Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Podsumowanie tygodnia na rynku krypto: blokada CBDC, oszustwa i wspominki Goldmana

Podsumowanie tygodnia na rynku krypto: blokada CBDC, oszustwa i wspominki Goldmana | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Użytkownicy Telegrama mogą teraz przesyłać USDT za pośrednictwem czatów. Użytkownicy Telegrama mogą teraz wysyłać tether (USDT), największy na świecie stablecoin pod względem kapitalizacji rynkowej, w ramach czatów w aplikacji do komunikacji, dzięki dodaniu go do bota @wallet. Dodanie stablecoinu to pozytywny rozwój dla masowego przyjęcia, a podróż kryptowalutowa aplikacji do komunikacji sięga jej Otwartej Sieci (TON) opartej na projekcie blockchain, który został porzucony w 2020 roku z powodu bitew prawnych z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd, ale od tamtej pory utrzymywany przy życiu przez TON Foundation, grupę społeczności kontynuującą rozwój projektu.

 

Gubernator Florydy chce zablokować CBDC

Gubernator Florydy, Ron DeSantis, przedstawił ustawodawstwo, które ma chronić mieszkańców Florydy przed narodową walutą cyfrową banku centralnego (CBDC) i wezwał innych równie myślących gubernatorów do przyjęcia podobnych środków. Jeśli zostanie przyjęte, prawo będzie również chroniło mieszkańców Florydy przed globalną walutą cyfrową wydaną przez zagraniczny bank centralny.

Jednak w przeciwieństwie do DeSantisa, politycy w około 20 innych stanach, w tym w New Hampshire, Dakocie Północnej, Teksasie i Kalifornii, popierają prawa pro-CBDC. Nadchodzący system płatności FedNow amerykańskiej Rezerwy Federalnej uważa się powszechnie za prekursora programowalnego CBDC, chociaż urzędnicy Fed nie zgodzili się jeszcze na krajowy CBDC.

Reklama

 

Goldman Sachs pisze o Bitcoinie

Według danych Goldman Sachs, Bitcoin osiągnął lepsze wyniki niż tradycyjne aktywa inwestycyjne, takie jak technologia czy złoto, zyskując 51% rocznych absolutnych zwrotów i wykazując silną wydajność uwzględniającą ryzyko ze współczynnikiem Sharpe'a wynoszącym 1,9.

Niedawny wzrost cen Bitcoina przypisywany jest rosnącemu prawdopodobieństwu, że Rezerwa Federalna USA ostatecznie porzuci swoją jastrzębią politykę monetarną, a kryptowaluta odbiła się silniej niż akcje z Wall Street w obliczu trwającego kryzysu bankowego, co wskazuje na zmianę narracji w percepcji największej kryptowaluty. Jednak wartość Bitcoina jest w dalszym ciągu w dużym stopniu zależna od zmian stóp inflacji i decyzji podejmowanych przez Rezerwę Federalną w sprawie stóp procentowych.

 

UBS kupuje Credit Suisse za 3,2 mld USD

UBS zgodził się na zakup Credit Suisse za rzekome 3,2 miliarda dolarów, po tym, jak rząd Szwajcarii wypracował umowę, aby zapobiec kryzysowi finansowemu. Wartość akcji Credit Suisse spadła gwałtownie po tym, jak zarządcy ujawnili "istotne słabości" w kontrolach sprawozdawczości finansowej banku, co wywołało obawy dotyczące stabilności banku.

Reklama

Justin Sun, znany ze swojej roli przywódczej w Huobi oraz z byłej roli CEO TRON, zaoferował zakup Credit Suisse za 1,5 miliarda dolarów i zintegrowanie go z technologią blockchain oraz kryptowalutami, jednak nie jest jasne, czy jego oferta była rozważana poważnie.

 

Były CTO Coinbase stawia 1 mln dolarów na Bitcoina

Balaji Srinivasan, były CTO Coinbase, zgodził się na zakład o 1 milion dolarów dotyczący wyników bitcoina (BTC) z socjaldemokratą Jamesem Medlockiem, przy czym Medlock stawia, że Stany Zjednoczone nie wpadną w hiperinflację. Jeśli wartość BTC osiągnie 1 milion dolarów w ciągu 90 dni, Srinivasan zatrzyma 1 BTC i 1 milion dolarów w wartości USD Coin (USDC), stablecoinie opartym na dolarze, wydanym przez Circle.

Amerykański profesjonalny pokerzysta Isaac Haxton również dołączył do zakładu, oferując wysłanie 1 BTC do depozytu zaufania w imieniu Medlocka i zobowiązując się przekazać 70% na cele charytatywne, jeśli przegra. Bitcoin jest obecnie notowany po 27 200,34 dolara, wzrost o około 36% w ciągu ostatnich siedmiu dni.

 

CEO Terraform Labs oskarżony o oszustwo

Reklama

Założyciel i dyrektor generalny Terraform Labs, Do Kwon, został oskarżony przez prokuratorów amerykańskich w Nowym Jorku o osiem zarzutów oszustwa, w tym oszustwo dotyczące towarów, oszustwo w zakresie papierów wartościowych, oszustwo telekomunikacyjne oraz spisek w celu oszustwa i manipulacji rynkowej.

Kwon został rzekomo aresztowany w Czarnogórze i jest przedmiotem śledztw w Korei Południowej oraz czerwonego zawiadomienia wydanego przez Interpol. Zarzuty przeciwko Kwonowi są związane z upadkiem tokena Terra Luna Classic i stablecoin TerraClassicUSD w zeszłym maju. Kwon rzekomo wprowadzał w błąd i wygłaszał fałszywe oświadczenia na temat przyjęcia technologii blockchain Terra i skuteczności USTC.

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji

Reklama

Czytaj dalej