Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Chris Larsen z Ripple zgłasza nieautoryzowany dostęp do kont XRP: "miliony dolarów przeniesione"

Rynki kryptowalut odnotowały w zeszłym tygodniu stosunkowo spokojny czas pod względem ruchów cen, ponieważ decyzja Rezerwy Federalnej w sprawie stóp procentowych i konferencja prasowa znalazły się w centrum uwagi.

Chris Larsen z Ripple zgłasza nieautoryzowany dostęp do kont XRP: "miliony dolarów przeniesione"
depositphotos.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Zgodnie z powszechnymi oczekiwaniami FOMC (Federalny Komitet Otwartego Rynku) utrzymał stopę funduszy federalnych na docelowym poziomie 5,25 proc. - 5,50 proc., ale czynnikiem negatywnie wpływającym na rynki było wystąpienie Prezesa Powella, który nieco rozwiał nadzieje inwestorów na obniżkę stóp procentowych na kolejnym posiedzeniu w marcu .

Oprócz akcji rynki kryptowalut również odnotowały początkowo spadek, ale od tego czasu odbiły się. Bitcoin kosztuje obecnie 42 560 dolarów na platformie eToro.

Rynki będą wypatrywać nadchodzących publikacji danych, takich jak inflacja CPI (wskaźnik cen towarów i usług konsumenckich) i dane o bezrobociu, aby zobaczyć, jak mogą one wpłynąć na proces decyzyjny Fed na następnym posiedzeniu w marcu.

W przeszłości widzieliśmy, że w czasach luźnej polityki pieniężnej ceny kryptowalut zachowywały się znacząco dobrze, więc wszelkie oznaki dalszego obniżania się inflacji wraz ze słabszymi danymi dotyczącymi zatrudnienia mogą być idealną mieszanką, która potencjalnie może spowodować wzrost cen kryptowalut.

Reklama

 

Obecny tydzień

Po pomyślnym uruchomieniu w sieciach testowych Goerli i Sepolia, aktualizacja Dencun do sieci Ethereum ma nastąpić dziś (7 lutego) w końcowej sieci testowej Holesky.

Dencun wyznacza początek ery „The Surge" w Ethereum, której celem jest zwiększenie skalowalności, bezpieczeństwa i wydajności sieci. Aktualizacja ma również znacząco obniżyć opłaty transakcyjne (gazowe) w sieciach warstwy 2 w ekosystemie Ethereum.

Jeśli aktualizacja Dencun w ostatecznej sieci testowej Holesky zakończy się pomyślnie, aktualizacja w głównej sieci Etheruem zostanie wprowadzona 8 lutego.

 

Ruchy na rynku

Reklama

Render (RNDR) był jednym z najlepiej radzących sobie kryptowalut w zeszłym tygodniu, zyskując 20%. Wydaje się, że posunięcie to jest odpowiedzią na ogłoszenie Coinbase o umieszczeniu tokena w planie działania dotyczącym notowań.

Render to sieć, która umożliwia użytkownikom wynajmowanie niewykorzystanej mocy procesora graficznego (GPU) artystom i studiom, którzy potrzebują jej do renderowania grafiki wysokiej jakości.

Obecnie cena RNDR na platformie eToro wynosi 4,381 USD.

 

Przyciągające uwagę historie

Raport z audytu emitenta monet stabilnych Tether ujawnia zasoby bitcoinów o wartości ponad 2,8 miliarda dolarów

Reklama

Tether, emitent stablecoina USDT, ogłosił niedawno atest na IV kwartał 2023 r. Zbadany raport zawiera kompleksową analizę sytuacji finansowej Tethera, w tym informacje na temat posiadanych przez niego bitcoinów.

Kluczowe wnioski z audytu pokazują, że Tether osiągnął zysk w kwartale w wysokości 2,85 miliarda dolarów, z czego 1,85 miliarda dolarów pochodziło z zasobów złota i bitcoinów.

Gotówka i jej ekwiwalenty pokrywają obecnie 90 proc. wszystkich wyemitowanych tokenów, a nadwyżka kapitału własnego wynosi 5,4 miliarda dolarów, co stanowi niepodzielny zysk oprócz rezerw utrzymywanych przez Tether. Pozytywna nadwyżka kapitału własnego jest obecnie wystarczającą nadwyżką, aby usunąć wpływ pożyczek zabezpieczonych na rezerwy tokenów, powiedział w swoim tweecie CTO Tether Paolo Ardoino.

USDT jest powszechnie uważany za największą monetę typu stablecoin w branży kryptowalut, umożliwiającą użytkownikom pozostanie w ekosystemie kryptowalut bez konieczności ponownej konwersji na walutę fiducjarną. Sprawozdania dotyczące solidnego bilansu i danych finansowych mogą w pewnym stopniu zwiększyć zaufanie do emitenta, który niegdyś był poddawany szczegółowej analizie.

 

Reklama

Współzałożyciel Ripple zgłasza „nieautoryzowany dostęp" do osobistych kont XRP.

Współzałożyciel Ripple, Chris Larsen, napisał na Twitterze w X, że 213 milionów XRP (około 112,5 miliona dolarów) zostało przeniesionych z jego osobistych kont XRP w wielu transakcjach na różne adresy portfeli zewnętrznych.

Jego potwierdzenie nieautoryzowanego dostępu do jego kont było odpowiedzią na tweet @zachxbt, który początkowo myślał, że to Ripple został zhakowany.

Larson dodał, że „szybko udało im się wykryć problem i powiadomić giełdy o zamrożeniu adresów, których dotyczy problem. Organy ścigania są już zaangażowane."

 

Zobacz także: Gdzie nie ma podatku od kryptowalut? 12 krajów przyjaznych bitcoin

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji


Simon Peters

Simon Peters

Simon Peters jest analitykiem kryptowalut w eToro, ze szczegółową wiedzą na temat rynków i branży krypto. Pełniąc swoją funkcję w eToro, pomaga również klientom z dużym kapitałem w inwestowaniu w kryptowaluty. Simon jest absolwentem Wydziału Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Brunel w Londynie i posiada certyfikat CFA UK Level 4 w zakresie zarządzania inwestycjami.

 


Reklama

Czytaj dalej