Reklama
Kurs euro:  4.35
Kurs dolara:  4.05
Kurs funta:  5.16
Kurs franka:  4.53
Ceny w Polsce:
Inflacja:  2.5%
Stopa NBP:  5.75%
Cena Pb95:  6.57
Cena ON:  6.58
Cena węgla:  1088
Kurs euro:  4.35
Kurs dolara:  4.05
Kurs funta:  5.16
Kurs franka:  4.53
Ceny w Polsce:
Inflacja:  2.5%
Stopa NBP:  5.75%
Cena Pb95:  6.57
Cena ON:  6.58
Cena węgla:  1088

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Fala zwolnień w Tesla. Elon Musk zwalnia tysiące pracowników

|
selectedselectedselected

Tesla ogłosiła plan zwolnienia ponad 10% pracowników spółki w skali globalnej. Informację przekazały Reuters, CNBC oraz Electrek w oparciu o wewnętrzną wiadomość e-mail obejmującą całą firmę. Redukcję personelu ogłosił sam Elon Musk.

Fala zwolnień w Tesla. Elon Musk zwalnia tysiące pracowników
SPENCER PLATT/Getty AFP/Rex Features/East News
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop
  • W poniedziałek Tesla wewnętrznie ogłosiła masowe zwolnienia
  • Pierwotnie, krążyły plotki o zwolnieniu nawet 20%
  • Wiele premii zostało wstrzymanych, a menedżerowie mają wybierać kluczowych pracowników

 

Ogromne zwolnienia w Tesla

Tesla zwolni ponad 10% pracowników, wynika z wiadomości Elona Muska do pracowników. Przez ostatnie kilka miesięcy wyglądało na to, że producent samochodów elektrycznych może przygotowywać się do rundy zwolnień. Pogłoski o szykowanym dużym planie redukcji zatrudnienia spółki Elona Muska dało się szczególnie słyszeć w ostatnim czasie.

Zarząd Tesli miał przekazać menedżerom, aby zidentyfikowali krytycznych członków zespołu i wstrzymali wypłaty niektóre premii. Anulowane zostały coroczne przeglądy “performance’u” niektórych pracowników. Zmniejszyła się również produkcję w Gigafactory w Szanghaju.

Początkowo, informacje przekazywane przez portal Electrek sugerowały, że zwolnienia w Tesla mogą sięgać nawet 20%. Finalnie, jest to ponad 10%.

Reklama

 

Zobacz także: Krach rynku samochodów elektrycznych! Sprzedaż znanego koncernu runęła

 

Teraz, plotki te zostały potwierdzone w e-mailu wysłanym przez samego Elona Muska do niemal wszystkich pracowników spółki. Szokująca wiadomość dość prędko wyciekła. Jej pełną treść znaleźć można poniżej:

“Przez lata szybko się rozwijaliśmy, rozbudowując wiele fabryk na całym świecie. Wraz z tym szybkim wzrostem doszło do powielania ról i funkcji zawodowych w niektórych obszarach. Przygotowując firmę do kolejnej fazy wzrostu, niezwykle ważne jest, aby przyjrzeć się każdemu aspektowi firmy pod kątem redukcji kosztów i zwiększenia produktywności” - pisze Elon Musk w mailu do pracowników.

“W ramach tych działań przeprowadziliśmy dokładny przegląd organizacji i podjęliśmy trudną decyzję o zmniejszeniu zatrudnienia o ponad 10% w skali globalnej. Nie ma niczego, czego nienawidzę bardziej, ale trzeba to zrobić. Pozwoli nam to być wydajnymi, innowacyjnymi i głodnymi kolejnego cyklu fazy wzrostu” - czytamy w wiadomości Elona Muska.

Reklama

“Chciałbym podziękować wszystkim, którzy odchodzą z Tesli, za ich ciężką pracę przez lata. Jestem głęboko wdzięczny za wasz wkład w naszą misję i życzymy wam powodzenia w przyszłych możliwościach. Pożegnanie jest bardzo trudne”

“Pozostałym chciałbym z góry podziękować za trudną pracę, która jest przed nami. Opracowujemy jedne z najbardziej rewolucyjnych technologii w dziedzinie motoryzacji, energii i sztucznej inteligencji”

“Przygotowując firmę do kolejnej fazy rozwoju, wasza determinacja będzie miała ogromne znaczenie w osiągnięciu tego celu. Dziękuję, Elon” - zakończył Elon Musk.

 

Zobacz również: Uważaj! Akcje spółki z GPW czeka krach o 45%. Mocne sprzedaj w nowej rekomendacji

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji

Reklama

Czytaj dalej