Od dziewięciu lat wskaźnik inflacji w Polsce utrzymywał się poniżej 3,5 procent. Od dwudziestu poniżej 5 procent. W okresie od stycznia 2013 roku do marca 2019 pozostawał poniżej dwóch procent, w trakcie zaś doświadczył niemal dwuletniego okresu deflacji.
Czy to już jest ten moment? Jesteśmy na szczycie? Rynek jest w arcyciekawym miejscu - inflacja, tapering, epidemia... Niezależnie od tego czy spotkamy się zdalnie czy stacjonarnie, chcemy przedstawić Państwu naszą perspektywę i ogląd rzeczywistości przez pryzmat psychologii, analizy fundamentalnej i analizy technicznej. Zapraszamy na cykl 4 wykładów pandemicznych.
W styczniu 2012 roku, czyli niemal dziesięć lat temu w biuletynie SII – Akcjonariusz ukazał się tekst: „Nowy indeks na GPW – czy zaczniemy wreszcie inwestować długoterminowo”.
Począwszy od 2008 roku można mówić o prawdziwej eksplozji i wręcz o wyścigu spółek na wysokość płaconych dywidend
i dalej o wprowadzeniu nowego indeksu WIG20TR, który w swojej konstrukcji uwzględnia właśnie dywidendy wypłacane przez spółki:
Liczę na to, że Giełda nie zakopie indeksu WIG20TR na stosie innych indeksów, których nazw i znaczenia nikt już nie pamięta. Jest szansa na promocję długoterminowego oszczędzania poprzez inwestycje giełdowe, tylko po prostu nie można jej zmarnować.
Materiał pojawił się na portalu, dzięki uprzejmości blogi.bossa.pl
Powoli rozpoczynała się moda na inwestowanie pasywne, inwestowanie dywidendowe. Próbuję przeszukiwać sieć i widzę, że pierwsze teksty na ten temat pojawiają się w 2012-2014 roku. W 2019 roku Beta Securities wprowadza na rynek ETF, którego podstawą jest właśnie WIG20TR. O dywidendach mówi się mnóstwo na konferencjach, spotkaniach, pisze w mediach giełdowych.
Gdy pojawił się ETF inflacja wynosiła 0,7 procent. To naprawdę świetne waru