• Odbierz prezent
Instrument Zmiana Kurs Czas Cena otwarcia Cena max. Cena min.
AMAZON 0.21% 88.59 21:35 88.4 89.74 87.38
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/AMZN/

Co to jest Amazon?

Amazon to amerykańska spółka, zajmująca się prowadzeniem największego sklepu internetowego na świecie. Firmę założył Jeff Bezos w 1994 roku w Seattle. Początkowo Amazon działał jako księgarnia internetowa, a z czasem jego asortyment stopniowo poszerzał się o kolejne produkty. Warto wspomnieć, że Jeff Bezos obecnie jest najbogatszym człowiekiem na świecie od 2017 roku, a całkowita kapitalizacja Amazona obecnie przekracza 760 miliardów dolarów.

Gdzie swoje oddziały ma Amazon?

Amazon działa w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Japonii, Chinach, Włoszech, Hiszpanii, Brazylii i Polsce. Teoretycznie możliwe jest zamówienie produktu w każdym miejscu na świecie, ale istnieje wiele ograniczeń związanych z dostarczeniem przedmiotu zakupu w niektórych krajach.

Gdzie kupić akcje Amazona?

Aby dokonać transakcji bezpośrednio na akcjach Amazona musisz założyć konto w jednym z amerykańskich domów maklerskich. W Polsce możliwe jest osiąganie zysku poprzez handel akcjami Amazona na instrumentach pochodnych np. CFD (tzw. Kontrakty różniczkowe). Ważne jest, żeby pamiętać o tym, że handel na instrumentach CFD obarczony jest dźwignią finansową, dlatego nie musisz posiadać kapitału na pokrycie całej pozycji. Jeśli chcesz otworzyć pozycję na Amazonie zapoznaj się z notowaniami historycznymi, aby przewidzieć kurs akcji w przyszłości.

Jeśli nie wiesz co stanie się z kursem akcji w najbliższej przyszłości koniecznie przejdź bezpłatny kurs Analizy Technicznej, która na podstawie analizy historycznych notowań Amazona prognozuje przyszłe zmiany kursów tej akcji.

Lubisz nasze publikacje? Polub nasz fanpage

Jeżeli jesteś zadowolony z tego co robimy, możesz się nam odwdzięczyć dając like'a.

Zamknij

Koszyk