Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Kolejne polskie banki kończą obsługiwać podmioty związane z kryptowalutami

Kolejne polskie banki kończą obsługiwać podmioty związane z kryptowalutami | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Kolejne banki rezygnują ze współpracy z podmiotami związanymi z rynkiem kryptowalut. Po głośnej sprawie związanej z wypowiedzeniem klientowi umowy prowadzenia rachunku przez bank BZ WBK, podobne kroki podejmują Pekao i BOŚ.

 

BOŚ nie będzie otwierał rachunków giełdom kryptowalut

Bank Ochrony Środowiska, w komunikacie poświęconym ryzykom związanym z inwestycją w kryptowaluty, poinformował, że od 2018 roku nie będzie otwierał rachunków podmiotom związanym z obrotem wirtualnymi walutami:

„(…) informujemy, iż uwzględniając ryzyka związane z obrotem kryptowalutą, Bank – w trosce o bezpieczeństwo klientów i bezpieczeństwo obrotu – od dnia 1 stycznia 2018r. nie otwiera rachunków bankowych dla podmiotów prowadzących działalność umożliwiająca obrót kryptowalutami.” – czytamy w komunikacie banku.

Reklama

 

Bank Pekao zamyka konto serwisu poświęconego kryptowalutom

Poprzez swój fanpage w serwisie facebook, serwis  easycoin.pl poinformował, że Bank Pekao wypowiedział mu umowę o prowadzenie rachunków i do dnia 31 stycznia 2018 roku serwis musi zaprzestać przyjmowania płatności i oferowania usług w ramach tego banku. W uzasadnieniu wypowiedzenia umowy Bank Pekao powołał się na obowiązki wynikające z ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.

„Działalność w zakresie obrotu walutami wirtualnymi uniemożliwia skuteczne monitorowanie aktywności klienta i ustalenie źródła pochodzenia środków na rachunkach, a tym samym wykonania ciążących na Banku obowiązków wynikających z artykułu 8b ustawy z 16.11.2000 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (z późniejszymi zmianami). Zgodnie z aktualną polityką Bank nie utrzymuje relacji z podmiotami prowadzącymi działalność w zakresie obrotu walutami wirtualnymi.” – czytamy w liście od Banku Pekao, opublikowanym przez easycoin.pl.

 

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji


Jakub Wilk

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.


Reklama

Czytaj dalej