Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Złote monety bulionowe, czyli w co warto inwestować w otoczeniu szalejącego wzrostu cen

|
selectedselectedselected
Złote monety bulionowe, czyli w co warto inwestować w otoczeniu szalejącego wzrostu cen | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

W Polsce oficjalna inflacja sięga już prawie 9%. Mieszkania osiągnęły już takie ceny, że wiele osób nie jest w stanie, ulokować swoich oszczędności inwestując w nie. Dlatego coraz śmielej zerkają oni na rynek złota. W ubiegłym roku Polacy zakupili ponad 10 ton złota. Ten wynik pokazuje, że warto zainteresować się metalami szlachetnymi. Przede wszystkim tymi w postaci złotych monet bulionowych, które są jedną z najpopularniejszych form inwestycji w ten kruszec.

 

Monety bulionowe

Kanadyjski Liść Klonowy, Australijski Kangur, Britannia, Krugerrand, Wiedeńscy Filharmonicy – to najpopularniejsze marki złotych monet bulionowych. Przez to, że są one znane na całym świecie, zyskujemy pewność, że w przyszłości, gdy będziemy chcieli je odsprzedać, uzyskamy dobrą kwotę tak u dilera, jak i na rynku wtórnym. Każda z nich ma cechy charakterystyczne utrudniające ich podrobienie. Świetnym przykładem są tutaj Wiedeńscy Filharmonicy, która to moneta jest jedną z najcieńszych. Australijski Kangur co roku ma zmieniany wygląd, przez co oszuści nie nadążają i nie są w stanie, w tak skuteczny sposób produkować podróbek. Monety te posiadają o wiele więcej zabezpieczeń opartych o najnowocześniejsze technologie.

Decydując się na zakup wyżej wymienionych złotych monet bulionowych, uzyskujemy też najlepszy stosunek ceny do zawartego w nich złota, albowiem inne monety, produkowane np. na różnego rodzaju okazje są często wyżej wyceniane, mimo że posiadają tyle samo lub nawet mniej zawartości złota. Ich większa cena wiąże się często z traktowaniem ich też jako monet kolekcjonerskich.

Reklama

 

Waga

Monety inwestycyjne są sprzedawane w szerokiej gamie wagowej. Większość inwestorów uważa, że najlepszą jest ta o wadze 1oz. Takie monety są też najbardziej popularne na rynku. Wynika to z faktu, że posiada ona najkorzystniejszy stosunek ceny do posiadanego kruszcu. Na rynku jednak są dostępne monety o innej gramaturze: 1/10, ¼, ½ oz. Dzięki takiemu wachlarzowi wag każdy może dostosować zakup do swojego budżetu.

 

Autoryzowany diler

Warto zdecydować się na zakup u autoryzowanego dilera, szczególnie tyczy się to osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z inwestowaniem w metale szlachetne. Zyskujemy wtedy pewność, że zakupione przez nas złote monety bulionowe są autentyczne.

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji


FlyingAtom

FlyingAtom

Polski kantor Bitcoin i kryptowalut działający na rynku od 2015 roku. Poza biurami stacjonarnymi FlyingAtom posiada sieć 47 bitomatów - urządzeń do wymiany Bitcoina. Oprócz działalności na rynku kryptowalut FlyingAtom prowadzi też działalność kantorową związaną ze sprzedażą fizycznego złota, srebra oraz diamentów inwestycyjnych.
 


Reklama

Czytaj dalej