Reklama
WIG80 813,47-0,55%
WIG202 380,88-0,73%
EUR / PLN4,32+0,04%
USD / PLN3,98+0,08%
CHF / PLN4,50-0,01%
GBP / PLN5,05-0,04%
EUR / USD1,09-0,06%
DAX17 689,52-0,15%
FT-SE7 609,27-0,41%
CAC 407 950,06-0,08%
DJI38 989,83-0,25%
S&P 5005 130,95-0,12%
ROPA BRENT82,50-0,35%
ROPA WTI78,36-0,51%
ZŁOTO2 119,12+0,23%
SREBRO23,94+0,17%

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Te wydarzenia nie umkną dzisiaj rynkom! Zobacz analizę fundamentalną na 4 grudnia

Paolo Greco | 14:42 04 grudzień 2023

Te wydarzenia nie umkną dzisiaj rynkom! Zobacz analizę fundamentalną na 4 grudnia | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin

Analiza raportów makroekonomicznych:

Na poniedziałek nie zaplanowano żadnych wydarzeń makroekonomicznych w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Unii Europejskiej ani Niemczech. Dlatego traderzy nie będą mieli dziś wiele do analizy. Nie musi to koniecznie oznaczać, że para pozostanie w stagnacji przez cały dzień, ale jest całkiem prawdopodobne, że tak będzie podczas sesji europejskiej.

 

Te wydarzenia nie umkną dzisiaj rynkom! Zobacz analizę fundamentalną na 4 grudnia - 1

Te wydarzenia nie umkną dzisiaj rynkom! Zobacz analizę fundamentalną na 4 grudnia - 1

 

Analiza kluczowych wydarzeń:

Reklama

Wśród fundamentalnych wydarzeń poniedziałku można wyróżnić przemówienie prezes Europejskiego Banku Centralnego, Christine Lagarde. Przypominamy, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni Lagarde wypowiadała się pięć razy, jeśli nie więcej. Nie przekazała jednak rynkowi żadnych istotnych informacji. EBC nie był wcześniej skłonny do podwyżek podstawowych stóp procentowych, a w zeszłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że stopa inflacji w strefie euro spadła do 2,4%. Dlatego nie ma sensu, aby EBC i jego urzędnicy dyskutowali o podwyżce stóp procentowych, która mogłaby wesprzeć euro. Dlatego Lagarde prawdopodobnie nie poruszy tematu polityki pieniężnej. W najgorszym przypadku może złagodzić swoją retorykę, co może wywrzeć presję na euro i funta.

Dziś przemawiać będzie także wiceprezes EBC Luis de Guindos, który być może zmieni retorykę na bardziej gołębią. Dlatego też nie należy oczekiwać, że jego uwagi wzmocnią euro.

 

Te wydarzenia nie umkną dzisiaj rynkom! Zobacz analizę fundamentalną na 4 grudnia - 2

Te wydarzenia nie umkną dzisiaj rynkom! Zobacz analizę fundamentalną na 4 grudnia - 2

 

Podsumowanie:

Reklama

W poniedziałek wszystko sprowadza się do przemówień Lagarde i de Guindosa. Ciężko przewidzieć, czy będą oni omawiać politykę pieniężną lub najnowszy raport o inflacji. Jeśli tego nie zrobią, obie pary walutowe mogą stać w miejscu przez cały dzień w przypadku braku raportów ekonomicznych. Uważamy, że traderzy będą bardziej aktywni podczas sesji w USA, a podczas sesji europejskiej możliwa jest bardziej płaska sytuacja na rynku. Zarówno euro, jak i funt prawdopodobnie będą dziś spadać.

 

Zobacz także: Zrozumienie rynku kluczowym elementem podczas budowania mindsetu inwestycyjnego

 

Podstawowe zasady systemu handlowego:

1) Siła sygnału jest określana przez czas potrzebny na jego uformowanie (odbicie lub wybicie z poziomu). Im szybciej powstaje sygnał, tym jest on silniejszy.

2) Jeśli dwie lub więcej pozycji zostało otwartych w pobliżu pewnego poziomu w oparciu o fałszywy sygnał, wszystkie kolejne sygnały na tym poziomie należy zignorować.

Reklama

3) Podczas handlu płaskiego para może tworzyć wiele fałszywych sygnałów lub wcale ich nie tworzyć. W każdym razie lepiej przerwać handel przy pierwszych oznakach ruchu bocznego.

4) Transakcje powinny być otwierane w okresie od rozpoczęcia sesji europejskiej do połowy sesji amerykańskiej, gdy wszystkie pozycje muszą być ręcznie zamykane.

5) Można handlować za pomocą sygnałów ze wskaźnika MACD w 30-minutowym przedziale czasowym tylko przy dużej zmienności i wyraźnym trendzie, który powinien zostać potwierdzony przez linię trendu lub kanał trendu.

6) Jeśli dwa poziomy znajdują się zbyt blisko siebie (od 5 do 15 pipsów), należy je traktować jako poziomy wsparcia i oporu.

 

Na wykresie:

Reklama

Poziomy wsparcia i oporu to poziomy, które służą jako cele przy kupnie lub sprzedaży pary. Możesz umieścić Take Profit w ich pobliżu.

Czerwone linie to kanały lub linie trendu, które wyświetlają aktualny trend i pokazują, w którym kierunku lepiej jest teraz handlować.

Wskaźnik MACD (14, 22, 3) składa się z histogramu i linii sygnału - to wskaźnik pomocniczy, który może być również wykorzystany jako źródło sygnału.

Ważne przemówienia i raporty ekonomiczne, które zawsze można znaleźć w kalendarzu ekonomicznym, mogą poważnie wpłynąć na ruch pary walutowej. Dlatego w momencie ich publikacji zalecamy bardzo ostrożny handel lub wyjście z rynku, aby uniknąć gwałtownych wahań cen.

Początkujący traderzy na rynku Forex powinni pamiętać, że nie każda pojedyncza transakcja musi przynosić zyski. Opracowanie jasnej strategii i zarządzanie środkami to klucz do sukcesu w handlu długoterminowym.

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji

Reklama

Czytaj dalej