Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Kurs Bitcoina (BTC) najniżej od września! Czy Fed sprowadzi kolejną bessę na kryptowaluty?

|
selectedselectedselected
Kurs Bitcoina (BTC) najniżej od września! Czy Fed sprowadzi kolejną bessę na kryptowaluty? | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Podczas gdy rynki globalne próbują się uspokoić po wczorajszym tąpnięciu, próżno szukać stabilizacji na rynku krypto. Co prawda cena bitcoina spada dziś tylko o 2% (wobec 6% dla ETH), ale to oznacza, że jest najniższa od września.

BITCOIN (BTC) najniżej od września! Czy Fed sprowadzi bessę na krypto? - 1BITCOIN (BTC) najniżej od września! Czy Fed sprowadzi bessę na krypto? - 1

Źródło: fred

 

Reklama

Bilans Fed wręcz eksplodował w 2020 roku i w ubiegłym roku ta tendencja była kontynuowana. Czy bieżący rok przyniesie zwrot?

Wielu inwestorów może postrzegać to jako okazję do zakupu, wszak tak właśnie było po wiosennej przecenie. Mając na uwadze wieloletnią hossę i rosnące zainteresowanie ze strony instytucji jest całkiem możliwe, że to będzie słuszne podejście. Czy jednak Fed może w kolejnych tygodniach sprowadzić ceny niżej?

BITCOIN (BTC) najniżej od września! Czy Fed sprowadzi bessę na krypto? - 2BITCOIN (BTC) najniżej od września! Czy Fed sprowadzi bessę na krypto? - 2

Rok 2018 był fatalny dla bitcoina i tak się składa, że był to rok redukcji bilansu przez Fed

W opublikowanych wczoraj minutes po raz pierwszy możemy przeczytać o planach redukcji sumy bilansowej przez Fed. To szybki wzrost bilansu Fed powodujący rynkową nadpłynność i brak wiary w dolara były w dużej mierze siłą napędową hossy na bitcoinie od 2020 roku, a zatem czy radykalna zmiana polityki (o ile do niej dojdzie, wielu inwestorów nadal w to nie wierzy), może trwale zmienić trend? Na razie lekcja z 2018 roku i reakcja crypto na wczorajsze minutes stanowią ostrzeżenie.  

Reklama

Nota prawna

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


XTB

XTB

Jesteśmy jednym z największych na świecie brokerów Forex & CFD notowanych na giełdzie. Zapewniamy inwestorom indywidualnym natychmiastowy dostęp do rynków finansowych z całego świata. Posiadamy prawie 20 lat doświadczenia na rynku. W tym czasie otworzyliśmy oddziały w ponad 13 krajach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Chile i innych.


Reklama
Reklama