Reklama
WIG0,00+0,00%
WIG202 451,20-0,27%
EUR / PLN4,31+0,07%
USD / PLN3,98+0,27%
CHF / PLN4,52+0,05%
GBP / PLN5,04+0,06%
EUR / USD1,08-0,20%
DAX17 556,49+0,76%
FT-SE7 666,75-0,21%
CAC 407 948,40+0,23%
DJI38 972,41-0,25%
S&P 5005 078,18+0,17%
ROPA BRENT82,20-0,23%
ROPA WTI78,42+0,72%
ZŁOTO2 028,00-0,12%
SREBRO22,33-0,67%

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

gus twitter

Obserwowanie ekonomistów i analityków na Twitterze (obecnie X) może być kopalnią wiedzy, jeśli chodzi o zrozumienie stóp procentowych, inflacji i szerszej sytuacji makroekonomicznej w Polsce. W tym artykule sugerujemy przy jakim profilu oraz dlaczego warto kliknąć przycisk “Obserwuj”.

 

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo

 

Reklama

 

 

Twitter to bezpośrednia droga do eksperckich analiz ekonomicznych

Ekonomiści i analitycy dzielą się swoimi spostrzeżeniami, gdy tylko pojawiają się wiadomości gospodarcze. Dzięki śledzeniu ich profili można korzystać z błyskawicznie opublikowanych informacji dotyczących wydarzeń związanych z polską gospodarką.

Śledząc różne profile poznaje się odmienne punkty widzenia. Ta różnorodność pomaga lepiej zrozumieć krajobraz gospodarczy Polski ograniczając ryzyko zamknięcia się w bańce informacyjnej.

Poniżej przygotowaliśmy listę 30 ekspertów, ekonomistów, analityków i instytucji związanych z ważnymi danymi o polskiej gospodarce. Te profile pozwolą być lepiej przygotowanym do poruszania się po ciągle zmieniającym się świecie stóp procentowych, inflacji i makroekonomii.

Zobacz takżePremier zapowiada przedłużenie wakacji kredytowych na cały przyszły rok! Zostanie wprowadzone kryterium dochodowe. Mamy komentarze analityków

Reklama

 

Instytucje

Narodowy Bank Polski

Na swoim profilu Twitterowym regularnie udostępnia aktualności dotyczące polskiej gospodarki, w tym informacje o decyzjach dotyczących stóp procentowych oraz komunikaty o inflacji, dostarczając tym samym ważnych danych ekonomicznych i analiz.

 

Reklama

 

Główny Urząd Statystyczny (GUS)

GUS często publikuje informacje statystyczne i dane dotyczące polskiej gospodarki, w tym wskaźniki bezrobocia, PKB, i demograficzne trendy, co pozwala na śledzenie zmian w kraju na podstawie konkretnej analizy liczb i wskaźników ekonomicznych.

 

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (KNF)

Reklama

Dostarcza na swoim profilu Twitterowym aktualności i komunikaty związane z regulacjami finansowymi w Polsce, w tym informacje o instytucjach finansowych i rynkach, co jest istotne dla zrozumienia stabilności sektora finansowego w kraju.

 

 

 

Reklama

Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS)

Udostępnia wyniki badań społecznych i opinii publicznej w Polsce, co pozwala na śledzenie nastrojów społecznych i kwestii istotnych dla gospodarki. CBOS również informuje o swoich badaniach dotyczących m.in. rynku pracy i konsumenckich tendencji, co stanowi istotne źródło wiedzy na temat polskiego społeczeństwa i jego wpływu na gospodarkę.

 

Ministerstwo Finansów

Prezentuje informacje o budżecie państwa, podatkach, i innych kwestiach fiskalnych, umożliwiając obserwowanie działań rządu w zakresie zarządzania finansami publicznymi.

Reklama

 

Eurostat

Agencja statystyczna Unii Europejskiej, na swoim profilu Twitterowym regularnie dzieli się danymi i analizami dotyczącymi polskiej gospodarki, w tym wskaźnikami makroekonomicznymi i społecznymi, co pozwala na porównywanie sytuacji Polski z innymi krajami UE.

 

 

 

Międzynarodowy Fundusz Walutowy (IMF)

Publikuje raporty i oceny dotyczące polskiej gospodarki oraz jej perspektyw, dostarczając ważnych informacji o kondycji ekonomicznej kraju z międzynarodowej perspektywy.

Reklama

 

World Bank Poland

Część Banku Światowego, aktywnie udostępnia na swoim profilu Twitterowym wyniki swoich badań i projektów w Polsce, co pomaga zrozumieć inwestycje i inicjatywy mające na celu rozwój gospodarczy i społeczny kraju.

 

Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD)

Reklama

Dostarcza analizy i rekomendacje dotyczące reform gospodarczych w Polsce, a także informuje o ważnych wydarzeniach gospodarczych, co jest cenną wskazówką dla decydentów i ekspertów.

 

Europejski Bank Centralny (ECB)

W swojej aktywności na X koncentruje się na polityce pieniężnej i stabilności finansowej w strefie euro, jednakże jego działania mają wpływ na gospodarkę Polski, więc dostarcza istotnych informacji o zmianach w europejskim otoczeniu gospodarczym.

 

 

Biura analiz

Analizy Pekao

Regularnie dostarcza wszechstronnych analiz i komentarzy dotyczących polskiej gospodarki, skupiając się na kluczowych wydarzeniach makroekonomicznych i finansowych, co jest cennym źródłem informacji dla inwestorów i ekonomistów.

 

Reklama

 

mBank Research

Na swoim koncie Twitterowym aktywnie dzieli się wynikami swoich badań nad polskim rynkiem finansowym i gospodarką, dostarczając dogłębnych analiz, które pozwalają na lepsze zrozumienie trendów i perspektyw rozwoju w Polsce.

 

Reklama

ING Economics Poland

Konto zespołu analityków ING, które koncentruje się na ekonomicznych aspektach Polski, dostarczając na bieżąco analizy i prognozy dotyczące inflacji, stóp procentowych oraz ogólnej kondycji gospodarki, co pomaga zrozumieć jej aktualny stan.

 

PKO Research

Udostępnia na swoim profilu Twitterowym raporty i analizy związane z rynkiem bankowym i finansowym w Polsce, co jest istotne dla osób interesujących się sektorem bankowym i jego wpływem na gospodarkę.

Reklama

 

 

Biuro Maklerskie Banku BNP Paribas

Skupia się na analizach rynków finansowych, dostarczając informacji o kondycji polskiego rynku kapitałowego i inwestycyjnym, co jest przydatne dla inwestorów i traderów.

Reklama

 

Polski Instytut Ekonomiczny

Na swoim koncie Twitterowym prezentuje wyniki badań oraz analizy dotyczące polskiej gospodarki i jej wyzwań, co pozwala na lepsze zrozumienie aspektów ekonomicznych kraju.

 

Reklama

 

Pracodawcy RP

Organizacja dostarczająca informacji o rynku pracy, polityce zatrudnienia i kwestiach związanych z pracodawcami w Polsce. Przydatne konto do obserwowania dla osób interesujących się rynkiem pracy i kształtowaniem miejsc pracy.

 

Zobacz także: Jeśli tyle zarabiasz, jesteś „średniakiem”! GUS podał dane o przeciętnym wynagrodzeniu w Polsce

 

Analitycy i ekonomiści

Reklama

Przemysław Kwiecień
Główny ekonomista XTB. Doświadczony analityk rynków i cenionego ekonomista. Regularnie komentuje i analizuje wydarzenia związane z gospodarką, giełdą i Forexem. Skupia się zarówno na polskich, jak i zagranicznych rynkach.

 

Maciej Bukowski

Ekonomista i prezes zarządu Instytutu WiseEuropa. Jego tweety bazują na analizach dotyczących ekonomii, rozwoju gospodarczego oraz kwestii politycznych. Szczególny nacisk kładzie na badanie sytuacji w europejskich regionach peryferyjnych oraz na Polskę.

 

Reklama

 

Konrad Krasuski

Reporterem biznesowy z redakcji Bloomberg News w Warszawie. Specjalizuje się w analizie rynków kapitałowych, ale chętnie komentuje także ważne dla Polski wydarzenia gospodarcze. Często dzieli się ciekawymi danymi makroekonomicznymi.

 

Mikołaj Raczyński

Reklama

Prywatny profil dyrektora zarządzającego i inwestycyjnego firmy Portu w Polsce, wcześniej eksperta związanego z Noble Funds TFI. Z uwagą śledzi aktualne wydarzenia na rynku finansowym i w sferze gospodarczej, często udzielając trafnych komentarzy. Oprócz tego aktywnie publikuje treści zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

 

Piotr Bujak

Główny ekonomista PKO BP. Doświadczony ekspert, który regularnie komentuje sytuację gospodarczą w Polsce i wydarzenia związane z rynkami finansowymi.

 

Reklama

Daniel Kostecki

Główny Analityk Rynków w CMC Markets Polska. Specjalizuje się w analizie rynków finansowych, obejmując swoim zakresem waluty, indeksy giełdowe oraz surowce. Ponadto, jego obszar ekspertyzy rozciąga się także na akcje, obligacje czy kryptowaluty. Komentuje bieżące wydarzenia makroekonomiczne mające wpływ na globalną gospodarkę, takie jak działania banków centralnych czy zmiany w stopach procentowych. Dostarcza cennych i bardzo świeżych analiz.

 

 

Reklama

 

Bartosz Sawicki

Analityk rynków finansowych w Cinkciarz.pl. Jego profil twitterowy dostarcza cennych informacji związanych z rynkiem walutowym oraz sytuacją gospodarczą w Polsce i na świecie. Komentuje również wydarzenia związane z działaniami banków centralnych.

 

Konrad Ryczko

Reklama

Doświadczony analityk rynków finansowych, obecnie związany z DM BOŚ. Z zapałem wyraża opinie na temat istotnych wydarzeń gospodarczych w Polsce. Regularnie udostępnia także interesujące informacje z zakresu danych makroekonomicznych.

 

 

 

Reklama

Tomasz Jaroszek

Popularnym blogerem, który koncentruje się na tematyce finansów osobistych oraz długoterminowych strategiach inwestycyjnych. Ponadto, aktywnie uczestniczy w sektorze edukacji finansowej, prowadząc własny kanał na platformie YouTube oraz tworząc podcasty dostępne na stronie doradca.tv. Co więcej, ma na swoim koncie współautorstwo książki "Śladami Warrena Buffetta".

 

Tomasz Trela

Profesjonalista w dziedzinie zarządzania hedge fundami oraz CEO funduszu Dog Eat Dog Venture Capital LLC. Jego aktywność na platformie społecznościowej Twitter jest skoncentrowana na zagranicznych rynkach finansowych oraz na edukacji związaną z inwestowaniem.

 

Reklama

Piotr Kuczyński

Analityk DI Xelion. Weteran polskiego rynku giełdowego, który dzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem poprzez swój profil twitterowy. Przedstawia rozbudowane analizy, często udostępniając swoje dłuższe przemyślenia w innych źródłach.

 

 

 

Reklama

 

Sławomir Dudek

Sławomir Dudek pełni funkcję prezesa oraz głównego ekonomisty w Instytucie Finansów Publicznych. Jest także doktorem nauk ekonomicznych w warszawskiej SGH. Komentuje bieżące wydarzenia gospodarcze oraz polityczne.

 

Piotr Cymcyk

Reklama

Analityk rynków finansowych oraz edukator. Swoją aktywność twitterową opiera na komentowaniu wydarzeń gospodarczych, globalnych trendów oraz informacji z rynków finansowych. Zaangażowany w prowadzenie projektu "DNA Rynków".

 

Zobacz także: Recesja niebawem w USA - twierdzi agencja, która zbankrutowała podczas kryzysu w 2008 roku

Czytaj więcej

Artykuły związane z gus twitter