: QE a rezerwy | FXMAG INWESTOR

Dlaczego kryzysowe „drukowanie pieniędzy” nie powoduje hiperinflacji? Część 2: QE a rezerwy

GOSPODARKA
Dawid Lesznik, CIIA
Polacy nie chcą wydawać swoich oszczędności, a firmy po raz pierwszy mają więcej kasy niż kredytów | FXMAG INWESTOR

Polacy nie chcą wydawać swoich oszczędności, a firmy po raz pierwszy mają więcej kasy niż kredytów

BIZNES
Darek Dziduch
Jasny przekaz EBC: „będziemy drukować na zawsze i jeden dzień dłużej". Rynki bez żadnej rekacji, do czasu? | FXMAG INWESTOR

Jasny przekaz EBC: „będziemy drukować na zawsze i jeden dzień dłużej". Rynki bez żadnej rekacji, do czasu?

WALUTY
Przemysław Kwiecień
Wszystkie oczy na EBC. Luzowanie polityki, niekontrolowany wystrzał inflacji oraz wzmożona faza szczepień - czy sytuacja jest rzeczywiście pod kontrolą? | FXMAG INWESTOR

Wszystkie oczy na EBC. Luzowanie polityki, niekontrolowany wystrzał inflacji oraz wzmożona faza szczepień - czy sytuacja jest rzeczywiście pod kontrolą?

WALUTY
Michael Hewson
Komentarz walutowy – Najszybsze efektywne QE w historii, czyli co jeśli za kilka tygodni trzeba będzie zacząć pożyczać na potęgę| FXMAG INWESTOR

Komentarz walutowy – Najszybsze efektywne QE w historii, czyli co jeśli za kilka tygodni trzeba będzie zacząć pożyczać na potęgę

WALUTY
Przemysław Kwiecień
Medialna uwaga wokół blokady kanału Sueskiego tematem zastępczym? Polska na czołówkach globalnych serwisów, choć powodów do dumy nie ma  | FXMAG INWESTOR

Medialna uwaga wokół blokady kanału Sueskiego tematem zastępczym? Polska na czołówkach globalnych serwisów, choć powodów do dumy nie ma

WALUTY
Przemysław Kwiecień
Rezerwa Federalna pompuje oczekiwania, a rynek zaczyna mieć wątpliwości | FXMAG INWESTOR

Rezerwa Federalna pompuje oczekiwania, a rynek zaczyna mieć wątpliwości

GIEŁDA
Darek Dziduch
Helikopter z pieniędzmi. Podwaliny gospodarki rynkowej zniszczone? Wenezuela? Kuba? Nie, to wszystko w USA! | FXMAG INWESTOR

Helikopter z pieniędzmi. Podwaliny gospodarki rynkowej zniszczone? Wenezuela? Kuba? Nie, to wszystko w USA!

WALUTY
Przemysław Kwiecień
Wzrost notowań eurodolara (EUR/USD) w obliczu zielonego koloru na rynkach giełdowych. EBC zwiększy tempo skupu aktywów? | FXMAG INWESTOR

Wzrost notowań eurodolara (EUR/USD) w obliczu zielonego koloru na rynkach giełdowych. EBC zwiększy tempo skupu aktywów?

WALUTY
Konrad Białas
Prognozy walutowe TMS. Jakie perspektywy czekają dolara (USD), funta (GBP), franka (CHF) i jena (JPY)? | FXMAG INWESTOR

Prognozy walutowe TMS. Jakie perspektywy czekają dolara (USD), funta (GBP), franka (CHF) i jena (JPY)?

WALUTY
Konrad Białas
NBP dolewa oliwy do ognia! Efekt? Rentowności polskich obligacji wystrzeliły | FXMAG INWESTOR

NBP dolewa oliwy do ognia! Efekt? Rentowności polskich obligacji wystrzeliły

GIEŁDA
Przemysław Kwiecień
Czym są ujemne stopy procentowe? W jakim celu podwyższamy i obniżamy oprocentowanie? Teoria, mechanizm, definicja. Kiedy stopy procentowe w Polsce wzrosną? I czy w ogóle musi do tego dojść?  | FXMAG INWESTOR

Czym są ujemne stopy procentowe? W jakim celu podwyższamy i obniżamy oprocentowanie? Kiedy stopy procentowe w Polsce wzrosną?

FINANSE OSOBISTE
Mateusz Myśliwiec
Dlaczego kurs spółki skazanej na pożarcie rośnie ponad 1200proc.(!) przez ostatnie dwa tygodnie? Rynek w odmętach spekulacji i szaleństwa | FXMAG INWESTOR

Dlaczego kurs spółki skazanej na pożarcie rośnie ponad 1200proc.(!) przez ostatnie dwa tygodnie? Rynek w odmętach spekulacji i szaleństwa

WALUTY
Przemysław Kwiecień
Słabszy dolar wypycha kurs eurodolara (EUR/USD) do poziomu 1,2$. Bierna postawa EBC wobec koronakryzysu  | FXMAG INWESTOR

Słabszy dolar wypycha kurs eurodolara (EUR/USD) do poziomu 1,2$. Bierna postawa EBC wobec koronakryzysu

WALUTY
Michael Hewson
Kurs euro do polskiego złotego (EUR/PLN) w okolicach 4,50. Mocne argumenty za siłą polskiej waluty  | FXMAG INWESTOR

Kurs euro do polskiego złotego (EUR/PLN) w okolicach 4,50. Mocne argumenty za siłą polskiej waluty

WALUTY
Konrad Białas
Biliony monet wpompowane w gospodarkę rozbudzają zapędy inwestorów! Co z inflacją? | FXMAG INWESTOR

Biliony monet wpompowane w gospodarkę rozbudzają zapędy inwestorów! Co z inflacją?

WALUTY
Konrad Białas
Dlaczego kryzysy ekonomiczne są potrzebne? Jakie są przyczyny kryzysów finansowych? | FXMAG INWESTOR

Dlaczego kryzysy ekonomiczne są potrzebne?

BIZNES
Paweł Buchała
Pakiet stymulacyjny o wartości 1 800 000 mln euro! EBC ratuje strefę euro przed rozpadem? | FXMAG INWESTOR

Pakiet stymulacyjny o wartości 1 800 000 mln euro! EBC ratuje strefę euro przed rozpadem?

WALUTY
Przemysław Kwiecień
Będziemy płacić za trzymanie pieniędzy w banku? Jakie plany ma Rada Polityki Pieniężnej i główne Banki Centralne? | FXMAG INWESTOR

Będziemy płacić za trzymanie pieniędzy w banku? Jakie plany ma Rada Polityki Pieniężnej i główne Banki Centralne?

WALUTY
Dawid Lesznik, CIIA
Warszawski indeks giełdowy WIG20 liderem wzrostów. Kurs akcji KGHM w górę o ponad 17 proc.! | FXMAG INWESTOR

Warszawski indeks giełdowy WIG20 liderem wzrostów. Kurs akcji KGHM w górę o ponad 17 proc.!

GIEŁDA
MM Prime TFI
Beżowa księga zapowiada gorszy raport non farm payroll w USA?- komentuje analityk TeleTrade Bartłomiej Chomka | FXMAG INWESTOR

Beżowa księga zapowiada gorszy raport non farm payroll w USA?- komentuje analityk TeleTrade Bartłomiej Chomka

BIZNES
Bartłomiej Chomka
DAX największym przegranym minionego tygodnia. WIG wcale nie lepszy - podsumowanie fatalnego tygodnia na rynku | FXMAG INWESTOR

DAX największym przegranym minionego tygodnia. WIG wcale nie lepszy - podsumowanie fatalnego tygodnia na rynku

WALUTY
MM Prime TFI
Kolejny dodruk pieniądza? EBC rozszerzy program skupu aktywów już w listopadzie?- komentuje analityk TeleTrade Bartłomiej Chomka | FXMAG INWESTOR

Kolejny dodruk pieniądza? EBC rozszerzy program skupu aktywów już w listopadzie?- komentuje analityk TeleTrade Bartłomiej Chomka

WALUTY
Bartłomiej Chomka
Nowa polityka pieniężna vs stare problemy | FXMAG INWESTOR

Nowa polityka pieniężna vs stare problemy

GIEŁDA
Natalia Bojko
Nowy rozdział wojen walutowych. Czym jest wojna walutowa? Jakie niesie ze sobą skutki dla rynku Forex? | FXMAG INWESTOR

Nowy rozdział wojen walutowych

WALUTY
Konrad Białas
Globalna hossa wisi na włosku? GPW podbija Armenię, a Allegro szykuje najdroższe IPO i to dosłownie | FXMAG INWESTOR

Globalna hossa wisi na włosku? GPW podbija Armenię, a Allegro szykuje najdroższe IPO i to dosłownie

GIEŁDA
Darek Dziduch
NBP znów drukuje polskiego złotego - w pół roku wykupił historycznie dużą część długu publicznego | FXMAG INWESTOR

NBP znów drukuje polskiego złotego - w pół roku wykupił historycznie dużą część długu publicznego

BIZNES
Darek Dziduch
Kryzys zmusił EBC do działania. Europejski Bank Centralny pod presją | FXMAG INWESTOR

Kryzys zmusił EBC do działania. Europejski Bank Centralny pod presją

GOSPODARKA
Szymon Czuraj
Gasić pożar banknotami. Luzowanie ilościowe (QE) - na czym polega i jaka jest jego funkcja? | FXMAG

Gasić pożar banknotami. Luzowanie ilościowe (QE) - na czym polega i jaka jest jego funkcja?

WALUTY
Darek Dziduch
QE Infinity w Polsce? NBP zapowiada nieograniczony dodruk pieniądza aż do skutku | FXMAG

QE Infinity w Polsce? NBP zapowiada nieograniczony dodruk pieniądza aż do skutku

WALUTY
Darek Dziduch
Luzowanie ilościowe w wydaniu krajów rozwijających się. W tym Polski | FXMAG

Luzowanie ilościowe w wydaniu krajów rozwijających się. W tym Polski

GOSPODARKA
Szymon Czuraj
NBP rozpoczyna drukowanie na potęgę - wykreowane pieniądze ochronią Polskę przed kryzysem? | FXMAG

NBP rozpoczyna drukowanie na potęgę - wykreowane pieniądze ochronią Polskę przed kryzysem?

WALUTY
Darek Dziduch
FED obniża stopy procentowe do blisko zera i uruchamia ogromny program luzowania ilościowego o wartości 700 miliardów dolarów | FXMAG

FED obniża stopy procentowe do blisko zera i uruchamia ogromny program luzowania ilościowego o wartości 700 miliardów dolarów

GIEŁDA
Karol Piotrowski