Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

cena bitcoina 2021

Cena Bitcoina wzrosła o około 14% w ciągu ostatnich 12 godzin. Cena Bitcoina urosła do 40 000 USD. Ten ruch nastąpił po pogłoskach o tym, że Amazon ustawia płatności w BTC a pozytywny impuls rozprzestrzenił się też inne kryptowaluty.

Amazon, jeden z największych gigantów handlu elektronicznego na świecie,

ma rzekomo akceptować płatności w Bitcoinie, Ethereum i innych kryptowalutach. Ta wiadomość pojawia się po tym, jak osoba z wewnątrz ujawniła, że ​​ten ruch Amazona nie jest planem, aby to zrobić w przyszłości, ale „dobrze omówioną, integralną częścią” tego, jak gigant e-commerce będzie działał w krótkoterminowej przyszłości. Podobno decyzja ta wyszła wprost od najbogatszego człowieka świata i założyciela Amazona – Jeffa Bezosa. Podczas gdy Bitcoin będzie pierwszą kryptowalutą, jaką Amazon może zaakceptować, następne w kolejności będą EthereumCardano i Bitcoin Cash. Już kilka dni temu pojawiła się informacja o tym, że Amazon chciał zatrudnić ekspertów ds. cyfrowej waluty i blockchain.

Niezależnie od plotek wydaje się,

że cena Bitcoina dosyc gwałtownie wzrosła. Dane techniczne wskazują, że po takim rozbiegu prawdopodobne wydaje się cofnięcie. BTC potrzebuje resetu, który pozwoli kupującym zaksięgować zysk, a zepchniętym na bok inwestorom, aby przejść do kolejnego etapu ożywienia.

Analiza techniczna:

Najbardziej prawdopodobnymi poziomami wsparcia, które mogą wspierać ewentualną korektę, są 50% zniesienia Fibonacciego na poziomie 34 650 USD lub 62% poziom zniesienia Fibonacciego na poziomie 33 353 USD. W bardzo byczym przypadku cena Bitcoina może osiągnąć 45 376 USD, co stanowi około 30% wzrost z 34 650 USD.

Reklama

Wszystko powyżej tego poziomu będzie efemeryczne i prawdopodobnie doprowadzi do natychmiastowej korekty.

URL Artykułu

Z drugiej strony,

załamanie 79% poziomu zniesienia Fibonacciego na poziomie 31,517 USD może unieważnić zwyżkową tezę i wywołać 7% wyprzedaż do poziomu 29 249 USD.

Czytaj więcej