Reklama
Kurs euro:  4.34
Kurs dolara:  4.05
Kurs funta:  5.15
Kurs franka:  4.58
Ceny w Polsce:
Inflacja:  2.5%
Stopa NBP:  5.75%
Cena Pb95:  6.57
Cena ON:  6.58
Cena węgla:  1100
Kurs euro:  4.34
Kurs dolara:  4.05
Kurs funta:  5.15
Kurs franka:  4.58
Ceny w Polsce:
Inflacja:  2.5%
Stopa NBP:  5.75%
Cena Pb95:  6.57
Cena ON:  6.58
Cena węgla:  1100

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Akcje CD Projekt twarzą spadków na GPW. Polskie spółki gamingowe świecą na czerwono

|
selectedselectedselected

Polski rynek, podobnie jak reszta indeksów europejskich, notuje dziś mocne przeceny. WIG20 traci dziś ponad 1,7%, szeroki indeks WIG spada o prawie 1,5%, mWIG40 traci 1%, a sWIG80 1,4%. 

Komentarz giełdowy: Polski gaming na czerwono po kwartalnych wynikach
freepik
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Na naszym parkiecie negatywnie wyróżniają się przede wszystkim spółki gamingowe. WIG-Gry traci dziś ponad -5%. Negatywny sentyment najmocniej pobudziły dziś wyraźne spadki na CD Projekt, który pokazał wyniki wczoraj po zamknięciu sesji. Poza tym swoje wyniki pokazały także: Huuuge (-5%), CI Games (-3%) oraz Bloober Team (+0,4%). 

 

Zobacz także: Huuuge akcje prognozy na najbliższe dni: zdumiewające wyniki finansowe spółki nie są już zaskoczeniem

 

Choć wyniki CD Projekt okazały się lepsze od oczekiwań, a z punktu widzenia finansowego spółka pokazała solidne dynamiki wzrostów najważniejszych metryk finansowych, tak notowania producenta gier spadły o prawie 7%. Sytuacja ta swoje źródło ma w specyfice działalności CD Projektu, która opiera się na wypuszczaniu raz na kilka lat dużego tytułu AAA. Przy takim modelu działalności najistotniejsze z perspektywy inwestorów jest wycenienie potencjału najnowszego tytułu, którym w przypadku CD Projektu jest projekt Polaris, nowa gra z uniwersum Wiedźmina. Na razie znajduje się ona w fazie pre-produkcji, a zgodnie ze wstępnymi szacunkami opartymi na oszczędnych informacjach ze spółki, faza produkcji ma rozpocząć się w trakcie 2 połowy 2024 r.

Reklama

Tym samym, przy założeniu, że proces będzie nieco krótszy niż Cyberpunka 2077, można spodziewać się premiery gry najwcześniej w okolicach 2026-27 r. Przy tak odległej dacie premiery wszelkie mocne wzrosty w krótkim terminie na kursie spółki mają raczej charakter spekulacyjny, gdyż bez mocnego katalizatora ciężko byłoby je uzasadnić. Pozostałe projekty spółki również pozostają na razie w bardzo wczesnych fazach, tym samym ciężko spodziewać się po nich, by odegrały kluczową rolę w generowanych przez spółkę wynikach finansowych. Tym samym ostatnie wzrosty, wynoszące w maju ok. 20%, po dzisiejszych wynikach zostały w dużej mierze zredukowane. W tym okresie CD Projekt nie dostarczył żadnych istotnych informacji mogących mocniej rozbudzić nadzieje inwestorów. Stąd dzisiejsze spadki nie zostały spowodowane rozczarowującymi danymi, czy gorszymi prognozami, a raczej mają swoje źródło w realizacji zysków. 

Tym samym w najbliższej przyszłości można spodziewać się, że wszelkie informacje ujawniające szczegóły odnośnie projektu Polaris, mogą stanowić pozytywne podstawy pod wzrosty notowań, wzbudzając coraz większe nadzieje graczy i inwestorów. A zgodnie z informacjami ze spółki, pierwsze trailery będą mogły się pojawić jeszcze przed rozpoczęciem oficjalnej kampanii marketingowej. 

 

CD Projekt widzi także szansę w rozszerzeniu swojej marki poza świat gamingu. Wraz z zakończonymi strajkami w Hollywood rośnie szansa na powstanie nowego filmowego dzieła z uniwersum Cyberpunka, co może pomóc w zwiększeniu globalnej świadomości marki. Oczywiście, podobnie jak projekt Polaris, dalej jest to kwestia dalszej niż bliższej przyszłości. 

 


Reklama

 

Nie przegap najciekawszych artykułów! Obserwuj nas w Wiadomościach Google (GOOGLE NEWS)!  Obserwuj FXMAG>>

 


Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji

Reklama

Czytaj dalej