Reklama
Kurs euro:  4.37
Kurs dolara:  4.09
Kurs funta:  5.19
Kurs franka:  4.57
Ceny w Polsce:
Inflacja:  2.5%
Stopa NBP:  5.75%
Cena Pb95:  6.57
Cena ON:  6.58
Cena węgla:  1088
Kurs euro:  4.37
Kurs dolara:  4.09
Kurs funta:  5.19
Kurs franka:  4.57
Ceny w Polsce:
Inflacja:  2.5%
Stopa NBP:  5.75%
Cena Pb95:  6.57
Cena ON:  6.58
Cena węgla:  1088

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Kurs dolara USD/PLN w oczach analityków. Co mówią wykresy? Jaka przyszłość czeka dolara?

|
selectedselectedselected

Artykuł przedstawia analizę kursu dolara (USD) w stosunku do złotego polskiego (PLN) z perspektywy Millennium oraz Ebury. Według ekonomistów z Millennium, ubiegłotygodniowe prognozy dotyczące osłabienia złotego do dolara zostały w pełni zrealizowane, przy czym obecnie przewidują oddalenie się kursu USD/PLN od poziomu 4,00. Analitycy Ebury skupiają się na oświadczeniu FED oraz wpływie decyzji dotyczących stóp procentowych na kurs dolara.

Kurs dolara USD/PLN w oczach analityków. Co mówią wykresy? Jaka przyszłość czeka dolara?
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Artykuł podkreśla, że choć dolara osłabił się krótkotrwale, to rewizje w górę długoterminowych prognoz Fedu mogą wpłynąć na stabilizację kursu. Wprowadzenie do artykułu przekazuje kluczowe informacje dotyczące analizy kursu dolara według obu instytucji oraz podkreśla istotę danych makroekonomicznych dla rynku walutowego. Następnie, przedstawiono trzy wykresy prezentujące zmienność kursu dolara amerykańskiego w stosunku do złotego polskiego w różnych okresach czasu: dziś, w ciągu ostatnich pięciu dni oraz w ciągu ostatniego miesiąca. Wykresy ukazują oscylacje kursu oraz zmienność jego wartości, co pozwala na zrozumienie trendów oraz dynamiki, jakie miały miejsce na rynku walutowym w analizowanym okresie.

Podsumowując, artykuł dostarcza czytelnikowi kompleksowej analizy kursu dolara amerykańskiego w stosunku do złotego polskiego, prezentując różne perspektywy oraz wpływ kluczowych czynników na zachowanie się tego kursu na rynku walutowym.

 

USD/PLN - analiza Millennium 27 marca 2024

Według ekonomistów z Millennium, ubiegłotygodniowe wskazania dotyczące możliwości kilkugroszowego osłabienia złotego do dolara i ataku na poziom 4,00 zrealizowały się w 100%. Obecnie natomiast zakładają, że kurs USD/PLN oddalił się nieco od opisywanego poziomu jako wypadkowa nieco mocniejszego złotego, ale i nieco słabszego dolara. Za docelowy poziom przyjmują 3,9568 z opcją jego naruszenia w zależności od nastrojów rynkowych.

Reklama

 

USD/PLN - analiza Ebury 27 marca 2024

Analiza analityków z Ebury wskazuje, że marcowe oświadczenie Rezerwy Federalnej początkowo spowodowało osłabienie dolara. FOMC podkreślił potrzebę większej ilości dowodów na trwały spadek inflacji przed podjęciem decyzji o obniżeniu stóp procentowych, jednakże utrzymał swoje stanowisko dotyczące trzech cięć w tym roku, co było nieoczekiwane przez rynek, który oczekiwał jedynie dwóch obniżek w 2024 r. Zmiana mediany w dot plocie wskazywała na tylko dwa ruchy w dół.

Jak piszą w swoim raporcie analitycy spadek dolara był jednak krótkotrwały. Można to przypisać rewizji w górę długoterminowych prognoz dotyczących stóp procentowych przez Fed, zwłaszcza w kontekście mediany na 2025 r., która obecnie wskazuje tylko na trzy obniżki zamiast czterech. Bardziej jastrzębie podejście wielu innych banków centralnych, szczególnie Banku Anglii i Szwajcarskiego Banku Narodowego, wspierało atrakcyjność dolara, szczególnie ze względu na wysokie nominalne stopy fed funds i pozytywne wyniki amerykańskiej gospodarki, podkreślaja eksperci.

Według prognoz, rewizja PKB w IV kwartale, która miała miejsce w czwartek (28.03), nie przyniesie zmian, jednak większa aktywność mogła towarzyszyć raportowi dotyczącemu inflacji PCE, który jest kluczową miarą dynamiki cen dla Fedu i który był zaplanowany na piątek (29.03).

 

Reklama

 


Kurs dolara amerykańskiego USD/PLN we środe, 27 marca

 

Na wykresie przedstawiono kurs dolara amerykańskiego (USD) do złotego polskiego (PLN)  w dniu dzisijeszym, tj. 27 marca. Linia przedstawiająca kurs dolara do złotego oscyluje wokół poziomu 3,9816 PLN za dolara. Widać, że kurs podlega pewnym fluktuacjom, ale ogólnie tendencja jest wzrostowa. 

 

Reklama

 


Kurs doalra amaerykańskiego USD/PLN w ciągu ostatniego tygodnia 


Na wykresie przedstawiono kurs dolara amerykańskiego (USD) do złotego polskiego (PLN) na przestrzeni ostatnich pięciu dni, tj. od 22 do 27 marca.

Warto zauważyć, że kurs dolara do złotego początkowo utrzymywał się na stosunkowo stabilnym poziomie w okolicach 3,9979 PLN, a następnie zaczął spadać, osiągając najniższy poziom w okolicach 3,9833 PLN w dniu 27 marca. Wyraźny spadek wartości dolara w stosunku do złotego polskiego miał miejsce w dniach 24-25 marca, a następnie kurs powrócił do pewnej stabilizacji, choć w dalszym ciągu utrzymywał się na niższym poziomie w porównaniu do początku badanego okresu.

Ostatnie wzrosty kursu sugerują pewną zmienność na rynku walutowym w ostatnich dniach, jednak ogólnie tendencja była spadkowa dla dolara w relacji do złotego.

Reklama

 


Kurs dolara amerykańskiego USD/PLN w ciągu ostatniego miesiąca


 

 

W ostatnim miesiącu kurs dolara amerykańskiego (USD) do złotego polskiego (PLN) prezentował zmienną tendencję. Od początku badanego okresu do momentu obecnego (27 marca) kurs USD/PLN oscylował wokół poziomu 3,98 PLN, z pewnymi wahaniami w górę i w dół. Na początku miesiąca kurs osiągnął pewne wysokie wartości, jednak następnie zaczął spadać, osiągając lokalne minima około 9 i 23 marca. W okolicach 16 marca można zauważyć pewne odbicie, które doprowadziło do wzrostu wartości dolara w stosunku do złotego, osiągając najwyższe wartości w okolicy 22 marca. Kurs dolara do złotego polskiego był podatny na wahania w ostatnim miesiącu, co może być wynikiem różnych czynników, takich jak zmiany w globalnej polityce, sytuacji na rynkach finansowych czy danych makroekonomicznych.

 

Reklama

 

 

 

 

 

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji


Wiktoria Gut

Wiktoria Gut

Redaktor portalu FXMAG


Reklama

Czytaj dalej