Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Bitcoin BTC/USD leci w dół potwierdzając niestabilność rynku krypto! Czy najgorsze już za nami? - Eksperci zabierają głos

|
selectedselectedselected

W ostatnich dniach i  tygodniach Bitcoin (BTC/USD) znacząco spadł, potwierdzając niestabilność, która często towarzyszy rynkom kryptowalut. Tym razem nie było inaczej - popularna kryptowaluta doświadczyła gwałtownego trendu spadkowego, zadając pytanie, czy najgorsze już minęło dla tego aktywa.

Bitcoin BTC/USD leci w dół potwierdzając niestabilność rynku krypto! Najgorsze już za kryptowalutami? - Eksperci zabierają głos
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Bitcoin powyżej 67 tys. USD, S&P 500 trzyma się powyżej 5200 pkt.: Co dalej?

Bitcoin przebył drogę powyżej poziomu 67 tysięcy dolarów, podczas gdy główny indeks Wall Street, S&P 500, nadal utrzymuje się powyżej poziomu 5200 punktów. Inwestorzy, którzy liczyli na większą korektę, mogą być zaskoczeni, gdyż rynkiem nadal wstrząsa spektakularny optymizm. Co dalej z Bitcoinem i największymi amerykańskimi firmami w najbliższych tygodniach? Na ten temat wypowiedzieli się analitycy z CMC Markets, Łukasz Wardyn i Maciej Leściorz, w najnowszym programie Artyści Rynków.

Cena Bitcoina w USD powróciła ponad poziom 67 tysięcy dolarów, a na Wall Street nadal dominuje pozytywny sentyment kupujących. Ostatni tydzień był najlepszym w bieżącym roku. Co czeka globalne nastroje? Federalny Rezerwa Federalna potwierdza obniżkę stóp procentowych, ale inwestorzy oczekują więcej.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni kurs Bitcoina doświadczył poważnego spadku cenowego, porównywalnego tylko do upadku giełdy FTX w listopadzie 2022 roku. Od 14 marca do 19 marca kurs BTC/USD spadł o ponad 17%, czyli o 13 tysięcy dolarów, co dowodzi, jak niestabilny może być ten rynek.

 

Perspektywy Bitcoina według ekspertów. Niższy kurs to czas dla bezwzględnych spekulantów

Według ekspertów z CMC Markets, zarówno Bitcoin, jak i firmy opierające na nim swoją działalność, takie jak Microstrategy, powinny być teraz wybierane głównie przez bezwzględnych spekulantów, gotowych na szybką reakcję.

Reklama

Analityk Willy Woo sugeruje, że najbliższe dwa miesiące mogą być dla Bitcoina okresem niestabilnego handlu. Zauważa, że po zbliżeniu się kursu BTC do nowego rekordowego poziomu 74 tysięcy dolarów, kurs wpadł w krótkoterminowy, ale bardzo silny trend spadkowy.

Chociaż nastąpił spadek, eksperci wyrażają optymizm, sugerując, że najgorsze dla Bitcoina i całego rynku kryptowalut już minęło. Według nich faza ożywienia może być bliższa, niż się spodziewamy, co ma związek z zaplanowanym na drugą połowę kwietnia halvingiem, procesem historycznie przyczyniającym się do znacznego wzrostu wartości BTC.

 

Bitcoina przed wielkim wzrostem? Perspektywa eksperta i wpływ decyzji Fed

Analityk Willy Woo uważa, że zachowanie Bitcoina w ostatnich tygodniach jest typowe przed dużym wzrostem i miało już miejsce w przeszłości. Podkreśla, że marzec zwykle był miesiącem notowań bocznych, a kwiecień przynosił większą zmienność cenową. Podkreśla, że inwestycje w BTC wymagają cierpliwości.

W minionym tygodniu amerykańska Rezerwa Federalna ogłosiła, że utrzyma obecny poziom stóp procentowych, ale przewiduje trzy obniżki stóp procentowych w tym roku, co długoterminowo sprzyja zarówno Wall Street, jak i Bitcoinowi.

 

Ile kosztuje Bitcoin? Po ile dziś jest BTC?

Reklama

bitcoin btcusd leci w dol potwierdzajac niestabilnosc rynku krypto czy najgorsze juz za nami eksperci zabieraja glos grafika numer 1bitcoin btcusd leci w dol potwierdzajac niestabilnosc rynku krypto czy najgorsze juz za nami eksperci zabieraja glos grafika numer 1

 

Dzisiejszy kurs Bitcoina wynosi 1.00000 BTC = 260286 złotych, co oznacza, że za jednego Bitcoina trzeba obecnie zapłacić 260286 złotych.

 

bitcoin btcusd leci w dol potwierdzajac niestabilnosc rynku krypto czy najgorsze juz za nami eksperci zabieraja glos grafika numer 2bitcoin btcusd leci w dol potwierdzajac niestabilnosc rynku krypto czy najgorsze juz za nami eksperci zabieraja glos grafika numer 2

 

Reklama

Jeśli spojrzymy na wykres kursu BTC/PLN z ostatnich dwóch lat, zauważymy, że odnotowano znaczną zmienność. W tym okresie kurs Bitcoina do polskiej waluty wzrósł o imponujące 40.27%. Ta dynamiczna zmienność pokazuje, jak bardzo rynek kryptowalut może być podatny na wahania cenowe i jak istotne jest monitorowanie jego trendów dla inwestorów oraz osób zainteresowanych wymianą walut.


 

 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę

Reklama
Reklama