Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
profile icon
Reklama
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Środowa sesja zmieniła w obrazie rynku bardzo niewiele. Większość giełd europejskich kontynuowała wzrosty. Lekko korygowały się Włochy, FTSE MiB spadł o 0,27%, ale najsilniejszy spośród głównych indeksów CAC40 zyskał 0,69%, a niewiele słabszy IBEX 0,65%. W Madrycie bardzo ciekawa sesja czeka nas dzisiaj. Drugi największy hiszpański bank, BBVA, podejmuje próbę wrogiego przejęcia jednego z głównych rywali, Banco de Sabadell. Połączenie instytucji stworzyłoby giganta z aktywami przekraczającymi 1,1 bln EUR, zdolnego do wyrównanej rywalizacji z Banco Santander. Próby połączenia z inicjatywy BBVA miały miejsce już w 2020 r., ale zakończyły się niepowodzeniem.

 

W Warszawie WIG20 wzrósł o 0,54%, mWIG40 o 0,37%, a sWIG80 o 0,06%. Po dodatnim otwarciu główny indeks dwa razy schodził poniżej poziomów z wtorkowego zamknięcia, ale silny popyt w końcówce sesji pozwolił mu się zamknąć na dziennych maksimach. Kolejną sesję rósł CD Projekt (+2,57%), największe pozytywne kontrybucje wnosiły do niego

KGHM
KGHM Polska Miedź S.A.
125.7507
-9.01 %
Dywidendy
1 dzień
0.12 %
1 tydzień
10.16 %
1 miesiąc
-9.53 %
6 miesięcy
-18.82 %
(+2,23) i
LPP
LPP S.A.
15400.32
-15.15 %
Dywidendy
1 dzień
-1.28 %
1 tydzień
0.79 %
1 miesiąc
-15.98 %
6 miesięcy
-1.91 %
(+1,59%). Wśród średnich spółek wyróżniały się
InterCars
Inter Cars S.A.
581.9961
7.78 %
Dywidendy
1 dzień
1.57 %
1 tydzień
8.18 %
1 miesiąc
7.18 %
6 miesięcy
15.02 %
(+3,56%) i AutoPartner (+3,35%).

 

Zobacz także: Krajowy WIG20 w ślady za niemieckim indeksem DAX. Będą kolejne impulsy, żeby wzbić się na nowe ATH?

 

S&P500 zamknęło się neutralnie, a NASDAQ stracił 0,18%. Sesja rozpoczynała się od minusów, które udało się wymazać, ale na więcej ewidentnie zabrakło energii. Rentowności długu skarbowego, szczególnie na długim końcu, ponownie zaczęły rosnąć m.in. za sprawą rozczarowującej aukcji obligacji 10-letnich.

 

Sesja w Azji ma dziś mieszany przebieg, na lekkich minusach znajduje się Nikkei, ale procentową zwyżkę notuje Hang Seng. Po publikacji zapisu dyskusji z ostatniego posiedzenia BoJ, na którym rozważano cięcia w QE i ewentualne dalsze podwyżki stóp, przejściowo umacniał się jen, ale już powrócił do spadków – podtrzymujemy tezę, że słowa nie wystarczą, by zatrzymać jego deprecjację. Dobre nastroje wokół Chin to efekt danych o wymianie handlowej, zarówno eksport, jak i import pobiły prognozy. Pojawiają się także kolejne pozytywne sygnały z rynku nieruchomości – ograniczenia zakupu mieszkań zniosło dwunastomilionowe Hangzhou, jedno z najbogatszych miast w Chinach, siedziba m.in. Alibaby. Notowania kontraktów na europejskie indeksy kwotowane są w okolicy wczorajszego zamknięcia, ale na amerykańskie lekko spadają. Spodziewamy się kolejnego otwarcia w okolicy poziomów neutralnych, niewiele wskazuje, by sesje dzisiejsza i piątkowa miały znacząco wpłynąć na obraz rynku. Na większą zmienność będziemy musieli prawdopodobnie zaczekać do przyszłego wtorku, danych o PPI i wypowiedzi J. Powell’a.

 


 

Nie przegap najciekawszych artykułów! Obserwuj nas w Wiadomościach Google (GOOGLE NEWS)!  Obserwuj FXMAG>>

 



Kamil Cisowski

Kamil Cisowski

Absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych oraz Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada licencję Maklera Papierów Wartościowych oraz tytuł CFA. Karierę rozpoczął w 2008 r., a doświadczenie zdobywał w Departamencie Skarbu Raiffeisen Bank Polska, w Domu Maklerskim X-Trade Brokers oraz w PKO Banku Polskim. Od września 2015 r. w MetLife TFI odpowiadał za makroalokację w funduszach zagranicznych, komunikację inwestycyjną, a także rozwój oferty produktowej. Pracę w Domu Inwestycyjnym Xelion rozpoczął w 2017 r.


komentarze

Komentarze

Sortuj według:  Najistotniejsze

  • Najnowsze
  • Najstarsze

Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy i rozpocznij dyskusję

Reklama
Reklama