Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Warszawski parkiet wrzucił luz. PNK Orlen ma nowego prezesa zarządu

Podczas wczorajszej sesji wzrosty na krajowym rynku akcji nieco zwolniły, a główne indeksy warszawskiej GPW zakończyły notowania niewielkimi odchyleniami w stosunku do swoich kursów odniesienia. W ujęciu sektorowym obserwowaliśmy nieco lepsze zachowanie branży wydobywczej (WIG-Górnictwo +1,6%) oraz dalsze spadki przedstawicieli polskiego gamedevu (WIG-Gry -0,6%). W gronie blue chipów nieco słabiej niż w ostatnich dniach radziły sobie banki.

Warszawski parkiet wrzucił luz. PNK Orlen ma nowego prezesa zarządu
depositphotos
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

W centrum uwagi inwestorów było NWZA Orlenu, w trakcie którego akcjonariusze głosowali m.in. w sprawie składu rady nadzorczej (więcej szczegółów nt. podjętych decyzji znajduje się poniżej w Wybranych komunikatach ze spółek). Na pełniącego obowiązki prezesa zarządu wybrano Witolda Literackiego, który wcześniej pracował w Orlenie na stanowisku dyrektora biura podatków. Nieco lepsze nastroje panowały na europejskich rynkach bazowych, gdzie ze względu na brak istotnych odczytów makroekonomicznych czy cenotwórczych wydarzeń inwestorzy wyceniali perspektywy dla kształtowania się stóp procentowych w najbliższych kwartałach.

 

 

Reklama

Głównym wydarzeniem dzisiejszego dnia będzie ogłoszenie decyzji Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych. Rynek nie spodziewa się zmian w tym zakresie, tym samym oczekuje pozostawienia stopy referencyjnej na poziomie 5,75% (na którym pozostaje ona od października ub. roku). Jutro natomiast odbędzie się konferencja prasowa prezesa NBP Adama Glapińskiego, który skomentuje dzisiejszą decyzję i rzuci światło na dalsze plany RPP.

 

Zobacz także: Czy warto dziś kupować euro (EUR) 07.02.2024? Kurs euro (prognozy)

 

 

Reklama

Perspektywy na otwarcie sesji w Warszawie są neutralne – kontrakty terminowe na główne europejskie indeksy utrzymują się w okolicach wczorajszych zamknięć, mieszane nastroje panują dziś na rynkach azjatyckich, bez większych zmian zakończyła się też wczorajsza sesja w USA. W centrum uwagi zagranicznych inwestorów będą kolejne publikacje kwartalnych raportów finansowych. Swoimi wynikami podzielą się m.in. Walt Disney, TotalEnergies, Deutsche Börse czy chiński gigant e-commerce Alibaba. /ab/

 

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Biuro Maklerskie Alior Banku prowadzi działalność maklerską na podstawie zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego. Jesteśmy bezpośrednim uczestnikiem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Działamy jako wydzielona organizacyjnie jednostka w strukturach Alior Banku. Od początku działalności Biuro Maklerskie Alior Banku świadczy kompleksowe usługi w zakresie rynku kapitałowego, kładąc szczególny nacisk na profesjonalizm, innowacyjność, bezpieczeństwo, kulturę obsługi oraz rozwój alternatywnych kanałów dystrybucji.


Reklama

Czytaj dalej