Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Kolejne oszustwo w polskim Internecie? Bizneroku.pl to przekręt w stylu Iqoptionexpert?

Kolejne oszustwo w polskim Internecie? Bizneroku.pl to przekręt w stylu Iqoptionexpert?
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Polska gospodarka charakteryzuje się przejmowaniem większości trendów pojawiających się na Zachodzie. Nie inaczej rzecz się ma z rynkami finansowymi. Chcąc inwestować, należy zdawać sobie sprawę z wielkiego ryzyka wpadnięcia w oszustwo. Rynek finansowy aż roi się bowiem od scamów. Sytuacja ta  ma jednak swój plus: dzięki dobrej znajomości trendów zachodnich można przygotować się na to, z czym będziemy mieli do czynienia na polskim gruncie.

Iqoptionexpert to międzynarodowa firma finansowa, za sprawą której ucierpiało wielu niedoświadczonych inwestorów. Dotarło do nas wiele sygnałów o nieuczciwych zabiegach Iqoptionexpert. Firma bardzo chętnie przyjmuje od inwestorów pieniądze, jednakże stosuje szereg zabiegów utrudniających wypłacenie tychże wpłaconych środków (takich jak na przykład konieczność wpłacenia kolejnych pieniędzy w celu przekroczenia określonego limitu). Nierzadkie są przypadki zamykania kont, nieodpowiadania na maile i nieodbierania telefonów.

Te aberracje, nieprawidłowości, czy po prostu zwykłe oszustwa możemy, oczywiście obserwować również w polskiej stronie Internetu. Dokładnie ten sam schemat działania wydaje się występować w firmie bizneroku.pl. Niedawno otrzymaliśmy bowiem maila od jednego z użytkowników, który twierdzi, iż dokonał wpłaty w sumie ponad 0,4 BTC na adres firmy. Środki te miały umożliwić dostęp do grupy premium. Jak się jednak okazało, odbiorcy wypierają się, że otrzymali od klienta rzeczoną wpłatę. Całość transakcji wygląda jednak na przeprowadzoną poprawnie.

Opcje binarne, czyli lizanie noża

Brokerzy opcji binarnych wciąż wykorzystują bum na kryptowaluty. Wiedząc o tym, że ludzie interesują się tymi aktywami oraz chcą nimi handlować, brokerzy jeden po drugim wprowadzili opcję handlu tymi walutami cyfrowymi. Inwestowanie w opcje binarne to jednak czysta spekulacja, niebezzasadne jest więc porównywanie tego procesu do gier hazardowych.

Reklama

Poprzez kupowanie opcji binarnych inwestor spekuluje, jak będzie kształtowała się cena danego aktywa we wskazanym czasie. Jeśli inwestorowi uda się przewidzieć ruch cen, broker zobowiązany jest do wypłacenia wpłaconego kapitału wraz z prowizją. Rentowność tej inwestycji może wynosić nawet 80%, co sprawia, iż tego typu inwestycjami interesują się inwestorzy zainteresowani szybkim osiągnięciem dużego zysku. Zdecydowanie częściej niż spektakularne zyski zdarzają się jednak błyskawiczne straty włożonego kapitału. Opcje binarne wybierają najczęściej początkujący, którzy nie posiadają specjalistycznej wiedzy o świecie finansów. Brokerzy mają świadomość tego procesu, co niejednokrotnie wykorzystują przeciwko swoim klientom.

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji


Oskar Nawalany

Oskar Nawalany

Entuzjasta kryptowalut oraz inwestycji długoterminowych, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Publikował na łamach m.in. Onetu, Wirtualnej Polski, Business Insidera, Komputer Świata, Auto Świata, Noizza, Super Expressu czy No Fluff Jobs.


Reklama

Czytaj dalej