Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

bitcoin prognoza

Bitpanda Pro Market Recap

08-15.07.2021

  • Akumulacja Bitcoina trwa
  • Ethereum poniżej 2 tys. dolarów
  • Cardano na czele stawki
  • S&P Dow Jones dodaje pięć nowych krypto indeksów

Akumulacja Bitcoina trwa

Za nami dosyć spokojny tydzień na rynku kryptowalut, w czasie którego większość aktywów poruszała się w wąskim przedziale cenowym. Bitcoin nadawał ton sytuacji na rynku, spadając o około 9 proc. w ciągu ostatnich 7 dni. Niższa zmienność w porównaniu z poprzednimi tygodniami sugeruje, że rynek może znajdować się w strefie akumulacji. Potwierdza to również gwałtowny odpływ BTC z giełd do długoterminowych tzw. „zimnych” portfeli. Liczba Bitcoinów przechowywanych na scentralizowanych giełdach konsekwentnie spada od końca maja. Od tego czasu każdego dnia odpływa z nich średnio 2000 BTC, co przełożyło się na najniższy od kwietnia poziom rezerw BTC na głównych giełdach.

Bitpanda podsumowuje tydzień na rynku kryptowalut: ETH poniżej 2 tys. USD, Cardano rządzi - 1

Bitpanda podsumowuje tydzień na rynku kryptowalut: ETH poniżej 2 tys. USD, Cardano rządzi - 1

Reklama

Dominacja Bitcoina w porównaniu do reszty kryptowalut utrzymuje się powyżej poziomu 45 proc., wzrastając z 39 proc. osiągniętych w maju. BTC wciąż jednak pozostaje jednym z gorszych aktywów na rynku, jeśli chodzi o porównanie stóp zwrotu od początku roku.

Ethereum poniżej 2 tys. dolarów

Ethereum porusza się pod 50-dniową średnią kroczącą, od której odbiło się w zeszłym tygodniu. Cena nadal porusza się wewnątrz formacji klina zniżkującego, jednak aby mogło dojść do wybicia z niej górą, byki muszą utrzymać poziom wsparcia na poziomie około 1700 dolarów. Przełamanie poniżej mogłoby skutkować dalszymi spadkami ETH - nawet do poziomów z początku roku.

Bitpanda podsumowuje tydzień na rynku kryptowalut: ETH poniżej 2 tys. USD, Cardano rządzi - 2

Bitpanda podsumowuje tydzień na rynku kryptowalut: ETH poniżej 2 tys. USD, Cardano rządzi - 2

Budząca kontrowersje aktualizacja London Hard Fork może nastąpić później niż planowano. Obecnie jej implementacja przewidywana jest na 4 sierpnia, a nie jak pierwotnie zakładano w połowie lipca. Należy jednak wspomnieć, że nie jest to pierwsza taka sytuacja, a aktualizacja była już wielokrotnie przedtem przekładana. Średnia opłata transakcyjna na blockchainie Ethereum spadła do najniższego poziomu od marca 2020 roku, osiągając poziomy nawet 20-krotnie niższe niż w kwietniu tego roku.

Cardano na czele stawki

Cardano (ADA) jest nadal jednym z najlepiej radzących sobie aktywów w tym roku, a inwestorzy nie mogą się doczekać pełnej implementacji update’u „Alonso”, obsługującego inteligentne kontrakty. Długo oczekiwana aktualizacja powinna nastąpić jeszcze tego lata. Pomimo ogólnej korekty na rynku kryptowalut, Cardano w dalszym ciągu zyskuje około 600 proc. od początku roku.

Reklama

Bitpanda podsumowuje tydzień na rynku kryptowalut: ETH poniżej 2 tys. USD, Cardano rządzi - 3

Bitpanda podsumowuje tydzień na rynku kryptowalut: ETH poniżej 2 tys. USD, Cardano rządzi - 3

S&P Dow Jones dodaje pięć nowych krypto indeksów

Na rynku w ostatnim czasie pojawia się coraz więcej nowych produktów, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych. Jednym z najbardziej pozytywnych wydarzeń ostatniego tygodnia było uruchomienie pięciu nowych indeksów krypto przez S&P Dow Jones.

S&P Dow Jones Indices, wiodący światowy dostawca indeksów, ogłosił we wtorek uruchomienie pięciu nowych indeksów kryptowalut. Jednym z nich jest jest S&P Cryptocurrency Broad Digital Market Index (BDM), który śledzi ponad 240 aktywów. Rynek krypto-aktywów wciąż rośnie, a wraz z nim wprowadzane są przejrzyste rozwiązania benchmarkingowe i indeksowe. Rozwój transparentnych produktów finansowych powinien zapewnić rynkowi szerszą akceptację, a jego uczestnikom większe bezpieczeństwo.

Komentarz opracował Lukas Enzsersdorfer-Konrad, CPO Bitpanda

Czytaj więcej