Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

NBP utrzyma w 2024 r. zestaw instrumentów polityki pieniężnej taki sam jak w roku 2023 roku

|
selectedselectedselected
NBP utrzyma w 2024 r. zestaw instrumentów polityki pieniężnej taki sam jak w roku 2023 roku | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Dziś o 16:00 Conference Board opublikuje wrześniowy indeks zaufania konsumentów.

 

W kraju

 • RPP podtrzymuje strategię średniookresowego celu inflacyjnego na poziomie 2,5 proc. z symetrycznym przedziałem odchyleń +/- 1 pkt. proc. - wynika z opublikowanych przez NBP "Założeń polityki pieniężnej" na 2024 r.
 • Dostępne prognozy wskazują, że inflacja w II poł. 2023 r. oraz w kolejnych latach będzie się nadal obniżać, jednak powrót CPI do celu inflacyjnego NBP będzie następował stopniowo - wynika z opublikowanych przez NBP "Założeń polityki pieniężnej" na 2024 r. Do 2025 r. dynamika PKB Polski pozostanie niższa od wieloletniej średniej.
 • NBP utrzyma w 2024 r. zestaw instrumentów polityki pieniężnej taki sam jak w roku 2023 r. - wynika z opublikowanych przez NBP "Założeń polityki pieniężnej" na 2024 r .
 • Głównymi czynnikami niepewności dla koniunktury i inflacji w Polsce są m. in. sytuacja geopolityczna, kształtowanie się cen surowców oraz skala i zakres podejmowanych przez rząd osłonowych działań fiskalnych - wynika z opublikowanych przez NBP "Założeń polityki pieniężnej" na 2024 r.
 • Stopa bezrobocia w sierpniu 2023 r. wyniosła 5,0% wobec 5,0% miesiąc wcześniej - podał Główny Urząd Statystyczny.
 • W sierpniu w urzędach pracy zarejestrowano 103,3 tys. nowych bezrobotnych, o 1,2% więcej m/m - podał Główny Urząd Statystyczny.
 • Nowe zamówienia w przemyśle na eksport w sierpniu 2023 r. w ujęciu r/r spadły o 15,9%, po spadku o 11,7% r/r miesiąc wcześniej - podał GUS.
 • Sprzedaż hurtowa przedsiębiorstw handlowych w sierpniu 2023 r. spadła o 20,1% r/r, a m/m wzrosła o 2,2% - podał Główny Urząd Statystyczny.
 • Nowe zamówienia w przemyśle w sierpniu 2023 r. spadły o 19,2%, po spadku o 18,1% r/r miesiąc wcześniej - podał Główny Urząd Statystyczny.
 • W sierpniu wartość nowych zamówień rosła jedynie w sekcji produkcja pojazdów, przyczep i naczep, gdzie wzrost wyniósł ok. 11% - podał Główny Urząd Statystyczny.
 • Przewozy ładunków ogółem w sierpniu 2023 r. r/r spadły o 0,8% i wyniosły 45,68 mln ton - podał Główny Urząd Statystyczny.
 • W II kwartale cudzoziemcy na zakupy towarów i usług w Polsce wydali 11,7 mld zł - podał GUS.
 • Stany Zjednoczone udzieliły w poniedziałek Polsce pożyczki bezpośredniej o wartości 2 miliardów dolarów w ramach zagranicznego finansowania wojskowego (FMF) w celu wsparcia modernizacji polskiej obronności - poinformował Departament Stanu USA.
 • Ministerstwo Finansów podniosło preferencyjną marżę październikowych obligacji 2-letnich, których oprocentowanie wynika ze stopy referencyjnej NBP i marże dla obligacji 4-, 6-, 10 i 12-letnich, których oprocentowanie uzależnione jest od inflacji - poinformował w poniedziałek resort.
 • Ministerstwo Finansów zaoferuje do sprzedaży 27 września obligacje serii OK1025, WZ1128, WS0429 i DS1033 o łącznej wartości 5-8 mld zł - podał resort w komunikacie.

NBP utrzyma w 2024 r. zestaw instrumentów polityki pieniężnej taki sam jak w roku 2023 roku - 1

NBP utrzyma w 2024 r. zestaw instrumentów polityki pieniężnej taki sam jak w roku 2023 roku - 1

 

Ze świata

 • World Trade Monitor, wskaźnik obrazujący dynamikę wolumenu handlu międzynarodowego, w lipcu spadł o 0,6% względem czerwca - podało holenderskie Biuro Analizy Polityki Gospodarczej (CPB).
Reklama

 

Zobacz tażke: Inflacja nam niestraszna, bo mamy... wybory. Stopy procentowe w dół, a oprocentowanie obligacji w górę!

 

NBP utrzyma w 2024 r. zestaw instrumentów polityki pieniężnej taki sam jak w roku 2023 roku - 2

NBP utrzyma w 2024 r. zestaw instrumentów polityki pieniężnej taki sam jak w roku 2023 roku - 2

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji


Dział Analiz Makroekonomicznych Alior Bank S.A.

Dział Analiz Makroekonomicznych Alior Bank S.A.

Treści przygotowane przez Dział Analiz Makroekonomicznych i Głównego Ekonomistę Alior Bank. Opracowanie zawierające codzienny komentarz najważniejszych wydarzeń makroekonomicznych w kraju i na świecie, analizę zachowania głównych par walutowych jak EUR-USD, EUR-PLN i USD-PLN oraz głównych rynków obligacji skarbowych w tym 10-letnich papierów dłużnych w Polsce, USA i Niemczech.


Reklama

Czytaj dalej