• Odbierz prezent
Zainteresuj się tym! Najnowsze wiadomości dotyczące kursów walut

Prognoza - dolar kanadyjski (CAD). Cena tego towaru odegra kluczową rolę

2023-10-29 12:33 | Przemysław Tabor

Dolar kanadyjski ma przed sobą perspektywy dużego umocnienia, uważają progności wielkich banków inwestycyjnych. Wysoka cena pewnego towaru może przełożyć się na rajd waluty. Dodatkowo, wsparcie zapewnić ma jastrzębi bank centralny.   Dolar kanadyjski nie skorzystał jeszcze z wyższych cen ropy w ..

Stopy procentowe w Kanadzie - znamy decyzję! Jak reaguje kurs dolara kanadyjskiego (CAD)?

2023-10-25 15:58 | Agnieszka Patyk

Bank Kanady zdecydował się nie podnosić stóp procentowych na październikowym posiedzeniu. Gospodarka światowa widocznie spowalnia, a w Kanadzie pojawia się coraz więcej dowodów na to, że wcześniejsze podwyżki osłabiają aktywność gospodarczą i łagodzą presję cenową.    BoC prognozuje powrót infla ..

Inflacja w Kanadzie - jak reaguje kurs dolara kanadyjskiego CAD?

2023-10-17 14:30 | Agnieszka Patyk

Inflacja w Kanadzie okazała się niższa od prognoz rynku. Odczyt wrześniowy zaburzany jest przez zeszłotygodniowy wzrost cen ropy, gdyż dolar kanadyjski (CAD) wykazuje szczególną wrażliwość na wahania surowców.   W ujęciu miesięcznym wskaźnik CPI spadł o 0,1%, po wzroście o 0,4% odnotowanym w sie ..

Kurs dolara kanadyjskiego (CAD) - prognozy. Walutę surowcową czeka konkretne umocnienie! Zobacz, co mówią najlepsi analitycy

2023-08-25 14:15 | Agnieszka Patyk

Dolar kanadyjski wykazuje szczególną wrażliwość na wahania cen surowców. Z uwagi na zasoby naturalne państwa oraz znaczny eksport, jest jedną z najczęściej wymienianych walut na świecie. Biorąc pod uwagę obecne napięcia geopolityczne i zawirowania na rynkach towarowych, a także działania banku centr ..

Powiew wiosny na giełdzie. Co nas czeka w II kwartale roku? - prognozy inwestycyjne

2022-03-28 15:15 | TMS Brokers

2021 upłynął pod znakiem pandemii. Obecny rok - pandemii i wojny. Trzy miesiące już za nami. Były rekordowe ceny surowców, euro za 5 złotych i obawy, co dalej. Jakie przewidywania analityków na kolejny kwartał? W najnowszym e-booku „Prognozy inwestycyjne na drugi kwartał” eksperci TMS Brokers Łukasz ..

Czy kurs euro (EUR) padnie jak kamień w wodę? To będzie przełomowy moment dla wspólnej waluty! Prognozy walutowe FOREX: co z dolarem (USD, AUD, NZD, CAD), frankiem (CHF), funtem (GBP), jenem (JPY) w tym roku?

2022-02-13 09:48 | TMS Brokers

Po zaskakująco wysokich odczytach inflacyjnych w styczniu (5,1 proc. strefa euro, 5,3 proc. Włochy, 3,3proc. Francja, 5,1 proc. Niemcy, 6,1 proc. Hiszpania) Europejski Bank Centralny nieco zaostrzył swoją retorykę i wkrótce podejmie działania normalizacyjne.     Co prawda na początku lutego ..

Rynki azjatyckie szaleją – chińskie indeksy zaliczają dołek. Bitcoin (BTC) odrabia straty!

2021-12-24 09:50 | XTB

Amerykańskie indeksy zakończyły wczorajszą sesję na plusie. Dow Jones wzrósł o 0,55%, S&P 500 zyskał 0,62%, a Nasdaq dodał 0,85%. Na rynkach azjatyckich panują dziś mieszane nastroje. S&P/ASX 200 zyskał 0,44%, Kospi dodał 0,47%, a Hang Seng wzrósł 0,26%, chińskie indeksy są jednak notowane niżej. ..

Kurs euro do franka (EURCHF) na najniższym poziomie od sześciu lat! Dolar (USD) zaczyna ciążyć inwestorom

2021-11-26 09:35 | Michael Hewson

Po dość słabej wczorajszej sesji rynki europejskie zamknęły dzień nieco wyżej, pomimo obaw o to, w jaki sposób nowy niemiecki rząd będzie próbował utrzymać wzrost gospodarczy oraz będą w stanie wytrzymać szpitale na terenie całego kraju. Ten niepewny ton wpłynął na rynki azjatyckie, które rozpoczęły ..
Zamknij

Koszyk