Reklama
Kurs euro:  4.34
Kurs dolara:  4.04
Kurs funta:  5.14
Kurs franka:  4.57
Ceny w Polsce:
Inflacja:  2.5%
Stopa NBP:  5.75%
Cena Pb95:  6.57
Cena ON:  6.58
Cena węgla:  1100
Kurs euro:  4.34
Kurs dolara:  4.04
Kurs funta:  5.14
Kurs franka:  4.57
Ceny w Polsce:
Inflacja:  2.5%
Stopa NBP:  5.75%
Cena Pb95:  6.57
Cena ON:  6.58
Cena węgla:  1100

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Inwestujesz w bitcoin? Oto lista najlepszych ekspertów ze świata kryptowalut

|
selectedselectedselected

Od lat trąbią o tym, że bitcoin wielkim wynalazkiem jest. Dostarczają za darmo swoje analizy i przemyślenia na swoich profilach na portalu X. Poznaj najlepszych ekspertów od bitcoina i kryptowalut.

Inwestujesz w bitcoin? Oto lista najlepszych ekspertów ze świata kryptowalut
unsplash / X
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

 

  • Kto od lat rekomenduje bitcoina?
  • Kto wiele lat temu uznał bitcoina za wielki wynalazek?
  • Których ekspertów od BTC warto obserwować na X?

 

Notowania bitcoin podchodzą znów pod ATH w okolicach 74 tys. USD za monetę. Stopy zwrotu, jakie można było osiągnąć na inwestowaniu w bitcoin w ostatnich 10-13 latach są absolutnie nie do uwierzenia.

Chcesz poznać ekspertów, którzy już wiele lat temu mówili, że bitcoin to wielki wynalazek, na który warto zwrócić uwagę? Wielu z nich do dziś jest aktywnych, mimo że na BTC zarobili duże pieniądze. Poniżej kilkunastu z nich, ale takich, którzy mają aktywne konto na portalu X (dawniej Twitter).

Reklama

Nasz wybór jest subiektywny. Lista nie jest ułożona alfabetycznie, po liczbie obserwujących, ani w żadnym innym kluczu.

 

Andreas M. Antonopoulos @aantonop

Jeden z tych ludzi, którzy są zwani “ewangelistami bitcoina” Autor książki „Mastering Bitcoin”. Z pochodzenia Grek, wychowany w Anglii. Urodził się w 1972 roku, a w latach 2003-11 prowadził firmę analityczną Nemertes Research. W  2012 roku poznał, zrozumiał i zakochał się w BTC. Prowadził przez wiele lat podcast Sepaking of Bitcoin. Ma 769 tys. obserwujących na X.

 

Czytaj również: 9 koni pociągowych GPW - spółki z giełdy na które warto stawiać

 

Jack Mallers @jackmallers

Reklama

CEO Zap - firmy zajmującej się inwestycjami i płatnościami, która przeprowadza transakcje za pośrednictwem Lightning Network. Co ciekawe, to ojciec powiedział Mallersowi o bitcoinie w 2013 roku, a Jack uznał, że to wielki wynalazek. Jak pilnie śledzi wszelkie istotne newsy związane z BTC i jest niezwykle aktywny na X. Ma 397 tys. obserwujących na Twitterze.

 

 

Robert Breedlove @Breedlove22

Jak sam o sobie mówi: maksymalista wolnościowy i bitcoinowy. Wielbiciel broni palnej i pięknych brunetek. Prowadzący The What is Money? Show. Ma 370 tys. obserwujących na X.

 

Reklama

 

Michael Saylor @saylor

CEO MicroStrategy – firmy która jest największym korporacyjnym BTC-hodlerem. Ma ona ponad 174 tys. BTC i znacznie wyprzedza wicelidera, firmę Galaxy Digital (17 tys. BTC). Saylor niemal oszalał na punkcie bitcoina, od wakacji 2020 poszedł na wielkie i regularne zakupy. Jego firma nawet zadłuża się, by kupować BTC. Co ciekawe, w 2013 roku Saylor mówił, że… bitcoin nie ma przyszłości. W lutym opisywaliśmy jego sylwetkę. Ma on 3,4 mln obserwujących na X, a obserwuje ledwie 602 osoby.

 

 

Adam Back @adam3us

CEO Blockstream oraz twórca Hashcash. Prekursor BTC. Cyberpunk. Back był jedną z dwóch pierwszych osób, które otrzymały wiadomość e-mail od Satoshiego Nakamoto. „Financial Times” swego czasu myślał, że Back to właśnie Nakamoto. Co ciekawe, Back promował wykorzystanie satelitów i sieci mesh do nadawania i odbierania transakcji bitcoinowych. Ma 580 tys. obserwujących na X. Jego profil jest zdecydowanie dla zaawansowanych.

Reklama

 

Saifedean Ammous @saifedean

Ekonomista, którego po prostu trzeba obserwować, nawet jeśli nie przemawia do kogoś jego genialna książka „The Bitcoin Standard”. Jest z pochodzenia Libańczykiem, ale dziś to obtwatel świata.

 

 

Lyn Alden @LynAldenContact

Inwestorka i analityczna specjalizująca się m.in. w bitcoinie. To niesamowite, ale obserwuje ją 687 tys. ludzi na X. Założycielka Lyn Alden Investment Strategy. Występuje w TV i podcastach tak często, że można mieć podejrzenia, że nie sypia.

Reklama

 

Anthony Pompliano @APompliano

Założyciel i prowadzący The Pomp Podcast. Jeden z największych adwokatów bitcoina. Oddycha bitcoinem. Mówi o bitcoinie tak prosto, jak się da. Jeśli chcesz mieć najświeższe newsy ze świata bitcoina i kryptowalut, obserwuj jego konto, podobnie jak 1,6 mln innych osób.

 

 

Dan Held @danheld

Pracuje jako Growth Lead dla giełdy Kraken. Jest jednak jednym z najlepszych edukatorów na świecie w materii bitcoina i kryptowalut. Potrafi błysnąć humorem, nie unika utarczek słownych. Jego profil na X obserwuje dlatego 709 tys. osób.

Reklama

 

 

Peter McCormack @PeterMcCormack

Gospodarz What Bitcoin Did Podcast. Fan metalu i piłki nożnej. Co ciekawe, jest prezesem klubu Real Bedford oraz właścicielem Auction Room Bar. Zaczynał jako dziennikarz w brytyjskiej telewizji. Dziś obserwuje go 542 tys. osób na X.

 

Tuur Demeester @TuurDemeester

Założyciel Adamant Capital – firmy inwestycyjnej skupionej na bitcoinie i kryptowalutach. Doradca w wielu firmach operujących na rynku kryptowalut. Według niego, najlepsze dekady dla bitcoina dopiero przed nim. Demeester daje wielką nadzieję 271 tys. obserwujących.

Reklama

 

 

Neeraj Agrawal @NeerajKA

Specjalista od BTC pracujący dla Coin Center – think tanku skupionego na bitcoinie i kryptowalutach. Z pewnością jego konto jest godne obserwacji (tak uznaje około 155 tys. obserwujących), ale trzeba przyznać, że często jest „zaśmiecane” jakimiś pobocznymi wątkami.

 

Zobacz także: Które spółki z GPW zyskują na mocnym złotym, a które tracą

 

Vijay Boyapati @real_vijay

Reklama

Autor jednej z najważniejszych książek o bitcoinie: „The Bullish Case for Bitcoin” (w Polsce wydana jako „Dlaczego Bitcoin”). Urodzony i wychowany w Australii, Boyapati przeniósł się do Stanów Zjednoczonych w 2000 roku, aby uzyskać tytuł doktora informatyki. Na początku pracował w małym startupie Google, gdzie ulepszał algorytmy używane w Google News. W 2011 roku Boyapati odkrył bitcoina i poświęcił wiele miesięcy na jego studiowanie. Jego profil obserwuje 161 tys. ludzi.

 

 

Meltem Demirors @Melt_Dem

Oficer strategiczny w CoinShares i to w spódnicy. Jedna z nielicznych kobiet wśród analityków bitcoina z najwyższej półki. Jest także kierowniczką Oxford Blockchain Strategy Programme. Posiada wielką wiedzę na temat technologii blockchain. Na jej profilu, śledzonym przez 263 tys. osób, wrzuca nie tylko poważne treści, ale i takie z przymrużeniem oka.

 

Reklama

 

Adrian Zduńczyk @crypto_birb

I last but not least – polski accent na tej jakże prestiżowej liście. Polski fan bitcoina, specjalista od analizy technicznej, założyciel Birb Nest, chwalący się tytułem Chartered Market Technician. Przedsiębiorca, influencer, inwestor. W połowie zeszłego roku trafił na listę Forbes 30 Under 30 w Portugalii, bo tam na co dzień mieszka. Jego profil na X obserwuje 651 tys. osób. I wiedzą co robią, bo jego analizy są naprawdę przednie.

 

 

Zobacz również: Wystrzał meme coins na tym etapie kryptowalutowej hossy to anomalia – uważa Sławek Zawadzki CEO Kanga

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji


Piotr Rosik

Piotr Rosik

Zastępca redaktora naczelnego portalu FXMAG. Publicysta m.in. portalu Obserwator Finansowy. Wcześniej był m.in. wicenaczelnym portalu Strefa Inwestorów (2017-2022), redaktorem naczelnym dwutygodnika „Pieniądze&Inwestycje” (2014-16), dziennikarzem w "Gazecie Giełdy Parkiet" oraz "Rzeczpospolitej" i "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Obserwuj autoraTwitter


Reklama

Czytaj dalej