Reklama
Kurs euro:  4.28
Kurs dolara:  3.96
Kurs funta:  5.03
Kurs franka:  4.33
Dane z Polski:
Inflacja:  2.5%
Stopa NBP:  5.75%
Cena Bp95:  6.57
Cena ON:  6.58
Cena węgla:  1088
Kurs euro:  4.28
Kurs dolara:  3.96
Kurs funta:  5.03
Kurs franka:  4.33
Dane z Polski:
Inflacja:  2.5%
Stopa NBP:  5.75%
Cena Bp95:  6.57
Cena ON:  6.58
Cena węgla:  1088

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

PKO Bank Polski bankową Top Marką 2020

PKO Bank Polski bankową Top Marką 2020 | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

PKO Bank Polski utrzymał pozycję najsilniejszego medialnie brandu w branży bankowej. W 13. edycji rankingu Top Marka realizowanego przez magazyn Press i Press-Service Monitoring Mediów zajął pierwsze miejsce w kategorii banki. W zestawieniu ogólnym, obejmującym 500 marek, znalazł się na 3 miejscu. Siła brandu PKO Bank Polski wyniosła 8 165 669 pkt.

Ten wyniki bank osiągnął dzięki liczbie publikacji, skutecznemu dotarciu do odbiorcy oraz jakości komunikacji. W najnowszym badaniu Top Marka przeanalizowano niemal 506 tys. publikacji dotyczących PKO Banku Polskiego. Najwięcej, bo niemal 60 proc. pojawiło się w social mediach, a ponad 37 proc. na portalach internetowych. Wśród tematów dominowały: sponsoring tytularny Ekstraklasy, relacje z rozgrywek i innych wydarzeń sportowych. Obszernie opisywane były również działania związane z pandemią, jak np. udzielenie przez bank wsparcia finansowego i rzeczowego służbom medycznym i sanitarnym w walce z Covid-19, wprowadzenie nowości i udogodnień do oferty dla klientów firmowych, czy kolejnych innowacyjnych rozwiązań dla klientów indywidualnych. Cytowano też analizy ekspertów banku dotyczące przewidywania skutków pandemii dla gospodarki.

Top Marka to największe badanie medialne w Polsce realizowane przez magazyn Press oraz Press-Service Monitoring Mediów. W tegorocznej edycji przeanalizowano ponad 97 mln publikacji prasowych, internetowych i postów w social mediach, od 1 lipca 2019 roku do 30 czerwca br. Ranking Top Marka obejmuje 500 marek sklasyfikowanych pod względem ich medialnej siły.

 

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji


PKO Bank Polski

PKO Bank Polski

Niekwestionowany lider polskiego sektora bankowego. W 2019 r. jego skonsolidowany zysk netto wyniósł 4,03 mld zł a wartość aktywów sięgnęła 348 mld zł. Bank jest podstawowym dostawcą usług finansowych dla wszystkich segmentów klientów, osiągając najwyższe udziały w rynku oszczędności (18,4 proc.), kredytów (17,6 proc.), w rynku leasingowym (11,2 proc.) oraz w rynku funduszy inwestycyjnych osób fizycznych (22,2 proc.). Posiadając ponad 9,2 mln kart płatniczych, bank jest największym wydawcą kart debetowych i kredytowych w Polsce. Dzięki rozwojowi narzędzi cyfrowych, w tym aplikacji IKO, która na koniec 2019 r. miała 4,2 mln aktywnych aplikacji, PKO Bank Polski jest najbardziej mobilnym bankiem w Polsce. Silną pozycję Banku wzmacniają spółki Grupy Kapitałowej. Dom Maklerski PKO Banku Polskiego jest liderem pod względem liczby i wartości transakcji IPO i SPO na rynku kapitałowym. Efektywna realizacja strategii wzrostowej sprawiła, że PKO Bank Polski jest najcenniejszą spółką notowaną na GPW w Warszawie.


Reklama

Czytaj dalej