Reklama
Kurs euro:  4.37
Kurs dolara:  4.08
Kurs funta:  5.18
Kurs franka:  4.58
Ceny w Polsce:
Inflacja:  2.5%
Stopa NBP:  5.75%
Cena Pb95:  6.57
Cena ON:  6.58
Cena węgla:  1088
Kurs euro:  4.37
Kurs dolara:  4.08
Kurs funta:  5.18
Kurs franka:  4.58
Ceny w Polsce:
Inflacja:  2.5%
Stopa NBP:  5.75%
Cena Pb95:  6.57
Cena ON:  6.58
Cena węgla:  1088

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Kurs giganta z WIG20 w górę o 42%! Mocne “Kupuj” w nowej rekomendacji dla firmy z GPW

|
selectedselectedselected

Jedna z największych spółek notowanych na GPW ma w rok podrożeć o 42%, uważają eksperci wielkiego banku. Kurs giganta z WIG20 otrzepał się z kurzu po zawierusze związanej z rzekomymi oskarżeniami o trwający handel w Rosji. Eksperci z BM mBank mówią “Kupuj”.

Kurs akcji spółki w górę o 42%! Mocne “Kupuj” w nowej rekomendacji dla firmy z GPW
Opracowanie własne
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop
  • Powierzchnia sprzedaży ma wzrosnąć o 90% w 3 lata, prognozuje spółka
  • Walory mają być wyceniane przez rynek atrakcyjniej niż konkurencja, uważają eksperci
  • Jaka jest rekomendacja i prognozy dla akcji LPP?

 

 

Wysoka rekomendacja dla LPP - mocne Kupuj

Kurs akcji LPP może wystrzelić o nawet 42%, uważają eksperci biura maklerskiego mBanku. W nowej rekomendacji prognozują oni, że cena za walor spółki może wybić do nawet 23,3 tys. PLN! W rezultacie, podtrzymują oni rekomendację “Kupuj” dla akcji LPP.

“Oczekujemy, że LPP osiągnie solidne wyniki za I kwartał 2024 roku, ponieważ kolekcja Sinsay powinna zostać dobrze przyjęta przez konsumentów, co doprowadzi do odbicia sprzedaży LFL Sinsay. To, w połączeniu z utrzymującymi się pozytywnymi trendami marży brutto (częściowo dzięki aprecjacji PLN względem USD) i ścisłą dyscypliną kosztową, powinno spowodować wzrost zysku operacyjnego o ponad 60% r/r w I kwartale” - czytamy w analizie przygotowanej przez analityka BM mBanku, Janusza Piętę.

Reklama

“Zakładając, że LPP utrzyma ścisłą dyscyplinę OPEX w I kwartale, perspektywy zysków wyglądają bardziej atrakcyjnie. Pomimo oczekiwanego gwałtownego wzrostu kosztów pracy, uważamy, że spółka LPP będzie w stanie utrzymać marżę EBIT na zasadniczo płaskim poziomie w tym roku dzięki poprawie marży brutto w połączeniu z wyższym udziałem Sinsay w koszyku sprzedaży, co osłabi stosunek czynszu do sprzedaży. W związku z tym podnieśliśmy naszą prognozę marży EBIT na 2024 r. o około 50 pb” - skomentował w nowej  rekomendacji Janusz Pięta, analityk BM mBanku.

 

Zobacz również: Były poseł skazany za łapówki, a były prezes z nową pozycją

 

Wykres: Kurs akcji LPP na GPW

Reklama

Źródło: tradingview.com

 

Ekspert banku jest jeszcze bardziej optymistyczny niż sama spółka zakładając wyższe przychody niż samo LPP na 2024 rok:

“Utrzymujemy naszą prognozę sprzedaży na 2024 r. na poziomie 21,8 mld PLN (vs. prognoza LPP 21 mld PLN, zrewidowana z początkowej prognozy 20 mld PLN), ponieważ uważamy, że Spółka chce być po bezpiecznej stronie, jeśli chodzi o prognozę sprzedaży i zaniża skalę oczekiwanego odbicia wydatków konsumpcyjnych w Polsce w 2H'24, napędzanego głównie przez realny wzrost płac” - dodał analityk BM mBanku.

 

Zobacz również: Spółka rośnie o niemal 5% i w końcu przebija 16 000 zł!

Reklama

 

LPP ma zwiększyć powierzchnię sprzedaży o nawet 90% w ciągu kolejnych 3 lat, wynika z informacji przekazanych przez spółkę. To bardzo ambitna i agresywna strategia, uważa BM mBanku, która jest trudna do spełnienia i raczej tak się stanie:

“Po wynikach za 4Q'23 LPP zdecydowało się zrewidować w górę prognozę rozwoju sklepów na lata 2024-2026. (...) Opowiadamy się za bardziej konserwatywnym podejściem i zakładamy wzrost o około 80% całkowitej powierzchni handlowej do 2026 roku. Ogólnie rzecz biorąc, rozwój sklepów ma być głównym motorem przychodów LPP, które naszym zdaniem wzrosną prawie dwukrotnie do 2026 roku” - stwierdził Janusz Pięta z BM mBanku.

“W oparciu o plany przyspieszonego wzrostu powierzchni sklepów, skorygowaliśmy nasze szacunki EBITDA na lata 2025 i 2026 odpowiednio o około 6% i 13%” - dodał. - “LPP oferuje dobry profil ryzyka/zysku, podczas gdy rynek znacznie nie docenia potencjału wzrostu EBITDA zapewnianego przez bardziej ambitne plany wzrostu (nasze szacunki EBITDA są o około 10%/20% wyższe niż konsensus rynkowy odpowiednio na 2025 i 2026 rok)”

Cena za akcję LPP wygląda na atrakcyjną w porównaniu do bezpośredniej konkurencji, szacuje Janusz Pięta z BM mBanku:

Reklama

“Przy ok. 7,3x 2024E EV/EBITDA, LPP jest notowane z około 30% dyskontem do Inditexu i H&M. Uważamy, że profil wzrostu LPP jest atrakcyjny przy obecnych mnożnikach, ponieważ uważamy, że Spółka powinna być notowana przy wyższych wskaźnikach, aby dokładnie odzwierciedlić jej lepszy średnioterminowy profil wzrostu: w ciągu najbliższych trzech lat EBITDA LPP ma rosnąć w tempie 21% rocznie w porównaniu do 8% dla ITX i H&M” - podkreślił analityk BM mBanku, Janusz Pięta w rekomendacji wydanej 29 kwietnia 2024 roku.

 

Zobacz również: Kurs spółki z GPW czeka krach o 44%! Nowa rekomendacja ostrzega przed inwestycją w jej akcje

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji

Reklama

Czytaj dalej