Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Chińscy górnicy Bitcoinów przesiedlają się do Teksasu

Chińscy górnicy Bitcoinów przesiedlają się do Teksasu | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Chiny kontynuują swoją rozprawę z wydobyciem kryptowalut i mówią ponad połowie światowych górników Bitcoinów, że mogą sobie strajkować. Teksas stał się popularnym miejscem docelowym dla przypływu górników kryptowalut, którzy uciekają z Chin w następstwie zwiększonych regulacji ze strony urzędników państwowych. Chiny obawiają się, że wydobycie Bitcoinów ma negatywny wpływ na bogate w energię regiony kraju ze względu na ogromną moc wymaganą do operacji wydobywczych.

Chiny zmierzają w kierunku krajowego zakazu wydobycia kryptowalut

Według CNBC, podczas gdy globalny podział mocy wydobywczej na rok 2021 nie został jeszcze zestawiony, szacunki wskazują, że do 75% światowego wydobycia Bitcoinów odbywa się w Chinach. Wydobycie jest skoncentrowane w czterech głównych prowincjach: Mongolia, Syczuan, Yunnan i Xinjiang. Xinjiang i Mongolia Wewnętrzna wykorzystują elektrownie węglowe znajdujące się na tym obszarze, podczas gdy Syczuan i Yunnan wykorzystują zasoby energii wodnej w regionie. Górnictwo kryptowalutowe w tych regionach wraz z Qinghai zostało już poproszone przez rząd o zaprzestanie działalności.

Ku niczyjemu zdziwieniu, zakazy te spowodowały już wiele problemów. Jednym z nich jest spadek globalnego hash rate, który określa wartość globalnej mocy obliczeniowej sieci Bitcoinie. Na początku 2021 roku, średni miesięczny udział Chin w globalnym hash rate’cie wynosił 65%, według Cambridge Center for Alternative Finance. Raport pokazuje, że sam Xinjiang stanowił 36% globalnej konsumpcji. Podczas gdy Bitcoin okazał się odporny na te spadki hash rate jak do tej pory, zakazy nadal się nawarstwiają. Inną kwestią, którą wszyscy przewidzieli, jest możliwość, że niektórzy górnicy Bitcoinów zignorują żądania i będą kontynuować nielegalne wydobycie. Jest to szczególnie uporczywy problem w Yunaan i lokalne władze zagroziły odcięciem zasilania tym, którzy nadal działają poza prawem. Chińskie zakazy są wynikiem obietnic rządowych, aby stać się neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla do 2060 roku.

Górnicy Bitcoinów znajdują nową przystań w Teksasie

Dla tych przestrzegających prawa chińskich górników, którzy chcą kontynuować działalność, konieczna jest zmiana miejsca. Teksas stał się miejscem docelowym dla tych wysiedlonych operacji wydobywczych z firmami takimi jak Bitman, Blockcap, Argo Blockchain i Great American Mining, które podobno są tylko kilkoma migrującymi do Stanu Samotnej Gwiazdy. CNBC szacuje, że ponad 50% całkowitego hash rate Chin może ostatecznie wylądować w Teksasie.

Reklama

Według Didara Bekbauova, założyciela kazachskiego dostawcy kopalni Xive, exodus jest już w toku i może być ogromną zmianą gry dla Teksasu. Teksas ma nie tylko najtańszej energii elektrycznej w USA, ale jedne z najtańszych na całym świecie. Dalej stwierdza, że założenie firmy górniczej jest łatwe i wymaga tylko trochę kapitału. Jeśli masz 30, 40 milionów dolarów, możesz być topowym górnikiem w Stanach Zjednoczonych.

Inne zalety, które zapewnia Teksas, to rozwijająca się infrastruktura oparta na energii odnawialnej i politycy, którzy wspierają kryptowaluty. Niektórzy z tych polityków, tacy jak gubernator Greg Abbott, nawet nagrali się wspierając wydobycie Bitcoinów. Uważa on, że może to być cenny przemysł dla Stanów Zjednoczonych.

BeInCrypto Polska - Chińscy górnicy Bitcoinów przesiedlają się do Teksasu

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji


Beincrypto null

Beincrypto

BeInCrypto - to strona internetowa, która skupia się na technice kryptograficznej, prywatności, fintech, internecie i wielu innych zagadnieniach. Głównym celem strony jest wprowadzenie większej transparentności w przemyśle skalanym nieszczerymi treściami, nieoznaczonymi artykułami sponsorowanymi i płatnymi newsami udającymi obiektywne dziennikarstwo.


Reklama

Czytaj dalej