Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Trakcja z wynikami za 1 kwartał. Przychody spółki wzrosły o 11%

Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

30 maja spółka Trakcja przedstawiła wyniki finansowe za 1 kwartał 2019 r. Uległy one znacznej poprawie w porównaniu z wynikami osiągniętymi w 1 kwartale 2018 r. Spółka poinformowała o zawarciu nowych kontraktów budowlanych.

 

30 maja w późnych godzinach wieczornych Trakcja PRKiI opublikowała wyniki finansowe za 1 kwartał 2019 r. W ujęciu skonsolidowanym przychody ze sprzedaży wyniosły 228,5 mln zł wobec 205,1 mln zł w analogicznym kwartale ubiegłego roku. Stanowi to wzrost o 11,4%. Strata z działalności operacyjnej wyniosła 20,7 mln zł wobec 23,8 mln zł rok wcześniej. W 1 kwartale 2019 r. strata netto wyniosła 16,1 mln zł wobec straty netto wynoszącej 22,5 mln zł w analogicznym okresie zeszłego roku. Wynik ten uległ więc poprawie o 6,4 mln zł.

W raporcie poinformowano, że koszt własny sprzedaży wzrósł o 18,2 mln zł i wyniósł 231,3 mln zł. Wynik brutto ze sprzedaży zwiększył się o 5,2 mln zł w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Marża wyniku brutto ze sprzedaży wyniosła -1,2% w porównaniu z -3,9% rok wcześniej.

Reklama

Spółka poinformowała, że czynnikiem mającym najistotniejszy wpływ na poziom przychodów oraz wyniki w 1 kwartale, to charakterystyczna dla podmiotów z branży  budowlanej sezonowość sprzedaży. Cechuje się ona znacznie niższym poziomem uzyskiwanych przychodów w 1 kwartale i znacznie większymi przychodami ze sprzedaży w drugiej połowie roku. Sprzedaż usług budowlano-montażowych, remontowych, drogowych i kolejowych charakteryzuje się sezonowością związaną przede wszystkim z warunkami pogodowymi. Najwyższe przychody są zwykle osiągane w trzecim i czwartym kwartale, a najniższe w pierwszym.

Spółka poinformowała, że portfel zamówień Grupy Trakcja na koniec kwartału wyniósł 2,7 mld zł. W 1 kwartale spółki z Grupy podpisały kontrakty budowlane o łącznej wartości 230 mln zł. Aktualny portfel zamówień zapewnia Trakcji pełne wykorzystanie mocy produkcyjnych.

Trakcja jest jedną z największych spółek zajmujących się budownictwem infrastrukturalnym w Polsce. Od 2008 r. jest notowana na GPW.

https://www.fxmag.pl/artykul/trakcja-z-wynikami-za-2018-r-to-byl-trudny-rok-dla-spolki

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji


Tatiana Pasich

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, redaktor portalu FXMAG.


Reklama

Czytaj dalej