Reklama
Kurs euro:  4.29
Kurs dolara:  3.96
Kurs funta:  5.04
Kurs franka:  4.37
Ceny z Polski:
Inflacja:  2.5%
Stopa NBP:  5.75%
Cena Pb95:  6.57
Cena ON:  6.58
Cena węgla:  1088
Kurs euro:  4.29
Kurs dolara:  3.96
Kurs funta:  5.04
Kurs franka:  4.37
Ceny z Polski:
Inflacja:  2.5%
Stopa NBP:  5.75%
Cena Pb95:  6.57
Cena ON:  6.58
Cena węgla:  1088

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Prosper Capital Dom Maklerski S.A. pozyskał 8,4 mln zł w ramach zakończonej Oferty Publicznej Obligacji Serii C Kancelarii Prawnej Rubikon sp. z o.o.

Prosper Capital Dom Maklerski S.A. pozyskał 8,4 mln zł w ramach zakończonej Oferty Publicznej Obligacji Serii C Kancelarii Prawnej Rubikon sp. z o.o.  | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Prosper Capital Dom Maklerski S.A. z powodzeniem zakończył Ofertę Publiczną Obligacji Serii C Kancelarii Prawnej Rubikon sp. z o.o. będącej aktywnym uczestnikiem rynku wierzytelności. W ramach emisji, Prosper Capital Dom Maklerki pozyskał 8,4 mln zł. Stopa redukcji wyniosła 19%.

Kancelaria Prawna Rubikon sp. z o.o. powstała w 2012 roku i jest od tamtej pory aktywnym uczestnikiem rynku wierzytelności. Model biznesowy Spółki oparty jest na zakupie pakietów wierzytelności konsumenckich od instytucji finansowych, głównie firm pożyczkowych i Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo Kredytowych. Oferta biznesowa B2C uzupełniana jest ofertą na zlecenie windykacji wierzytelności skierowaną do tych samych grup podmiotów (windykacji na zlecenie) oraz wykupem wierzytelności B2B.

Celem emisji Obligacji Serii C było pozyskanie środków pieniężnych, które zostaną przeznaczone na bieżącą działalność Emitenta oraz na nabycie pakietów wierzytelności przez fundusze inwestycyjne lub spółki z grupy Emitenta, a także na nabywanie certyfikatów funduszy nabywających portfele wierzytelności, z zastrzeżeniem, że środki uzyskane z emisji Obligacji Serii C nie będą wykorzystane na udzielanie pożyczek ani innego rodzaju finansowania osobom fizycznym lub podmiotom spoza grupy Emitenta oraz nie zostaną przeznaczone na bezpośrednie nabycie przez Emitenta pakietów wierzytelności. 

Zapisy trwały od 7 do 29 września 2021 roku i były przyjmowane przez Prosper Capital Dom Maklerski S.A. Inwestorzy złożyli zapisy na 8.400 obligacji o jednostkowej wartości nominalnej 1.000,00 zł. Stopa redukcji zapisów wyniosła 19%. Odsetki będą wypłacalne miesięcznie.

Reklama

- Cieszymy się z zakończenia z sukcesem Oferty Publicznej Obligacji Serii C Kancelarii Prawnej Rubikon sp. z o.o. Liczymy na to, że kapitał pozyskany na drodze emisji pozwoli spółce istotnie zwiększyć skalę działalności. Dziękujemy Emitentowi oraz naszym Klientom za zaufanie jakim nas obdarzyli – komentuje Piotr Teleon, Prezes Prosper Capital Dom Maklerski S.A.

Więcej informacji o spółce oraz szczegółowe informacje związane z emisją dostępne są na stronie internetowej Prosper Capital Dom Maklerski S.A. - https://www.pcdm.pl/emisja/kancelaria-prawna-rubikon-seria-c/ .

Po więcej informacji związanych z aktualnie prowadzonymi emisjami zapraszamy do kontaktu z:

 

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji


Prosper Capital Dom Maklerski S.A. null

Prosper Capital Dom Maklerski S.A.

Jesteśmy Firmą Inwestycyjną umożliwiającą naszym Klientom i Partnerom pozyskiwanie oraz inwestowanie kapitału. Na bazie wieloletniego doświadczenia naszego zespołu oraz aktualnej wiedzy rynkowej, dostarczamy rozwiązania dostępne na rynku kapitałowym m.in. za pośrednictwem Agentów Firmy Inwestycyjnej (AFI). Przeprowadzamy emisje i dystrybucję instrumentów finansowych, takich jak: akcje, obligacje, certyfikaty Funduszy Inwestycyjnych Zamkniętych (FIZ) oraz jednostki uczestnictwa Funduszy Inwestycyjnych Otwartych (FIO) i Specjalistycznych Funduszy Inwestycyjnych Otwartych (SFIO). Ponadto realizujemy transakcje na rynku niepublicznym oraz świadczymy szereg usług poemisyjnych. Jesteśmy Autoryzowanym Doradcą na rynku NewConnect i Catalyst oraz firmą partnerską GPW dla małych i średnich przedsiębiorstw. Współpracujemy z Instytutem Energetyki Odnawialnej w zakresie wsparcia dla przedsiębiorstw z branży odnawialnych źródeł energii (OZE). Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej www.pcdm.pl.


Reklama

Czytaj dalej